Specialized Enduro Comp v. más AM bringa (cube, giant, trek, ktm)?

Linkelt termék: Specialized Enduro Comp
1-35 (35 válasz)

Elküldve: 2012.12.07. 14:06 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29
Témaindító kérdés:

ebben az árkategóriában(3000€) melyik AM bringa a legjobb választás?

Elküldve: 2012.12.19. 18:35 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

@bettis36: Hidd el, egy gyári speci enduro bőven kielégíti majd minden igényedet. :)

Elküldve: 2012.12.19. 17:12 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

köszi a hsz-eket. okosodtam most is.

Elküldve: 2012.12.19. 17:11 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@bandyta: a kettő között :D

Elküldve: 2012.12.19. 16:16 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

@bettis36: Akkor viszont ne am, enduro kategóriában keresgélj. :) Mondjuk az sem mindegy, hogy a komolyabb használat mit takar. http://www.youtube.com/watch?v=Wkpc9qbaD04 vagy http://www.youtube.com/watch?v=t2oqMuwTk14

Elküldve: 2012.12.19. 16:10 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@meridásgaluska: bocs nem fejeztem be én inkább építeném a kerókat

Elküldve: 2012.12.19. 16:10 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

a legjobb választás egy 120mm-es össztelós lenne elöl 15mm-es tengelyű telóval nem gyorszárassal mert így merevebb és venni mellé egy dh kerót abba mehet a duplavállas de én inkább egy 180mm-es lyrik-et raknék bele mert fürgébb és a hazai terepre bőven elég 3000euróból pedig 2 nagyon jó keró kijön és én i

Elküldve: 2012.12.19. 16:08 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@meridásgaluska: És egyébként is: nahh! :D

Elküldve: 2012.12.19. 16:07 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@bettis36: egy 34mm-es becsúszós ox-al is lehet durvulni teljesen lomha lesz egy 200mm utas telóval amíg pedig kezdő vagy addig nem is biztos hogy jó a nagy rugóút mert csak "elkényeztet" végső döfésül pedig egy idő után eltörne a fejcső

Elküldve: 2012.12.19. 16:06 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@bettis36: Szerintem a gyári teló sem hurka, hidd el lehet azzal is csapatni rendesen ;) Ha már DH telót akarsz akkor azt DH bringával kombináld és akkor már DH-ra használd. Az AM nem DH és fordítva. Ha még nem tudod pontosan mit is szeretnél, akkor próbálj utána olvasni, videókból művelődni. Egy komoly AM bringával szinte mindenhol lejöhetsz, de még fel is tudsz tekerni, egy DH felhasználásúval már nem ez a helyzet...

Elküldve: 2012.12.19. 15:50 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@opp: egyrészt, mert tetszik, másrészt szeretném komolyabban is használni és úgy gondolom hogy az jobban megfelelne arra a célra.

Elküldve: 2012.12.19. 11:18 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 218

@bettis36: Miért szeretnél egy duplavállas DH telót berakni? :)

Elküldve: 2012.12.19. 10:57 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

ha az telót kiszeretném cseréni egy rockshox boxxer Rc-re, akkor ezt ami gyárilag van rajta: FOX 34 Float (CTD Evolution 26, air spring, tapered alloy steerer, Climb, Trail, Descend settings reb adj., 15mm thru-axle, 160mm) mennyiért számolnák be egy új árába?

Elküldve: 2012.12.08. 18:07 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

Elküldve: 2012.12.08. 18:06 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

Elküldve: 2012.12.08. 13:22 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@BF2 hungarolada: Na ez a Cannondale szerintem is nagyon nagyon jó választás lenne!! Igényes alkatrészek, baromi ütős külső megjelenés, komoly technikai tartalom!! Nagyon kéne:)

Elküldve: 2012.12.08. 11:12 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

http://www.pinkbike.com/news/Cannondale-Jekyll-4--Tested.html

Tudtam, hogy van ez a cikk, csak azt nem, hogy ennyire aktuális. 5 3000$-os AM bringa teszt. Európában szerintem ez már a 3000 eurós kategória :) Ennél a Jekyll-nél nehéz lesz jobbat találni.

Elküldve: 2012.12.08. 11:09 Kraslan 

  • Kraslan avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 96

@bettis36: Én a helyedben Specialized, Trek, Cannondale vonalon mozognék a helyedben. Ezekben nem fogsz csalódni. Stumpjumper FSR, Enduro, Remedy, Slash, Jekyl.

Elküldve: 2012.12.08. 06:23 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

@bettis36: Lényegében mindkettővel mászol és lejtőzöl, de az AM bringával jóval többet mászol, az enduro a másik véglet. Persze ott van mindkettőn az össztelós váz, de pl. egy endurora nem tennék első váltót, inkább láncfeszítőt, az AM-re viszont igen. Persze minden rugózás zárható. Az AM bringa nincs olyan izmos ránézésre, az enduroba azért már raknak 34-35ös villákat. Én személy szerint vagy egy Cube Hanzzot vennék, vagy a Speci Endurot. Ezekkel elég jól lehet csapatni lefelé akárhol a világban. :)

Elküldve: 2012.12.07. 22:50 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@veszigeri: persze van igazság abban amit írsz. kezdő vagyok. körülbelüli fogalmam van az egyes márkák besorolásáról, minőségéről, nem mozgok ebben még otthonosan, eddig nem foglalkoztatott ilyen szinten ez a téma. azért kérdezek, mert a tapasztaltaktól könnyebb tanulni. :)

az meg hogy ki mennyit akar/tud rászánni az egyén dolga. családtól távol töltök egy évben 8hónapot, és úgy gondolom "megérdemlem" ha már az otthoni középvezetői állásomat hátrahagyva külföldön boldogulok :) és úgy vagyok vele, hogyha valamit megveszek akkor az a lehető legjobb legyen, 180cm vagyok, 100kg körül, szóval úgy gondolom hogy strapálható bicaj kell alám. persze tudom marketing mert a nevet is kifizettetik veled, de nem hiába kerül minden annyiba mint amennyi. szemüvegek terén is így van, abban otthon vagyok, főleg az oakley-kban. ott se csak a nevet fizeted, akárki akármit mond.

örülök, hogy írtok, válaszoltok, már most is tanultam dolgokat. kérdésedre válaszolva, inkább a 140-160mm enduro/freeride kategória tetszik.

Elküldve: 2012.12.07. 22:07 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

http://www.bike-mailorder.de/index.php?cl=fcfatsearch_productlist&cnid=309&pgNr=3

itt van akkor 100 darab 1000eur-3000ig. Nekem megint csak a commencal tetszik(van egy olcsóbb kék), mert meg fognak kövezni, de azért mert nem umf és nem cube. Van még scott, de itt se nagy a választék. Máshol ahol keresni szoktam ott se volt nagyobb választék most. Akkora a választék és nincs mind 1 helyen.

Elküldve: 2012.12.07. 22:07 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=114111 ez a hazai viszonyokra és neked(több túrázás) a legjobb(az egyik...)

Elküldve: 2012.12.07. 22:00 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

Gepidás példa rossz, mert igényesen összerakják a bringáidat sok közül az egyik legjobb szerintem a speci

Speci Stumpy, enduro; Ibis mojo; Liteville 601,301; Giant Reign; Trek; Cannondale jekyll 3; yt industries.

Nagy részéből van olcsóbb változat.

Elküldve: 2012.12.07. 21:44 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@bettis36: Én őszintén nem igazán értelek... 3000 Eurót akarsz kiadni egy bringára, úgy, hogy tök kezdő vagy, semmit sem mondonak a bringán lévő alkatrészek, és konkrétan még azt sem teljesen tudod, hogy milyen felhasználási területre akarsz bringát...

Ha egy jó All Mountain bringát szeretnél, amivel szuper lejtőzni, de azért még a mászás is megoldható (személy szerint én is ez a kategória felé húzok) akkor szerintem teljesen felesleges ennyit pénzt kiadnod érte!!!

Mivel kezdő vagy, nem fogod megérezni a 18.000Ft-os és a 24.000Ft-os hátsó váltó közti különbséget, mert ez szinte csak a profik veszik észre, de az árcédulán már magasabb ár szerepel.

Én a helydben korlátoznám az összeget, max.:500.000Ft-ban és ebből is egy számodra tökéletes bringát lehetne kihozni.

Valamint azt még megkérdezném, hogy tudjunk segíteni a keresésben, hoyg elöl hátul 120mmm (azaz AM) vagy elöl hátul, 140-160mm -es (azaz Enduro/Freeride) rugóúttal rendelkező bringát keresel. Mert manapság a rengeteg kategória között igen nehéz tájékozódni ezek ismerete nélkül:) (ez az egész csak az én személyes véleményem, és persze te azt csinálsz a pénzeddel amit szeretnél:))

Elküldve: 2012.12.07. 21:39 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@bettis36: Igazából csak arra gondoltam, hogy azonos árú specialized és mondjuk cube között mondjuk a cube bringáin drágább alkatrészek vannak.

Vagy pl Schwinn vs. Gepida... Vehetsz 180-ért mindkét gyártótól, de a gepida fog hozzá való hajtókart, kiegészítőket és felszerelést adni :)

Elküldve: 2012.12.07. 20:53 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@bandyta: elég elválaszthatatlanok a kategóriák ha jól vettem ki eddig, segítenél benne hogy melyik elnevezés mit takar? én ezt a két cikket olvasgattam ezügyben: http://revomag.hu/2011/mit-tudnak-az-all-mountain-bicajok/

http://revomag.hu/2011/mit-tudnak-az-enduro-bicajok/

Elküldve: 2012.12.07. 20:51 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@BF2 hungarolada: kezdő vagyok, kifejtenéd azt hogy alulszerelt? véleményed szerint melyik alkatrészeknek kellene másnak lennie?

Elküldve: 2012.12.07. 20:39 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

@bettis36: Speci kicsit alul van felszerelve árához képest, de lelke van és nem nagyon raknak rá nem odavaló alkatrészt.

Ha új bringáról lenne szó, akkor én nem hiszem, hogy márkahű lennék. Ami jobban megéri azt kéne sztem. Mint ez a commencal(csak példa). Nagy különbségek nem nagyon lesznek. Felt, meg a ghost is jó bringákat csinál szerintem. Annyi márka van, hogy nem tudnék választani. németből még ott van a focus, cube, rotwild, nicolai, alutech ha onnan keresel :D

liteville meg az ibis mojo még elég különleges és ha 1x eladnád, akkor szerintem jobban is tartja az értékét. (mint például az a commencal :D)

Elküldve: 2012.12.07. 20:36 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

attól még mindig enduro ^^,

Elküldve: 2012.12.07. 20:13 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@bandyta: specialized.com-on nézd meg a kategóriákat ;)

Elküldve: 2012.12.07. 20:10 bandyta 

  • bandyta avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 104

A Speci Enduro mint a neve is mutatja nem AM bringa. :)

Elküldve: 2012.12.07. 19:56 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@veszigeri: köszi a választ, ismerem a Ghost-ot, nyáron volt szerencsém párszor hajtani egy Se2000-t. esetleg Felt? ebből is próbálgattam egy modellt(Virtue Sport)

Elküldve: 2012.12.07. 19:54 bettis36 

  • bettis36 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 29

@BF2 hungarolada: köszi a választ, úgy tervezem, hogy max 3000€ amit a biciklire konkrétan költeni szeretnék.

Valamiért, igazából ok nélkül a Specialized-ek felé húz a szívem. Az Enduro-t néztem, illetve a Stumpjumper tetszik, ebből is ez típus http://www.specialized.com/hu/hu/bikes/mountain/sjfsr/stumpjumperfsrcompevo

árlista alapján ez 2900€, ha megkérlek, megnézed, hogy mik a különbségek ez és az Enduro Comp között?

Felt-ről, Ghost-ról esetleg vélemény? nyáron volt szerencsém kipróbálni 1-1modellt ezektől a gyártóktól.

Elküldve: 2012.12.07. 16:33 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@bettis36: Én mind3enképpen körülnéznék a Ghost háza táján! Nekem mostanában az ő bringájik jönnek be a legjobban. Kis cég, nem tömeggyártás, Német minőség, jó ár/érték arány. Mondjuk én nem ebben az árkategóriában nézelődtem, de most ebben néztem ki neked pár bringát:) Ezt inkább a maratonozós féle (120-120mm úttal): http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=81641 Ez meg ugyan egy kicsit drágább, de a zúzósabb kategóriába tartozik (150-120mm úttal): http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=82977

Elküldve: 2012.12.07. 14:33 BF2 hungarolada 

  • BF2 hungarolada avatar
  • sima XC-s
  • Kona Team csapat
  • Kona Team csapat
  • hozzászólások: 387

http://www.vitalmtb.com/photos/member/What-are-the-riding-Specialized-Enduro-at-CFF,4064/Brad-Benedict-Specialized-S-Works-Enduro,39676/NoahColorado,128

Itt van egy pár bringa nyálcsorgatásra :D Kb így kellene kinéznie a gyári gépeknek. 3000eur-ért elég jó bringákat kéne kapni, szóval mindenképpen ár alapján keresgélnék

http://www.bike-mailorder.de/Komplettbike/Commencal-Meta-SX-All-Mountain-Enduro-Bike-2012.html

ez pl szerintem elég nehéz bringa, de teleszkópos nyeregcső már jó, ha beleférne 3000-be. karácsony után lehet jobb ötlet lenne

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!