SPD pedál átalakító

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2012.03.04. 12:39 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105
Témaindító hozzászólás:

Van a Shimano-nak az a gagyi műanyag átalakítója, ami csúszik, kopik, és persze törik is! Mivel a piacon én nem találtam hasonló okosságot, ezért terveztem (erős túlzással)a Winwood Deckster mintájára egy pedált, amit szeretnék majd CNC szakmunkásember segítségével megalkotni. Van valakinek tapasztalata CNC-zéssel kapcsolatban? Pl. mint egyedi darab, drága lenne?

Elküldve: 2012.03.04. 13:42 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@iDrew: 2D-ben elég megrajzolni, ezt megrajzolni max 10 perces meló (: tanulgatni pont jó (:

Elküldve: 2012.03.04. 13:37 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@Krupcheck: :DD jó, a CAD-del még csak most ismerkedem :D

Elküldve: 2012.03.04. 13:33 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@iDrew: ahol mi vágattunk, ott van alapanyag, acél biztosan, alut nem tudom, de szerintem van nekik. Gondolom ez máshol is így megy, nem neked kell bevinni a tábla 20-as kazánlemezt mondjuk :D

Viszont egy CAD-es rajz igen nagy előny, a papírt nem olvassa a gép.

Elküldve: 2012.03.04. 13:31 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@Krupcheck: na ez lenne az nagyvonalakban: http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=9778&id=3&cat=5 Az ilyen helyeken, ahol pl. lézervágást is csinálnak, ott nincs alapanyag? Külön kéne beszereznem? :D

Elküldve: 2012.03.04. 13:27 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@iDrew: jaa, linkelhetted volna miről beszélsz, azt hittem komplatt pedált alkotnál.

Rákerestem, lényegében ugyanaz, amit én mondtam. Ezt egy lézervágóval meg lehet oldani, az nevetségesen olcsón dolgozik. Utána egy akármilyen (nem okvetlen CNC) maróval meg lehet mintázni ilyen szegecsesre, de én ehelyett megfurkálnám, menetet bele, és tennék bele sima pedál szegecseket, azt jobban tart (meg jobban is fáj mondjuk a lábszárnak).

Ez így filléres móka, egyedül az alu nehezebb beszerezhetősége a probléma, de nem lehetetlen az sem.

Elküldve: 2012.03.04. 13:22 iDrew 

  • iDrew avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

@Krupcheck: Nem lenne egy bonyolult pedál, a klipsz része pl. az lesz, amit mondtál, hogy rácsavarozom a lemezre (winwood-nál is ez van) és készen is vagyunk. Ha jól láttam egy oldalon, órabérre dolgoznak a gépek! :D Mivel tényleg egyszerű a forma, így remélem, nem tökölne vele sokat a gép. :) Igazából az lenne a fontos, hogy aluból legyen, azt meg sajna én nem tudom megmunkálni. Úgyhogy lehet, hogy marad a rétegelt falemez. :D Amúgy fasza, amit rendeltél, csak nekem elég keskeny a cipőm, és eléggé izegne-mozogna rajta, azért gondoltam egy kb. 7 centi vastag tapósóra. Köszi a választ amúgy! :)

Elküldve: 2012.03.04. 13:08 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Ilyen, hoyg CNC önmagában nem létezik, vagyis ez egy fogalom. Neked itt nyilván egy CNC maróra, vagy esztergára, esetleg lézervágóra, stb. lesz szükséged.

A költségek megtippelhetetlenek, attól függ, mennyire apró, részletes a forma. Minden technológiának, minden gépnek megvannak a maga határai és pontossága, minél bonyolultabb gép kell, annál drágább a legyártás.

Azért egy spd pedál nem egy egyszerű dolog, ha egyedit akarsz gyártani, biztos sokkal többe jössz ki, mint amennyiért meg tudod venni.

Javaslat 1: csinálj csak egy adaptert. Ugyan megemeli a pedál taposófelületét, ami kicsit rontja a hatékonyságot, de még mindig jobb mint a gyári műanyag szutyok. Nem kell hozzá sok minden, csak egy lemez, amit esetleg a platformpedálokhoz hasonlóan szegecsesíteni is tudsz, meg egy akármilyen kopott spd-stopli, amit az aljára csavarozol. Bepattintod, taposópedál, kiveszed, spd.

Javaslat 2: egyoldalas spd pedál, vagy keretes változat. Én most egy ilyent rendeltem. Teljes értékű taposópedálnak nem jó, utcai cipővel ez sem az igazi, de ha nem akarsz beklipszelni egy nehezebb szakaszon, akkor sokkal jobban megtartja a lábad, mint a sima spd.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!