Sport és a káros szenvedélyek

1-25 (25 hozzászólás)

Elküldve: 2011.03.22. 08:50 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49
Témaindító hozzászólás:

Hogy vagytok ti ezzel? Cigi,piálás stb. a bicajozás mellett... Mennyire fontos számotokra, egyfajta egészséges életvitel kialakítása, a tekerés mellett? Miben segített neked a biciklizés? Pl.:cigiről leszokás, stressz oldás stb.

Elküldve: 2014.02.05. 18:58 tiberius 

  • tiberius avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • Fogjunk össze a TB-n csapat
  • hozzászólások: 80

@NightFox: Szerintem teljesen jó irányban haladsz ha csak napi 3-4 szálat szívsz el.Egyértelmű,hogy kevesebbet ártasz magadnak,mint az 1 dobozzal.

Elküldve: 2014.02.05. 16:57 kbmpi 

  • kbmpi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 110

@Csaba0099: Nekem furcsa, hogy.. a bringások mennyire "lesz.rják" a kaja részét..

Testépítés példaként: MINDENKI tervez, számol, makronutriensek, kalóriák, azok leosztása a nap során, tápanyagbevitel időzítése (edzés körüli "peri-workout" zóna, etc). Bár a testszobrászat célja az esztétikum maximalizálása! :)

Nekem utóbbi jobban bejön, nemhiába szorult háttérbe ismét a bringázás, mert van egy kis háttérsztorim:

alapból 140 kg voltam 15 évesen.. elkezdtem testépíteni, nagyon gizda 80 kg lettem, szalagavatón meg csattanóan jó izmos kockásvágott 90kg. Utána egyetemen elkapott pár betegség, az edzéseim is inkább fitnesz jellegűek lettek, kevesebb kalóriával, s olyan 82-83 kg-on voltam stabilan. Bicajt elkezdtem, edzést abbahagytam, s izom le, zsír fel, testtömeg nem változott.

Szerintem a bringázás "inferior" ha testkompozíció megváltoztatása a cél.

Plusz azért minden edzésprogramhoz étrendet is választasz az alkatodnak megfelelően. Így a magamfajta könnyen hízó skacok alacsony szénhidrát, sok fehérje étrenddel tök jól elvannak (brokkoli-kelbimbó-karfiol-zöldségek-húsok-húsok-húsok-húsok-húsok). A kis gizdaf..om bi.m.bam gyerkőcök meg agybafőbe zabálhatják a szénhidrátot, se lesz bajuk..

Így számomra az erőedzések, testépítő jellegű edzések és a számolt-szigorúan betartott étrend jelenti az "ultimate wayt". A bringázástól én személy szerint SEMMIT sem kaptam sem önuralomban, sem állóképességben, sem testkompozícióban. Viszont rengeteg ismerőst, havert, barátot összeszedtem vele :) Igaz, ezeket a testépítés is tudta-tudja.

Szhóval tudom, nem egy bingás oldalon kéne ilyet írnom, de szerintem, ha valaki cask egészséges akar lenni és jól akar kinézni, sportosan, az a bringától jobb eszközöket is talál. :)

NB: monotóniatűrésem .... nincs. Ami 45-50 perctől hosszabb, nekem UNALMAS. nemhiába soha nem ültem végig egy filmet sem :) :) így eleve hendikepem van a steady-state sportokban.

Elküldve: 2014.02.05. 15:53 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

@Krupcheck: Köszönöm. Az hozzátartozik, hogy elég erősen "toltam az ipart", napi egy-másfél dobozt elpusztítottam. Ennek örömére meg is leptem (mai árfolyamon számolva ~1000 Ft/doboz) 7 doboz cigi árán magam egy szett Rapid Rob-bal :).

http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=14286&id=15&cat=2

http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=14286&id=16&cat=2

http://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=14286&id=17&cat=2

Elküldve: 2014.02.05. 14:31 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@NorBEE300: gratula a kitartásodhoz!

Elküldve: 2014.02.04. 20:44 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Ma délelőtt 11:00-kor volt pontosan egy éve, hogy eldobtam az utolsó szál cigit. Rá két napra megjártam Abádszalókot :). Azóta lenyomtam több mint 3000 km-t, indultam versenyen, jártam hegyekben és a bringa körül forog majdnem minden :). Magamat ismerve a mai napig meg vagyok lepődve, hogy sikerült letenni ilyen könnyen. Utólag visszanézve, büszke vagyok a döntésemre. Ma már nem tudnák rágyújtani újból. Dohányozhatnak mellettem, nem zavar, nem is csábulok el, de nem igazán jó érzés a füsttengerben fürödni. Középsuli, első osztálykirándulás. Akkor kellett volna a kezem eltörni és számat "cipóra" verni...

Elküldve: 2013.08.08. 00:24 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@NightFox: Hát... Lehetek őszinte? Ez így szart sem ér... Vagy tedd le teljesen, vagy szívd tovább a napi 1-1,5 dobozt. Csak akkor tud teljesen kiürülni a szervezetedből, ha teljesen leteszed. Én erre bíztatnálak! Egy jóbarátom is először így szerette volna, h a napi egy dobozról lemenjen napi pár szálra, egy ideig ment is neki, aztán szépen visszaállt a napi egy dobozra... Most egy hónapja tette le végleg a cigit, remélem tudja magát tartani, mert már látszottak rajta bizonyos dolgok (táncosok, tánctanárok vagyunk, előadás után rendszeresen rosszul volt, hajtósabb időszakokban rendszeresen elájult nap végén - kb 13-14 éves kora óta cigizett, most 27). Szóval... Te döntésed...

Elküldve: 2013.07.02. 00:22 NightFox 

  • NightFox avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 9

Pont ma jutott eszembe, amikor pihenőt tartottam és szívtam a cigit, hogy milyen kiábrándító látvány lehet, amikor egy első ránézésre látszóan nem a szomszéd kocsmába tekerő, hanem sportként bicikliző ember cigizik. (ezért kerestem rá a fórumon, és sajnálattal állapítottam meg, hogy kihalt a téma) Én régóta dohányzom, napi 1,5 doboz volt az átlag. Nem mondom hogy le tudnék szokni, de nem is szeretnék (ezért nem is tudnék). Nekem inkább az lenne a célom, hogy ha rágyújtok, akkor azt azért tegyem, mert rá akarok gyújtani. Nem pedig azért mert várok és unatkozok, vagy megszoktam hogy a vasútállomástól a munkahelyemig elszívok egyet stb.. Számomra az a cél, hogy ez ne egy időkitöltő és unaloműző cselekedet legyen. Úgy gondolom, ha elérem azt, hogy iszok egy kávét, elszívok egyet, megiszunk haverokkal egy-két sört elszívok egy-kettőt stb., az nekem elég. Az utóbbi időben jól haladok ebbe az irányba, és kezd beállni a napi 3-4 szál tendencia, ha ezt tudom tartani elégedett leszek magammal.

ui: várnék véleményeket, illetve saját meglátásokat :D

Elküldve: 2011.06.13. 16:17 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

http://elteto-viz.blogspot.com/

:) a tiszta víznél nincs jobb innivaló!

Ezt a témát dolgozza fel ez a blog, és minden mást, amely az éltető vízről szól, az egészség megőrzése érdekében!

Elküldve: 2011.04.08. 17:24 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@tija79: S.m? nem semmi. Nem is szabad feladni:)! Sőt! Láttam már pár embert meghalni, szépen is lehet azt csinálni. Főleg ha tartalmasan éli meg az egyén azt az időintervallumot, ami adatott.

Elküldve: 2011.04.08. 17:22 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

Sok pénz a semmiért... van aki 22 évesen van aki 30 évesen, van aki soha sem jön rá hogy hiábavaló, semmire való dolgokat tesz pl. a cigivel kapcsolatban. Van aki élete végéig, tüdőrákosan is nyomja, mert akkor már tökmindegy.

Mindenféleképpen le a kalappal azok előtt a huszonévesek előtt, akik úgy gondolkodnak mint xBenyax. Barátok leszűrésére is nagyon jó. Miért is kötődtök egymáshoz? Cigi,pi,fű a kötőanyag? Vagy tisztán nem lehet őszintén beszélni egymással?

Elküldve: 2011.04.08. 17:15 tija79 

  • tija79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 5

@Csaba0099: na hali én 12 éve egy s.m.sclerosis multiplex nevű egyenlőre gyógyíthatatlan betegségben "szenvedek",együtt élek vele. nekem a tekerés a rendszeres sportolás segít ezt a betegséget kordában tartani. 20 évesen diagnoztizálták nálam és "megvigasztaltak" lehet 5év v.10 és tolószék a vége. aki ismer tudja nem sikerült még neki legyűrni,és nem is fog. nekem az a véleményem minden az ember akaratán múlik,így aki azt mondja nem tudja a cigit v.a piát lerakni?nos az agyban "gyenge". soha nem szabad feladni. üdv.:tija

Elküldve: 2011.04.08. 12:05 TBRider1 

  • TBRider1 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 193

én annyit tudok, hogy a törésem után amíg otthon ültem és cigiztem, mert kb. ennyi tudtam csinálni...számolgattam...havi 15 ment legalább cigire, és bulik alkalmával 5000simán piára... most ha 1 hónapban 1x megyek bulizni...60EHuF a pia/év és 180EHuF/év a cigi...és ez csaj az amivel gyakorlatilag jobb nem lesz...240ezer/év...tehát, 2 hónapja se cigi se pia..lassan 3, és lassú víz partot mos alapon, remélhetőleg hamarosan komolyabb bringába is ölhetem a pénzem, egyenlőre Boglárka megfelelő :)

Elküldve: 2011.04.08. 11:01 skater 

  • skater avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 228

@xBenyax: jaja teljesen igazad van. akármilyen kis összeg menne cigire vagy hasonló dolgokra, azt én egyből a bringámra költöm és lehet az egy szaros belső is 2000ft-ért, az is sokat segít ha olyan a szitu vagy akármi más. életemben alig jártam el valahova és talán ezért is tudtam minden pénzemet félrerakni és lett egy normális bringám, minthogy elittam volna vagy elszórakoztam volna azt a pénzt. amúgy naponta egy üveg sör azért lecsúszik, mert jól esik főleg a nagy melegben meg néha egy üveg bor vagy pezsgő esetleg összejövetelnél kis pálinka is, de tulajdonképpen semmi más és ezek is elég ritkák. cigi és hasonló az soha nem volt, nem is lesz.

Elküldve: 2011.04.08. 10:48 xBenyax 

  • xBenyax avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Dunaújváros BC csapat
  • Dunaújváros BC csapat
  • hozzászólások: 109

Lehet én vagyok túl naiv,de soha nem értettem hogy a bringa+cigi azt hogy lehet kombinálni.Nekem még régen azt mondták hogy a hosszas dohányzás eredménye hogy az ember úgy lélegzik mintha állandóan tekerne.Ezért sem értem pölö a BMX-eseket,de említhetnék sok montist hogy ha már komolyan tolja és sokat teker akkor miért jó rontani az állóképességén a rettával,vagy akár a piával? Én személy szerint az egészséges életmód híve vagyok,meg leszek is.Számomra sokkal többet ér az ha sanyargathatom magam súlyzóval,vagy akár a tekeréssel és tudom hogy ezekkel csak javítok az állóképességemen meg teszek az egészségemért egy keveset.Arról nem beszélve hogy bizony a kerékpározás nem olcsó hobbi,most kinek mi éri meg,most abból a durván 1000-2500 forintból amennyibe 2 doboz cigi vagy egy gramm fű van inkább veszek új külsőket,szelepsapit.

Elküldve: 2011.04.08. 10:37 halhy 

  • halhy avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 18

Imádok tekerni,és szeretném kitolni a teljesitö képeség határait. Ha ugyhozza a sors ,amatör mtb versenyeken is szívesen részt vennék,de mig igy teljesitek,nem szívesen égetném magam.

Elküldve: 2011.04.08. 10:21 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@halhy:

:) nem vagy 20 éves! mi vén harmincasok! :D!

Én pl. nem szoktam váltani a MTB-on,sebességet, csak ha nagyon-nagyon muszáj. Legnehezebb fokozaton tekerek mindig. Namármost, a teljesítő képességednek is van határa. Most ennyi. Inkább az a kérdés: mit szeretnél? Miért tekersz? Mi a célod ezzel? Kondiban tartsd magad? Versenyezni akarsz? stb. Én: kondiban akarom tartani magam. Szeretem a természetet, és nem annyira/nem minden esetben az un. "civilizációt". :) Időnként elég nagy katyvasz ez az emberi jellegű társadalom. Jó kimenni, jó kint magányosan tekerni, és ráadásul élvezem is. Ha szeretsz olvasni, ajánlom a figyelmedbe, Csíkszentmihályi Mihály pszichológus professzor könyvét a: FLOW címűt.

Íme: http://www.ekonyvtar.abbcenter.com/weboldal/ekonyvtar/cikkek/CsM_Flow_Az_aramlat.jpg

:) Nagy könyv!

Elküldve: 2011.04.08. 10:11 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@hefi: :D jahh, nagyon e felé haladok!

Elküldve: 2011.04.08. 08:51 halhy 

  • halhy avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 18

Elég sokat cigiztem ,én is napi 1.5 dobozal elszivtam. Már több mint fél éve letettem,egyik napról a másikra és ez igy is marad! Problémám a következö,tekerek 500 métert (mint az állat) és ez utána ki is nyultam,pedig tíz éve napi szinten tekerek! A lasabb tekerésnél nincs gond a világból kí megyek,viszont ha sprintelni kell,(ko) Segitsetek hogy tudok sprintelni ,hogy ne nyuljak ki?

Elküldve: 2011.04.08. 07:57 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Csaba0099: Gratula! Mondom kezdj el egyre többet, és gyorsabban tekerni! Arra fogsz ráébredni egyszer csak, hogy ott állsz egy 100 KM-es MTB maraton rajtjánál és alattad egy 500.000 ft-s versenymonti :)

Elküldve: 2011.04.07. 14:52 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

Írok pár sort azoknak akik leakarnak szokni a cigiről. Nekem sikerült, napi 1-1.5 dobozzal szívtam el naponta. Egyik napról a másikra tettem le, pontosabban, vasárnapról hétfőre.

Nálam a kávé kísérője volt a cigi, ezért azt is elhagytam. Az ivászattal is vigyázni kell, mert az nagyon visszahúzhat. Célszerű, ha legalább 1 hónapig nem iszol alkoholt.

Elvonási tünetek: nagyon jó ha tapasztalod őket, nem baj ha kínoz, ezek a gyógyulás tünetei. Valami kiürül a szervezetedből, jelenesetben egy idegrendszerre is ható méreganyag.

Igyál sok csalánteát! Ez a gyógytea fajta, segíti a tested méregtelenítését.

Tekerj le ha teheted, és jó az idő, naponta minimum 20 km-t ! Hadd táguljanak az erek, hadd keringjen akadály mentesen a véred a testedben, a sok cigi, csak összerántotta az ereidet. Így az elvonási tünetek is hamarabb érhetnek véget.

Ne kerüld a cigizős ismerősök társaságát! Tedd próbára az akaraterődet! Ha valóban le akarsz szokni a cigiről, kifogod bírni, abban a helyzetben is, hogy ne gyújts rá.

Elküldve: 2011.03.23. 08:35 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@Krupcheck: jahh

Hmmm elindult a jó idő, ahogy bringáztam a városon kívül, elnézegettem az akácfákat, és a többi fát. Lehet, kimegyek ilyen fás helyre meditálni...aztán lehet az is, hogy megvilágosodom egy akácfa alatt... :D!

Elküldve: 2011.03.22. 17:30 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Én ha úgy tartja kedvem elszívok egy-egy szál cigit, de azon kívül hogy érettségi előtt majdnem sikerült rászokni a szivarkára (túl sok időm volt kocsmázni...), soha nem dohányoztam ennél komolyabban. Vízipipa az jöhet bármikor, alkoholt lájtosan, de ha úgy adja miért ne?

Ellenben kerülöm a mesterséges dolgokat (alkoholból is csak minőségit, pipadohányból is ha lehet nem műaromást), energiaital ohne, és majdnem teljesen vegetáriánus vagyok. Meg kávé és csokifüggő (előbbiből törökkávé, tehát természetes nem 3:1, utóbbiból minőségi ét) Meg napi szinten bringázok, részemről itt kimerül az egészséges életmód- jól is érzem magam, nem tagadok meg semmit amit kívánnék, viszont nem mérgezem agyonra magam.

Stresszoldásban segít a bringázás. Vizsgaidőszakban kimenni és idegből körbetekerni a városon az jó levezetés (:

Elküldve: 2011.03.22. 15:47 Csaba0099 

  • Csaba0099 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • BÉKÉS MEGYEI KERÉKPÁROSOK CLUBJA csapat
  • hozzászólások: 49

@hefi: :DDDDDDDD szegény! :DDD De rossz Neki!!! :)!

Eléggé kemények a cigi elvonási tünetei, a kitáguló erektől jön a szédelgés, és a többi. :) saját tapasztalat. Napi 1 dobozzal nyomtam. Most már nem. Többek között a bicaj is segített.

Elküldve: 2011.03.22. 09:21 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@Csaba0099: egy jóbarátom bringa segítségével szokott le a cigiről. Igaz ő átesett a ló túloldalára, és annyira rákapott a bringázásra, hogy az MTB maraton elit abszolút 2. helyig edzette fel magát a cigizés helyett :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!