Sram X.4 Trigger- mivel kompatibilis és hol kapható?

Linkelt termék: Sram X.4 Trigger
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2012.04.27. 17:39 Alamogordo 

  • Alamogordo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Helló!

Az alaphelyzet: Van egy Sram 4.0 hátsó váltóm marokváltóval. Ez nem igazán jön be és szeretném lecserélni váltókarra. Ahogy néztem pont az X.4 passzolna de nem igazán lehet kapni.

A kérdés: Hol lehet ilyet kapni, egyáltalán lehet-e? Mi a kompatibilis ezzel a váltóval( X.5, esetleg valamely Shimano)?

Elküldve: 2012.05.01. 15:16 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Alamogordo: így van. Nem egy nagy találmány, a Shimano-k is ugyan ilyenek, csak ők nem adtak neki ilyen bonyolultan hangzó nevet. Sima normális váltóbowden való hozzá.

Elküldve: 2012.04.30. 09:48 Suhanc_T3700 

  • Suhanc_T3700 avatar
  • sima XC-s
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 7

@Alamogordo: Így van. A straight arra utal hogy egyenesen kell átfűzni a bovdent, tehát hogy a két lyuk egymással szemben van, a shot pedig arra utal hogy gyors, gyorsan. Szóval egyszerűen, és gyorsan lehet bovdent cserélni.

Elküldve: 2012.04.29. 20:06 Alamogordo 

  • Alamogordo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Suhanc_T3700:

Ez érthető. :)

Akkor ez csak szereléskönnyítés és semmi speckó bowden?

Elküldve: 2012.04.29. 16:26 Suhanc_T3700 

  • Suhanc_T3700 avatar
  • sima XC-s
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 7

@Alamogordo: Megpróbálom érthetően megfogalmazni, szóval ahol kijön a váltókarból a bovden, azzal szemben a váltókaron vagy egy lyuk, ahol a bovdent csak át kell dugni, utána pedig visszacsavarod a kupakot, így nem látszik a lyuk. Így nem kell szétszedni a váltókart ahhoz, hogy az új bovdent berakhasd. Ezzel a megoldással kb. 2 perc kicserélni a régit, új bovdenre.

Elküldve: 2012.04.29. 15:52 Alamogordo 

  • Alamogordo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Köszönöm a válaszokat. Sikerült az Ebay-en találnom x.4 trigger párt, nagyon baráti áron. Még annyi érdekelne, hogy mit jelent a StraightShot bowdencsere?

Elküldve: 2012.04.27. 19:38 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

Ez egy Sram kompatibilis váltó, tehát minden azonos fokozatszámhoz tervezett Sram hátsó váltóval jól fog működni (akár a te 4.0-ddal, akár az X.5-tel), de Shimano-val nem lesz jó.

A hol lehet/lehet-e kapni kérdésre nem tudok konkrétan válaszolni. Menj be bármelyik kerékpárüzletbe, ahol árulnak Sram/Turvativ/egyéb Sram csoporthoz tartozó cuccokat, ők utána tudnak nézni, hogy a forgalmazónál van-e készleten.

Elküldve: 2012.04.27. 19:37 Suhanc_T3700 

  • Suhanc_T3700 avatar
  • sima XC-s
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • Veszprém megyei bringások csapat
  • hozzászólások: 7

A váltóval bármelyik Sram váltókar kompatibilis, ez biztos, azt nem tudom, hogy a Shimano váltókarok jók-e hozzá, mert a Shimano és a Sram váltók között lehet eltérés abban, hogy egy váltásnál mennyi bovdent "vesznek fel" a váltók. Lehet, hogy mondjuk egy Shimano váltókar egy fokozatváltásnál kevesebb bovdent húz be, mint amennyi kell a hátsó váltónak, hogy átrakja a láncot.

Arra emlékszem, hogy mikor én vettem a bringámhoz a váltót/váltókarokat, akkor találkoztam olyan Sram váltókarral, ami jó Shimano váltóhoz is, azt nem tudom hogy fordítva kompatibilisek-e.

De például itt van váltókar eladó: http://ecobike.hu/valtokarok/sram_sx_4_trigger_valtokar_parban_2213

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!