slx m660 hajtómű átalakítás(?)

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2022.05.24. 19:49 ezrrl 

  • ezrrl avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 13
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Van egy 1sebi montim Shimano Slx m660 hajtóművel szerelve,a nagytányéron használva,a másik 2 kisebb tányér is rajta van.Lehet nélkülük használni,azokat leszedni,vagy csak azokkal lehet rögzíteni a külsőt?A célom 1 szebb egysebi hajtás 42T tányérral,azt hiszem narrow wide-nak hívják a megoldást...jó lenne egy xtr-re cserélni emódon,de nem nagyon jön szembe használtan... :(

Elküldve: 2022.05.25. 21:47 ezrrl 

  • ezrrl avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 13

@Makky:

Köszönöm.

Elküldve: 2022.05.25. 17:27 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@ezrrl: Az SS-en átsiklottam, bocs. Akkor teljesen jó lesz! Csak a csavarokkal, vagy +alátétekkel kell majd variálni kicsit. Szétszeded és látni fogod rögtön, hogy miről beszélek. (De, ha amúgy nem kell a középső lánckerék már soha, akkor abból simán lefürészelheted a csavar alatti részt és azt ott hagyod alátétnek. Mivel az a belső oldalon van, így úgyse látszik.)

Elküldve: 2022.05.25. 16:42 ezrrl 

  • ezrrl avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 13

@Makky: Köszönöm az előző a válaszod is.

Amint írtam egysebességes a canga(acél Kona Explosif gyárilag csúszópapucs,így tökéletes a SS hajtásra,Mavic Crossmax karbon agyas kerékszettel szerelve, hátul profin hézagolva(16os Shimano racsnival)...az lenne a cél, hogy esztétikus legyen a hajtás is, ne legyen fenn a 2 kisebb tányér elől, nincs rájuk szükségem. Szerintem nincs baj a láncvonallal,1 éve hangtalan a cucc... Igazság szerint eladtam minden cangám, nem leszek már fiatalabb(heti 3-4 alkalommal tekerek vele 25-30km-ert nagyobb pedálfordulattal aszfalton), próbálom igényes(akár drága holmikkal szerelni),hogy jó is legyen, és szép is.Ezért szeretnék 1 igényes, profi, esztétikus hajtást. Láttam a napokban egy KCNC-t,de az igen használhatatlan osztókörrel bírt...egy másik oldalon egy TUNE hajtást, ott is az osztókör, illetve egy haver szerint a merevség sem az igazi.GOndoltam maradjon az SLX egyszerűsítve.

Elküldve: 2022.05.25. 13:47 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@rcs2003: Mivel most is így használja, így gondolom nem zavarja. :) De amúgy igen. Bár, ha hátul inkább csak a kicsiket használja, akkor mindegy is. Ha leveszi a középsőt, akkor a nagyot be is lehet rakni középre! :)

Elküldve: 2022.05.25. 10:13 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Ha nem a középsőt hagyod fent akkor rossz lesz a láncvonalad.

Elküldve: 2022.05.25. 05:42 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 766

@ezrrl: A legkisebbet gond nélkül leszedheted! A kézépsőt is le lehet, de akkor másik csavar fog kelleni, vagy ki kell alátétezni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!