Sram s7 agyváltó kattog, mi lehet a baja?

Linkelt termék: Sram S7
1-4 (4 válasz)

Elküldve: 2012.10.26. 12:43 jozsef53 

  • jozsef53 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

én most vásároltam a kerékpárt sram s7 - agyváltoval már vittem szervizbe be állitoták a váltot de igazábol ami izgat menet közben katogo hang jön a váltobol ha valakinek volt hasonlo ilyen irja meg köszi

Elküldve: 2012.10.29. 09:33 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@jozsef53: Persze, hogy lehetséges, és 'x' időközönként kell is, de ha nem értesz hozzá annyira, akkor azt lehetőleg ne te csináld!! Ha egyszer megbontod, akkor már nagyon nehéz lesz visszarakni. Én nemrég szettem szét egy kb:40 éves kontrás hátsó agyat (ami csak 1 sebességes) és mire szétszedtem a benne lévő cuccok beterítették a fél satupadot... Újrazsíroztam, és utána jött a Lego, hogy mi hova milyen sorrendben kerüljön, pedig abban nem volt sebességváltás, csak egy sima kontrás szerkezet...

Elküldve: 2012.10.27. 17:21 jozsef53 

  • jozsef53 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 2

kőszi szépen hogy válaszoltál nem olyan zavaró csak lehet hogy nekem furcsa jól vált mindegyik sebeségben le és fel egyaránt.Talán úgy veszem észre,hogy amikor nincsen terhelés alatt akkor csinálja,lehet hogy természetes.még az lenne a kérdésem,hogy valamilyen zsirt lehetségese bele rakni vagy teljesen zárt nem lehet.

Elküldve: 2012.10.27. 13:13 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

Az agyváltók (ugyan csak 3 sebességessel volt dolgom) de valahogy úgy működnek, hogy minél nagyobb sebességbe kapcsolsz, annál több fogaskereket vonnak be a rendszerbe. Szóval 1-esbe van egy alap racsni kattogás, 2-esbe ehhez már hozzájön még 1 másik hangú kattogás, és 3-asba, meg még1 és így tovább... Ha valami nagyon hangos, nem periódikus kattogást hallasz, akkor az már gond! Ha tényleg zavaró és hangos a hang, akkor semmiképp se próbáld meg szétszedni!!! Mert agyváltó, és 1000 kicsi alkatrészből áll!!! Vidd be szakszervizbe (ne pistabához:D) és mond el, h ez a gáz, és ott értenek hozzá szóval meg fogják tudni csinálni! (saját vélemény: szerintem valami kis fogaskerék vagy rugó lehet benne eltörve, bár akkor már nem vinné az összes sebességet)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!