Sram féktárcsa vs fékpofa

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2024.09.07. 18:46 Jácint4 

  • Jácint4 avatar
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Hello. ki milyen fékpfát használ Sram féktárcsán? Mi a legjobb? Adott egy 180/ 160-as páros, Shimano mt 420-as 4 dugattyús nyergekkel.. fékhatás, alig nyüszítés annál inkább, próbáltam már takarítani, nem igazán változott a helyzet. Elől Swisstop fékpofa, de nem tudom megállapítani, hogy milyen, talán van is benne fém meg nincs is.. Hátul valami fém nélküli noname pofa van, az mégrosszabb. Milyen betéteket kellene vennem a legjobb hatás eléréséhez? Általános használatra

Elküldve: 2024.09.08. 17:35 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 711

@Cadre Allage: pont amikor írtam specziar hangja mintha kocsibol utcáról hangzott volna rádión keresztül-na Ő kőbánya ásza;)

Elküldve: 2024.09.08. 17:30 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 711

@Makky: akkor csak hasonmás villantott itt ahollakunk;)(alkoholt nyaldosva nyakalunk;) nagy álmom hogy köbánya kupát egyik ujságostol (stefánia út sajnos már bezárt) másikig (újhegyi sétány talán még nyitva)) megrendeznék ifi diákonak ez a 20x kilcsi jó verseny lenne(csak le kéne zárni fél várost...)

Elküldve: 2024.09.08. 15:46 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 839

@Cadre Allage: Nekem volt már, hogy újonnan is szar volt a tárcsa! ("Rángatott", kuka lett a megoldás rá.) De általában csak akkor van baj velük (normális minőséget feltételezve), ha olajat kapnak valahonnét... azt nem nagyon szeretik.

Ha lehet kerülöm Pestet még gyalog is, nemhogy biciklivel. Szóval nem. Futárkodás lenne az utolsó meló, amit elvállalok! :) (Ismerek amúgy sok futárt.) Persze nagyon sokáig jártam be bringával "kényszerből"...

Elküldve: 2024.09.08. 15:25 Cadre Allage 

  • Cadre Allage avatar
  • hozzászólások: 711

sose voltak bajaim a féktárcsákkal pofákkal csak"húztam"és fogott más téma.Makky mostanában nem szoktál pesten futárkodni?:)nekem az idei szívásom az aszály miatt a sok királydinnye és nagyon sok defekt

Elküldve: 2024.09.08. 14:57 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 839

@Jácint4: Az, hogy SRAM féktárcsa, kb. annyi információ, mint hogy Shimano tárcsa. Vagyis NULLA! Egyébként meg ár/teljesítményben a gyantás Shimano betétek nem szoktak rosszak lenni! De csere előtt mindenképpen tisztítsd meg a tárcsákat!

Elküldve: 2024.09.08. 13:03 Csatári Péter 

  • Csatári Péter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 72

@Jácint4: Gyanítom neked ez lehet benne SwissStop E-compound 27 ez organikus az az gyantás. Árban a BBB a Swisstop és a Shimano között van az "E" jelzésű az olcsóbb. Igen gyantásak. Őszintén szólva én speciel a gyantásakkal nem vagyok kibékülve, vannak akik esküsznek rá vagy megelégedve használják de nekem nem jött be.

Elküldve: 2024.09.08. 12:57 Jácint4 

  • Jácint4 avatar
  • hozzászólások: 2

A kerékpárt nagyjából aszfalton, néha földút erdő.. Boltba is de szoktam menni itt a dombok közé, fel a szőlőkhőz, erdőben az ösvényeken gurulni.. Jó volna valahogy megállni is. :D Nos nézegettem a Swisstop-ot is meg eredeti Shimano-t is. Elég szép árban vannak. Amit írtál olcsóbb mint az általam tekintettek. De gonodlom gyantásak akkor?

Elküldve: 2024.09.07. 20:33 Csatári Péter 

  • Csatári Péter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 72

Szia. Tudni kellene mire vagy milyen körülmények között használod a kerékpárt. Én használtam Swisstop betéteket MT410-el igaz Shimano rotorokkal ha jól emlékszem RT56 vagy 64-n de nekem se váltak be nem akart össze kopni sehogy se. Próbáld ki a BBB BBS-55 vagy BBB BBS-55E-t nekem a Swisstop után fogott mind a zöld festék BBB BBS-53E szárazon.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!