Shimergo-setup- Campa fékváltókar Shimano soron, van tapasztalat?

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2012.12.19. 11:23 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Valaki hallott már a shimergo-setupokról? Állítólagosan a mai 10-es campák elváltanak a 8-9es shimano sorokkal, s a 20. századi campa fvk-ok meg a shimano 6-7-es rendszereket kezelik tökéletesen. igaz, hogy van egy-egy "fölös klikk", de a váltón a végálláscsavar jó beállításával, s a megfelelő fogasközökkel szerelve szépen elvált az ember akár 6-os rendszeren is egy nyolcas campa-karral, ha régi.

találtam 1-2 leírást hozzá a ctc fórumokon, a retrobike-on, és rendgetegen használták sikeresen a fölállásokat.. kissé félve kezdenék bele egy ilyen átalakításba, mert fürdős lehet a vége, de állítólag nagyon pontosan és szépen működik a rendszer... valakinek valami tapasztalata? hallotté?

Elküldve: 2013.01.22. 16:29 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

Összeszerelve mindenféle bowdenvezetési trükk nélkül...

RD-6400 hátul, FD-1050 elöl, (600 és 105-ös régi shimano váltók) 7-es shimano sor (12-24, 2eseével emelkedő) és Campagnolo Mirage 8 sebis fékváltókar.

Nagoyn szépen vált késedelem nélkül, gyorsan és pontosan. Nem tudom, hogy vajon RSX-el, más hetes shimano fvk-al hogy menne, de ez hibátlan. Nem tudom, hogy 8-as sort visz-e, majd 1szer kipróbálom, de a hátsó agyamra nem megy rá csak a hetes. Viszont azt tökéletesen viszi a Campa fékváltókar, buherálás nélkül.

Szóval, ha lesz még elmebajos, aki próbálkozna, tegye csak nyugodtan. :) Én tanúsíthatom: tökéletesen vált és működik.

Minden eredeti "made in japan", kivéve a fékváltókart és a szép modolo-3ttt kormány-stucni párosítást a campa bowdenházakkal-bowdenekkel. :)

Elküldve: 2012.12.24. 11:20 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

http://workingoncycles.blogspot.hu/2011/01/how-to-shimergo-your-bike.html utána rájöttem, hogy tényleg piszok egyszerű tud lenni a dolog, kicsit kábellel kell játzsani.. szép leírás, szép vázgeometria! (nagyon kényelmesnek látszik a gép,... :) )

Elküldve: 2012.12.20. 17:09 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

Ne is mondd, tegnapelőtt elkapott egy nagy eső, amiben 1.5 órát lehúztam. Tegnap a fülem kifolyt a hangtól amit a váltógörgő-fogassor adott, hát amennyi retek a racsnik közt volt... De már kitisztítva-átzsírolva minden, ismét hangtalan.

Kaptam még pár linket amiken átrágtam magam, legszimpatikusabb megoldásnak az tűnik, hogy... hetes shor racsnitávja=campa 8-as sor racsnitávjával. Régi campa váltókar húz 3.5 mm kábelt, a shimano 3.2-őt. Valami eltérő kábelvezetéssel megtalálni azt a 0.3-at, és akkor csak egyetlen extra klikk lenne. Persze semmihez nem nyúl amíg nem tud 100%-ra, hogy tényleg akar-e belebarmolni egy jól működő rendszerbe :D

Elküldve: 2012.12.20. 14:25 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 796

@kbmpi: Konkrét tapasztalatom nincs ezzel, de minél több a fokozat annál inkább az se működik, aminek kéne. Vagyis egy gyári új 10-es rendszer szépen elváltogat, de elég érzékeny a koszra. Sokkal érzékenyebb, mint egy 8-as. Ha még egy plusz bizonytalansági tényezőt beviszel, azzal jobb tuti nem lesz, de rosszabb még lehet. Ezt is megnézheted esetleg, ha nem ismered: http://jtekengineering.com/shiftmate.php

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!