Sigma kerékpár komputer beállítás

Linkelt termék: Sigma BC 1200
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2011.11.28. 17:50 Hamilton 

  • Hamilton avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 7
Témaindító kérdés:

Egy kék-fehér áruházban nagyon megtetszett egy sigma topline bc 1200 plus vezeték nélküli sebességmérő, 8000 Ft-ért. Gondoltam, nekem korábban is sigma volt (vezetékes), nem lehet vele gond. Felraktam, de nem mutatott semmit, csak ha egész közel vittem a kijelzőt a jeladóhoz. A készüléknek két paramétere volt: 1. max 5(!) mm-re lehet a küllőmágnes a jeladótól. (Ha ezt tudom, nem veszem meg), 2. max 70 cm-re lehet a jeladó az órától. 30 fokos szögben sugározza a jelet felfelé az adó. Fent leírt paramétereknek a felszerelt cucc megfelelt, egy kellys axis bicóra szereltem fel. Visszavittem. Az áruházban kipróbálták, tényleg nem jelzett semmit. Kicserélték, adtak egy másikat, ami az áruházban kipróbáltak, működött, igaz, nem telós kerékpáron. Otthon felraktam, tettem vele jópár kört. Az óra hol működött, hol nem. Az volt az érzésem, ahogy állítgattam, hogy a 70 cm-es óra - jeladó távolság nem igaz, mert ha kb. 50 cm-en belülre húztam fel a villán a jeladót, egy darabig működött. De így meg nem teljesült az 5 mm-es mágnestávolság. Ha lejjebb vittem, közel került a mágnes a jeladóhoz, de akkor 60 cm-re került az órától, és nem mutatott semmit. A csere után már nem fogják visszavenni a kütyüt, de már megbántam, hogy miért nem vettem inkább 12 000-ért az újabb sigma 1009-est (jeladó távolság itt már max. 12 mm, vagy inkább velomannt, 8000-ért. Van valakinek valami ötlete, vagy elbuktam a 8 rugót?

Elküldve: 2011.11.29. 15:10 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@XCode: reménykedem, hogy a kormányfelőli oldalán sérült a kábel, akkor talán forrasztással még javítható - bár ugye akkor más ellenállás értékek lesznek a vezetéken is... Este kicsipogtatom az óra egységet.

Elküldve: 2011.11.29. 14:42 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@johnny336: A műszer alján ücsörgő érintkező csapokat rövidre zárva ellenőrizhető az elektronika működése. (Elrontani nem lehet, csak az elem merül.) A csapokat egy pillanatra rövidre zárva be kell kapcsolnia az elektronikának, éppen úgy, mint elindulásnál. Ha a kütyü működik, akkor lehet gyanakodni a vezetékre vagy a jeladóra. A lezárt Hall-érzékelő ellenállása Megaohm nagyságrendű, nyitott állapotban néhány Ohm. A mágnest a jeladónál ide-oda mozgatva ellenőrizhető a működés. Mivel a műanyag házat és a vezetéket többnyire "egybefröccsöntik", nemigen javítható a hiba.

Elküldve: 2011.11.29. 13:52 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@XCode: ilyen hall-jeladót használnak az autókban is, így már hallottam róla, és találkoztam is vele, azt nem tudtam, hogy itt is eszerint használják. Áramot a kormányon levő talp két pöckén keresztül kap gondolom az óraegységből. Értem, köszönöm az infót! Egy esés következtében nem érzékel az órám (óraegység sérmentes, villán pihenő vevő is) - ki akartam mérni multival, hogy megszakadt-e valahol a kábel.

Elküldve: 2011.11.29. 13:22 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@johnny336: [1] Relé zárja az áramkört, majd elenged, ha a mágnes már elhaladt. Áramot a műszer biztosít. Olcsó, de nem megbízható, kínai piacos megoldás. Gyakorlatilag már kihalt. [2] Mágneses tér változására érzékeny kapcsolót (Hall-érzékelőt) alkalmaznak. Mozgó alkatrészek nincsenek, ezért megbízható. Áramot a műszerből nyernek. [3] Tekercsben feszültség indukálódik a mágnes elhaladásakor. Az impulzust érzékeli a műszer. Nemigen alkalmazzák, mert érzékeny a zavarokra. A jeladó itt külső áramforrás nélkül működik.

A jeladóban tehát szinte bizonyosan apró Hall-érzékelő rejtőzik. Többet lehet róla olvasni a Neten, ha komolyabban érdekel.

Elküldve: 2011.11.29. 10:10 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Nem akarok OFF-olni, csak kiváncsi vagyok a működési elvre. Ugye van a mágnes a küllőkön, ami elhalad az érzékelő előtt. Ilyenkor a mágneses tér, amit ő "hoz" magával, zár egy áramkört az érzékelőben, ami így küldi a jelet az óra felé?

Vettem én is dekában egy Sigma órát, és másnap vissza is vittem - nekem jól mért, de a funkciók voltak bután megoldva benne. Mondjuk az egy BC906-os vezetékes volt.

Elküldve: 2011.11.29. 00:18 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@Hamilton: Sok sikert, barátom! A németektől én is többet vártam: mellékelhették volna az alátétet... (Vorsprung durch Buhera.)

Szép napot

Elküldve: 2011.11.28. 23:53 Hamilton 

  • Hamilton avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 7

@XCode: Köszönöm az infót, akkor megpróbálok egy vastak gumialátét csíkot tenni a jeladó alá, hogy a villaszáron fent is meglegyen az 5 mm. Remélem, nem lesz gányolás kinézete. Azért a németektől többet vártam. (Vorsprung durch Technik)

Üdv. Csaba

Elküldve: 2011.11.28. 19:22 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

Sok készüléknek, vezetékesnek és vezeték nélkülinek, gyengesége, hogy nem hozható egymáshoz eléggé közel a jeladó és mágnese. A legtöbben, ha a feladat egyáltalán megoldható, házi buherával orvosolják a bajt. Jó vastag gumiból stb. készítenek megfelelő, akár több rétegű alátétet, és azt teszik a villaszár és a jeladó közé. Hosszú kábelkötegelő is kell ilyenkor. Nem elegáns dolog, de hatékony, és a sebességmérőt sem kell kidobni. (http://www.testbike.hu/velemeny/km-ora-ora/crivit-sport?rvid=32579)

A másik megoldás egy helyettesítő, bivalyerős mágnes, de ez nehéz és bizonytalan ügy.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!