Sisak, fejvédő tapasztalatok, ajánlás?

1-18 (18 hozzászólás)

Elküldve: 2013.12.17. 13:25 Jocci 

  • Jocci avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 20
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

XC-CC-néha országúti tekeréshez szeretnék valami fejvédőt venni. Tudom, hogy nem ezen kell spórolni, de azért nem szeretnék rá nagyon sokat költeni. Eddigi tapasztalataim kimerülnek egy UVEX Downhill fullface sisakban, annak volt egy borsos 35e Ft-os ára, de amikor estem vele egy komolyat, kibírta.

Ti mit használtok, mit ajánlanátok?

Elküldve: 2014.04.08. 17:45 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32

@johnny336: földváron tudom,hogy nincs, 2 bicaj bolt van abból az egyikben dolgozom a másik meg a haveré :D / pesten kell körbenézzek igen..

Elküldve: 2014.04.08. 17:38 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@zoli6: Dunaföldváron? Passz... :)

Budapesten Uvex van a Bergusonban, Giro pl. a Maliban.

Elküldve: 2014.04.08. 17:30 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32

@johnny336: köszi, akkor majd valamelyik lesz :D ,ilyen sisakokat merre lehet próbálgatni? Mert külföldről rendelném csak próba után intézném az anyagiakat..

Elküldve: 2014.04.08. 16:05 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@zoli6: kb. ugyanaz a kategória. Amelyiket kényelmesebbnek-szebbnek érzed, vagy pénztárca-barátabb. Jó minőség mindkettő.

Elküldve: 2014.04.07. 17:41 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32

Giro vagy uvex? vélemények-tapasztalatok?

Elküldve: 2013.12.19. 11:49 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@johnny336: Méret függvénye, meg ha eleve van hozzá többféle szivacs, akkor könnyebben be lehet lőni sapihoz is.

De ja, érdemes azt is kipróbálni.

Vagy venni egy bringássapkát, az mindennek aláfér.

Elküldve: 2013.12.19. 11:07 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@Krupcheck: ha télen is használni akarja, akkor érdemes sapkával együtt is próbálni. Pl. Dekás sisak nehezen jön a fejemre sapkával, Giro igen.

Elküldve: 2013.12.19. 10:59 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@Jocci: mindenképpen próbáld fel. Elállás joga ide, vagy oda, a visszapostázás téged terhel. Plusz lehet, hogy a fejkörméret stimmel, de valamiért mégsem lesz kényelmes. Meg eleve van, ahol nem cm-ben adják meg a méretet, hanem konfekcióméretben +esetleg egy -tól-ig határral. Nekem pl. az Alpina-ból pont a kettő közti méret kellett volna, de ha nem találok az InterSportban más típusú bukót az Alpinától (=Uvex, ugyanaz), akkor sosem tudom meg.

Meg amit korábban írtam, ha hordasz szemüveget bringázáshoz (érdemes), akkor nem árt együtt felpróbálni őket.

Szóval próba cseresznye, aztán ha olcsóbb neten, akkor rendeld meg onnan. De próba nélkül ne.

Elküldve: 2013.12.18. 11:32 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32

@Jocci: személy szerint én mindenképp felpróbálom az adott sisakot vásárlás előtt, aztán nem kötelező megvenni a boltba ha drága, ugyan azt neten is meg lehet rendelni!

Elküldve: 2013.12.18. 11:01 Jocci 

  • Jocci avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 20

Mennyire érdemes netről rendelni, és élni a vásárlástól való elállás jogától, hogyha nem jó a méret?

Elküldve: 2013.12.18. 10:52 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32

Kross Voyagerről nincs valakinek véleménye? Mert árban pont jó lenne és kinézetre is szimpatikus! Vagy esetleg hasonló ár/érték/kinézet? Kéne tavaszra 1 sisak

Elküldve: 2013.12.18. 09:10 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Jocci: mi pontosan ezeket a fejvédőket ajánlanánk :)

Amúgy a drágább nem erősebb, csak kényelmesebb!

Elküldve: 2013.12.17. 16:28 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

@Knight_: az outin nincs napellenző, mert a koskormányon görnyedve nem látnál tőle. Ennyi. Jó, biztos vannak más apróságok is, de ha egy sziklát fejelsz be, az ellen nem véd többet a montis sem, szóval ilyen téren mindegy.


Személyes sisak-vélemény: rengeteget számít a kinézet. Az a sisak, amit nem veszel fel utcára, mert ultragáz, az nem véd. A szellőzés dettó. Ha utálod, nem fogod hordani. Ha észre sem veszed nap végére sem, akkor igen.

Két személyes kedvenc, amit nyilván próbáltam is: Giro Encimal (már nem gyártják) és Alpina Myhos. Csak utóbbi nem nagyon kompatibilis a BBB Rapid szemüvegemmel, erre sem árt figyelni, érdemes felpróbálni.

Elküldve: 2013.12.17. 16:21 Zeke 

  • Zeke avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 113

Noh. Kezdjük az alapoknál. A jó sisak az ütés energiáját elvezeti és így óvja meg a fejet , ez azt jelenti , hogy mikor odavered erőteljesen a fejed (nem egy elestem megütöttem a kezem típusnál) akkor a sisak eltörik. Az ütés energiáját vezeti el azzal , hogy eltörik. Az in-mould technológia és a héjszerkezet tartja egyben a polisztirol habot. Az a sisak amelyik a kellő pillanatban nem törik hanem szimplán csak a fejeden volt az valójában nem véd eleget. A fejvédős történeteknél és a saját véleményeim közt találtok már sisakokról monológiát , így ezeket nem másolnám még1x be. Jelenleg Bell Slant sisakot használok , ez nem túl drága (10-16) , de már benne van abban a kategóriában ami szellőzik , kényelmes és biztonságos.

Elküldve: 2013.12.17. 16:08 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Ez a téma engem is érdekel. Nekem valamilyen levehető napellenzős lenne a szimpatikus. Egyébként nem tudjátok, hogy mi a különbség az XC és az outi sisakok között :D ?

Elküldve: 2013.12.17. 15:52 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Először egy noname, SPAR-gazdaságos, 3500 forintos sisakkal nyomtam, aztán estem vele, a sisak összehorzsolta magát az aszfalton, kicsit meg is repedt, és kidobtam. A fejemet nem kellett, semmi bajom nem lett.

Aztán vettem egy Giro Indicatort. Jobban szellőzik, könnyebb, designosabb, kényelmesebb, jobban fejre szabható, stb. Az 10000 birodalmi váltó. Vagy 10 darab pisztolyorrú Mátyás. Esetleg két szakállas gróf. :) Védelemben nem feltétlenül fog többet nyújtani egy drágább sisak, de a kényelem sokat számít.

A Girot nem érzem, hogy a fejemen van, annyira jó.

Mivel a forgalomba hozható sisakokra vannak alapvető szabályozások, ezért mindegyik megfelel egy bizonyos biztonsági szintnek, tehát átlagos esést simán megúszol karcolásokkal. Amikor estem, nekem is a vállam, könyököm, oldalam fájt, mint aállat, a fejem nem.

Olyat vegyél, ami a pénztárcádnak megfelelő, és kényelmes a fejedre.

Elküldve: 2013.12.17. 14:58 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

Én egy gagyi X-fact cobrával bukfenceztem egyszer. Pont fejre érkeztem az aszfaltra. Megvédett és nem is tört szét, csak a külső héj repedt el. Igaz, kicsit beszédültem, de szerintem a drágák sem védenek jobban, csak maximum a szellőzésük jobb. Most Lidl-ös fajtát használok, ami már jóval igényesebb kidolgozású, mint az X-fact. A héj egybe van forrasztva a hungarocell testtel, a bélések mind kiszedhetőek, jó puhák, nem mennek szét a mosástól. Szellőzése nem túl jó, nyáron igen meleg tud lenni, de 3ezerért ez van. 3 féle méretben kapható, nekem a gyerek méret is simán jó a fejemre, sőt, még sapkát is tudok alá venni. Az X-fact-al az volt még a baj, hogy sokkal nagyobb volt, mint kellett volna, és ott csak két méret van, nem biztos, hogy ki tudod választani a megfelelőt. Lehet, hogy a kicsi még éppen jó a fejedre, de a szíj nem elég hosszú, a nagyobbik méret meg bár meg lehet húzni, hogy ne lötyögjön a fejeden, de mégis írtó nagy, ami elég idétlenül néz ki, kb mintha egy nagy görögdinnye héj lenne a fejeden.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!