Sram 406 hátsó vs Shimano FH-M475 (alivio) melyik jobb?

Linkelt termékek: Shimano FH-M475, Sram 406 hátsó
1-13 (13 válasz)

Elküldve: 2014.04.24. 22:18 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241
Témaindító kérdés:

Sziasztok! A fent említett 2 hátsó agyra lennék kíváncsi hogy vajon melyik jobb?Árban szinte egyeznek de teljesítményre és élettartamra melyik a jobb? THX

Elküldve: 2014.04.27. 16:33 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@dr.anonimus: hogy a jó istenbe ne érdekelne oké:)

Elküldve: 2014.04.27. 12:52 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@Vilmos23: Van pár bontott Shimano kalapácsom. Ha érdekel dobj egy üzit.

Elküldve: 2014.04.25. 14:09 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Vilmos23: Remélem sikerrel jársz. Van itthon egy régi menetes racsnim, amiből ki tudom szedni a kalapácsokat, szóval ha esetleg nem találnál, akkor szólj, és nekedadom.

Elküldve: 2014.04.25. 13:53 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@gyuladaniel94: nem rossz ötlet utána nézek:)

Elküldve: 2014.04.25. 13:49 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Vilmos23: Úgy tudom, hogy kalapácsot is lehet kapni külön, szóval ha csak az a baja, akkor olcsón megúszhatod. Nem tudom a pontos méretét a shimano kalapácsoknak, de gyanítom, hogy más is jó bele, pl. ezek:

http://ebike.hu/termekek/kerek/agy-alkatresz/kazetta-test/108809_novatec-s172s-hatso-agyhoz-kalapacs-6mm/

http://ebike.hu/termekek/kerek/agy-alkatresz/kazetta-test/106721_noname-kalapacs-6mm-kazetta-test/

Vagy szedd ki régi elhasznált menetes racsniból a kalapácsokat, hátha szerencséd van és pont olyan méretű, mint az elnyalódott darab.

Elküldve: 2014.04.25. 09:24 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@Vilmos23: shimano cs-hg41 sort (8seb) és egy shimano hg-50-es láncot használok(az is 6-7-8 sebességes) tehát kompatibilitási hiba sem lehet köztük.

Elküldve: 2014.04.25. 09:22 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@gyuladaniel94: ki van cserélve a sor,a lánc a váltógörgő.A hajtókar még a régi de a fogak elég jó állapotúak és tekerés közben hasonló jelenség tapasztalható mint mikor egy bazi nagyon ugrik a lánc.Már számtalanszor hallottam hogy nem jó a lánc meg a sor kapcsolata mármint nem jó a váltóbeállítás.Ez hülyeség meg pontos a váltás is és a láncfutás is. miután kicseréltem ezeket egy darabig jó volt majd ismét jelentkeztek ezek a csattanó szalajtás szerű gondok egyre sűrűbben.Na mondom elviszem megnézetni.Szétkapták hát az egyik kónusz picit gödrös volt azt a srác gyönyörűen felcsiszolta(ért hozzá hozzáteszem). Mondta hogy szétszedi a kazitestet is mert ráfér.Akkor mutatta hogy a kalapácsoknak a fejei igen elvannak sorjásodva,nyalva.Mondta hogy ez még jó lesz egy darabig de lassan cserén kéne gondolkozni.Mondtam oké de lehet-e beszerezni ilyen pótalkatrészt és hát mondta hogy nem igazán max teljes kazettateste de az annyi mint egy teljes agy.Ezt az infót már egy pár bolt is megerősítette.Szóval ciki de időben el kell kezdenem keresgélni.Ahhoz képest hogy egy 4000-es acera agy már több mint 2 éve használom tehát harag nincs felé mert megszolgálta a zsoldját. zsírozás után jó volt 2-3 hétig utána ismét sűrűsödtek ezek a gondok.

Elküldve: 2014.04.25. 09:20 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

ha maradnál az olcsó kónuszosnál inkább az 525-ös Shimano annak már jó minőségű (magas szinten polírozott plusz CBN) csapágya van, a 475 hajlamos a korai berágódásra. Hosszútávon valóban egy Novatec D0041SB-D042SB szett lenne nyerő. Abban csak csapágyat kell cserélni nem a komplett agyat.

Mondjuk meglep hogy 15000 km után megadja magát a kilincs.

Elküldve: 2014.04.25. 00:55 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Vilmos23: Egyébként milyen hibákat produkál a mostani agyad?

Elküldve: 2014.04.25. 00:42 gyuladaniel94 

  • gyuladaniel94 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 295

@Vilmos23: Pedig a Shimano agyaknál a csésze meg a kónusz szokott megpusztulni, ha tárcsafékkel használod. A novatech nagyon szimpatikus nekem, bár még sosem használtam. Szerintem Shimano agyaknál a kazettatest is elég gyenge konstrukció. Ha nem is Novatech-et, de valami olyat keress, aminek az agytestbe van a racsnimechanika, az jobb lehet gondolom.

Elküldve: 2014.04.24. 23:49 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@ArtWolf: Köszi az infót de most még nagyobb dilemmába estem....Novatech jójó de 1. nincs 10rongyom csak az agyra. 2. én a kónuszos sima golyós konstrukcióval is jól elvagyok(shimano acera) már lassan 15000km-t elfutott.Jó most már azért kezd haldokolni, de még megy.(kalapácsai elnyalódtak).Viszont egy komplett kazettatest csere meg kész rablás, illetve nem is biztos hogy kapnék már hozzá.

Elküldve: 2014.04.24. 22:40 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Ajánlom figyelmedbe az eszmefuttatást, ebben a helyzetben is érvényes lehet: http://forum.testbike.hu/topic/dema-leony-50-kerek-agyai-mennyit-birnak-3988

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!