Sram X.5 hangos váltás? Miért?

Linkelt termék: Sram X5
1-3 (3 válasz)

Elküldve: 2013.07.09. 13:46 Rainy 

  • Rainy avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Crank Riders csapat
  • Crank Riders csapat
  • hozzászólások: 53
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Van egy Big RR 5.3-as biciklim x5-ös váltóval. Lecseréltettem a terep külsőt trekkingre, de a "beavatkozás" óta sajnos hangosan vált a hátsó váltó. Minden fokozatra rendesen, pontosan rakja a láncot, csak ahogy felváltok terhelés alatt inkább átugrik a következő fogaskerékre nagy hanggal ahelyett, hogy szépen hangtalanul átmenne. Ráadásul egy kicsit odábbugik a pedál, darabos a váltás. Elvittem már 2 szakemberhez, akik megnézték, állítottak rajta és szerintük így tökéletes, de véleményem szerint ez korántsem így van. Mi lehet az oka, hogy így viselkedik? Mit lehetne tenni vele, hogy újra hangtalanul váltson, ne szaggasson? Előre is köszönöm a segítséget! :)

Elküldve: 2013.07.09. 14:47 Rainy 

  • Rainy avatar
  • virsli gumis/oútis
  • Crank Riders csapat
  • Crank Riders csapat
  • hozzászólások: 53

@veszigeri: Köszönöm a gyors választ! :) A kerék gyorszáras, én sem gondoltam fontosnak a probléma szempontjából, de gondoltam leírom, hátha lényeges. Én szoktam terhelés alatt váltani(helytelenül), eddig ez nem isokozott problémát a váltónak, de szerelés óta a korábban leírtakat csinálja. Állványon tekerve nem ugrik olyan nagyot a lánc, de azért ott is hallani.

Elküldve: 2013.07.09. 14:21 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

szia. A külső cserének és a váltónak az ég adta világon semmi köze egymáshoz kivéve ha netalántán rosszul raktad volna vissza a kereket... (bár ezt gyorszáras keréknél kétlem...)

Az nálam alap dolog, hogy terhelés alatt nem váltunk!!! Pláne nem egy X.5-össel, ami nem egy csúcskategóriás váltó.

Ha voltál már MTB XCO versenyen, akkor ott láthatod (hallhatod) igazán, hogy a rajtnál terhelés alatt még a legdrágább csúcs váltók is kattognak.

Ha pedig üresen, terhelés nélkül egy szerelő állványon tekerve a hajtóművet is hangosan vált, akkor az tényleg csak beállítás kérdése :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!