SPD cipő/pedál városi használatra

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2019.07.06. 14:08 BBalint91 

  • BBalint91 avatar
  • hozzászólások: 4
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni, hogy városi használatra mennyire éri meg felszerelni spd pedált? Mennyire használható belvárosi részeken, ahol viszonylag gyakran állít meg a forgalom/lámpa? Részben edzésre is szeretném használni, viszont nem szeretném a pedált minden nap cserélgetni. Egy trekking spd cipő és félautomat pedál kombinációban gondolkozom.

Elküldve: 2020.06.21. 12:29 BBalint91 

  • BBalint91 avatar
  • hozzászólások: 4

Utolag is de koszonom a valaszotokat. Egy gyors statusz update: @balmesz001 kocsmas peldaja nem tulzas, nem szivesen tekerek platform pedallal mar :)

Elküldve: 2019.07.10. 13:33 WAUZZZJ 

  • WAUZZZJ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 49

@BBalint91: Shimano Click'r -t nézted már? Pont erre találták ki. Az inkább sportcipő, mint SPD. Kollégám használ ilyet, és teljesen meg van vele elégedve.

Elküldve: 2019.07.09. 21:09 BBalint91 

  • BBalint91 avatar
  • hozzászólások: 4

Koszi szepen a valaszokat, ugy erzem hogy valtani fogok, mar csak egy jo cipo hianyzik. A specialized elso ciponek picit dragabb kategoria mint amire gondoltam, esetleg olcsobb cipokkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Elküldve: 2019.07.09. 11:09 balmesz001 

  • balmesz001 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 139

Ezt a kérdést én is feltettem itt sok éve és az egyik válasz az volt, hogy ha megszoktam kocsmába is SPD-vel fogok menni. Ez így is történt. :D Mindenhova használom, mivel sokkal kényelmesebb vele tekerni. A kirándulós bicómon egy Boardman Hybrid Team pedált használok, egyik fele SPD, másik taposó. Véleményem szerint a legjobb a piacon és az ára is kedvező. (nemrég Look pedált tettem fel a versenyvasra, nem vagyok oda érte, szerintem arra is SPD megy majd)

Elküldve: 2019.07.08. 16:19 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@BBalint91: lehet kapni Shimano taposópedál adaptert, amit bármilyen spd pedálra fel tudsz pattintani.

Én szinte mindig spdvel megyek városban, mert gyorsabb. A cipő a nagyobb gond, mert nem kopoghatsz be spdvel a melóhelyre, de a specialized tahoe nagyon bejött erre a célra!

Elküldve: 2019.07.08. 16:05 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

@BBalint91: Mi az, hogy félautomata? Féloldalasra gondolsz? Egyébként teljesen jó. Bár, ha még sose használtál, akkor azért kell hozzá kis idő mire megszokod, de utána belvárosban se lesz probléma. Nyilván először könnyű rugóerőre kell állítani. Nyilván nem városban, rövid utakon jön ki az előnye, de problémát nem jelent a használata. Szóval emiatt nem kell cserélgetni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!