Slime után lassabb, ez normális?

1-4 (4 hozzászólás)

Elküldve: 2020.09.19. 17:15 Kincses Ádám 

  • Kincses Ádám avatar
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Nemrég volt külső és belső cserém, már nagyon megérett rá az idő. És ha már szervízben voltam, kértem slime-ot is. Ami viszont utána jött, azon meglepődtem. Érezhetően lassabb lett a bringám. Először az új külső gumikra fogtam, de ha álló helyzetben csak kézzel pörgetem a kerekeket akkor is tapasztalom, hogy hamarabb megáll, észrevehetően nagyobb az ellenállás. Mintha füves terepen, vagy enyhén homokos felületen tekernék. Ha ez a slime miatt van, az eltávolítható-e, vagy csak csere útján? Ha nem, akkor mitől lehet nagyobb az ellenállás? Egyáltalán volt-e értelme feltöltetni egy light guard védelemmel ellátott KLS külsőjű gumit? Mielőtt felmerülne kérdésként, a járgányom egy montain bike, 26-os, 2.00 szélességű kerekekkel.

Üdv: Ádám

Elküldve: 2020.11.07. 06:41 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

Az új külső is lehet lassabb (nagyobb gördülési ellenállás). Meg persze az új belső is (mert nehezebb mondjuk). Már magában ezeken is hatalmas különbség lehet! Ha jól emlékszem, akkor Slime-ból 26x2.0-ba 127ml-t kell rakni kerekenként! Nem mértem le, hogy az hány gramm, de mivel a víznél nehezebb, így tuti van 150g is! Megpörgetve a kereket NAGYON érezni, hogy benne van! Menet közben már kevésbé, de azért bőven mérhető wattokban a veszteség. Én edző bringán használom, mert ott nem érdekel, hogy lassabb vagyok, de jelentősen csökkenti az átszúrásos defekt valószínűségét, ami nekem megéri, mert úgyis télen, minuszban, ködben, sötétben, latyakban kap defektet az ember. :) Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy megéri-e. Kiszedni teljesen nem tudod a belsőből, de a nagyját azért ki lehet belőle folyatni. A legjobb, ha kiszeded a belsőt, kitekered a szelepet, és elkezded összetekerni a belsőt és úgy próbálod kifolyatni. A nagyja ki fog így jönni. Ami meg bent marad, azt nem fogod már érezni.

Elküldve: 2020.11.06. 22:23 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

A Slime kerekenként lehet akár plusz 100gramm, ha az új külsőd is nehezebb akkor előfordulhat hogy több mint fél kilóval is nehezebb lehet a forgó tömeg mint előtte volt. A Slime álló helyzetben lefolyik a kerék aljára és amíg nem terül szét a centrifugális erő hatására addig rendesen meglassítja a kereket, képzeld el úgy mintha odatapasztanál egy maroknyi gyurmát valahova a külsőre. Sok tényező játszhat össze, látatlanban sokat nem lehet tenni. Milyen volt az előző gumi, milyen hozzá képest a mostani, mintázat, tömeg, keréknyomás (ha lapos a gumid akkor "füvön/homokon gurulós élmény" lesz az aszfalton is menni), szoruló fékek, szoruló kerékagyak, stb stb

Elküldve: 2020.11.06. 22:05 jopo83 

  • jopo83 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 39

@Kincses Ádám: Az agy vagy a fék miatt nem szorul a kerék?Lehet a Slime miatt is hisz plussz súly került a belsőbe.De lehet csak a fék fogja a kereket a kiszerelés miatt.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!