Sigma BC 2006 MHR jeladó meghibásodás

Linkelt termék: Sigma BC 2006 MHR
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2013.01.21. 07:18 bucsiz 

  • bucsiz avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Van egy Sigma BC 2006 MHR komputerem aminek az a gondja, hogy nem méri a sebességet. Minden működik, villog a kijelzőn a szám, pulzusmérő elindul a sebesség nem. Lehet hogy a jeladója rossz? Van valakinek ilyesmivel tapasztalata, tönkre szokott menni a jeladó, hogy tudnám kiszűrni ez e a hibája.

Elküldve: 2013.03.26. 10:20 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@bucsiz: Bocsánat, nem néztem utána. Itt a vezeték nem számít, lévén rádiós a jeladó.

Elküldve: 2013.03.26. 10:16 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Nekem valaki? :D

Elküldve: 2013.03.26. 10:13 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@bucsiz: Itt van egy kis hibakereső: http://forum.testbike.hu/topic/sigma-topline-bc-1909-hr-nem-kapcsol-be-mi-lehet-a-baj-1616 Itt egy másik: http://forum.testbike.hu/topic/sigma-kerekpar-komputer-beallitas-854

Nem kizárt, hogy a vezetékben tört meg egy szál. Kívülről persze ez nem látható.

Elküldve: 2013.03.26. 09:52 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@bucsiz: igy már jártam én is, nekem érintkezési hiba volt (nem tudom mitől mert egyik nap működött másik nap már nem), van az óránál a két pöcök ami csatlakozik a dokkolóhoz, azt nézd meg érintkezik-e rendesen illetve a küllőn ami van jeladó, az igazítsd meg. (csak zárójelbe írom, mivel gondolom eddig működött, hogy az órát csak jobb oldalra rakd fel, és hátra fele nem mér csak előre). Ha ezek sem segítenek, akkor cserélj elemet.

Elküldve: 2013.03.26. 09:52 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@Sheffy: meggyőzhető vagyok, bár már így túl soknak találom a "madzagokat". :D Azt láttam, hogy vezetékes Sigmát is adnak kicsi pénzért.

OFF, írtam üzenetet másik hajtóműről.

Elküldve: 2013.03.26. 09:48 Sheffy 

  • Sheffy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 114

@perelli: Sigma nagyon megbizható cuccokat gyárt, Kelly's-ről nincsen infóm. Viszont én 5 éve egy olcsó noname gagyi órát használok és 5 éve tökéletesen és megbízhatóan csinálja a dolgát. Havernak "kici-kinai-occó" órát vettem, nagy kijelzője van, hőmérséklettől kezdve mindent tud, és az is tökéletesen teszi a dolgát, igaz ez is meg a sajátom is vezetékes, nem vezeték nélküli. Vezetéknélküliből picit óckodom, viszont vezetékesből 1000-1500-ért olyat kapsz ami már mindent tud, 3 ezerért pedig olyat amiben full háttérvilágítás van és nem csak 10-15 mp-ig hanem amig ki nem kapcsolod.

Elküldve: 2013.03.26. 09:38 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Gondoltam, ide jó lesz. Kilométerórát szeretnék venni, kb. 8-9-ért, vezeték nélkülit, újat. Olyan sokat nem nézegettem, de két fajtát találtam, ami most érdekelne. Van egy Kellys saját márkás, ami azért tetszik, mert minden lényegeset tud, háttérvilágítást és hőmérőt is. Ennyiért nem nagyon volt, ami többet tud.

A másik a Sigma BC 1106 DTS. Ez régebbi, de digitális, és mégis csak Sigma:

http://www.sigmasport.com/en/produkte/bikecomputer/topline_wireless/bc1106dts/?flash=1

Kb. egy ár lenne a kettő, elvileg 8-9. Megéri a digitális a funkcióbeli hiányosságokat? Illetve nem tudom, a Kellys mennyire megbízható.

Elküldve: 2013.01.21. 17:54 kovacstibor79 

  • kovacstibor79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 62

@bucsiz: Nem tudom milyen lehetőségeid vannak a méregetésekre... pl. a dokkolóban a jeladó két pontja között lehetne oszilloszkóppal, vagy esetleg egy egyszerű fesz mérővel méregetni ugy hogy mozgatod a mágnest a jeladó előtt... de ez csak egy ötlet.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!