Sigma Topline BC 1909 HR - nem kapcsol be, mi lehet a baj?

Linkelt termék: Sigma Topline BC 1909 HR
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2012.06.22. 21:01 zeokeston 

  • zeokeston avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Hozzájutottam egy BC 1909-es Sigma computerhez, de sajnos nem működik. Egyáltalán nem kapcsol be. Az elem teljesen új. Sajnos a korábbi tulajdonosa is így járt vele vásárláskor. Lenne valakinek ötlete? Esetleg ismertek olyat helyet/illetőt aki tudna bele életet lehelni?

Előre is köszönöm! Zoli

Elküldve: 2012.06.22. 22:25 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@zeokeston: Meglepett, hogy működésre bírtad, de még jobban, hogy egy ilyen értékű műszernél ilyesmi egyáltalán előfordulhat. Üdv!

Elküldve: 2012.06.22. 22:18 zeokeston 

  • zeokeston avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 2

@XCode: Köszönöm a gyors infókat. Csodák csodájára sikerült :D Rosszul érintkezett az elem. Hátlap nélkül odanyomtam úgy minden okés volt. Hátlappal viszont nem. Így aztán bütykölgettem kicsit és most minden ok. El se hiszem :D Veszteni valóm nem volt, mert teljesen ingyen jutottam hozzá :D Már a bringára is feldobtam. Hibátlanul működik.

Köszi még egyszer a tippeket ;)

Elküldve: 2012.06.22. 21:48 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@zeokeston: [1] Elem jó? Feszültségmérés, vagy próba egy hasonló készülékben stb. Új elem is lehet halott. [2] Elem polaritása megfelelő, érintkezés rendben? [3] A konzolhoz csatlakozó érintkezők között mérhető-e feszültség? Ha nem, akkor a sebességmérőben van valahol a hiba. Az érintkezőket pillanatra rövidre zárva is ellenőrizhető a működés. Ha nem kapcsol be a szerkentyű, akkor maga a műszer, ha bekapcsol, akkor a jeladó vagy a vezeték hibás. Gondolom, a beállító gombokat próbáltad nyomogatni, de nem történt semmi.

A sebességmérők elektronikája nagy mértékben integrált, nemigen van javítható alkatrész. Forrasztási hibák és hasonlók, ha ilyesmiről lenne szó, többnyire orvosolhatók, ehhez azonban szét kellene szedni valahogyan a műszert. Sok esély erre nincs, mivel a házak döntő többsége körmös-bepattintós, illetve ragasztott. Ha nincs veszteni valód, megpróbálhatod szétszedni a dobozt, de az esélyeid, hogy roncsolás nélkül menni fog, rosszak. Ha az elektronika hibásodott meg, azaz a rendszer lelke, akkor nincs tovább.

Helyről, ahol segítséget kapnál, mesterről, aki életet lehelne a gépedbe nincsen tudomásom. Várjuk mások jelentkezését.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!