Suntour Axon D-Lo újjonan megéri 15 ezerért?

Linkelt termék: Suntour Axon D-RL
1-16 (16 válasz)

Elküldve: 2013.06.20. 22:22 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352
Témaindító kérdés:

Felhasználás XC & Marathon
Külső szár magnézium
Becsúszószárak STKM
Váll kovácsolt alumínium
Nyak STKM
Nyak méretek 1-1/8½ A-head
Papucs gyorszáras
Fék kialakítás tárcsafék, V-fék
Rugóút 100 mm
Rugózás spirálrugó, lock out
Állíthatóság előfeszítés, lock out
Tömeg 1600 g
Cikkszám: 18190125

Elküldve: 2013.06.26. 11:55 nyulcipo 

  • nyulcipo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Performix: Rendben. Egyébként itt a villa specifikációja: www.srsuntour-cycling.com/index.php?screen=sh.detail&tnid=130

Elküldve: 2013.06.26. 11:27 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@Performix: Bocs a hidro-ra nem mernék mérget venni(lehet, hogy az is patronos), de az biztos, hogy a lockouton kívül nincs más csillapítás állítási lehetőség. Üdv: T.

Elküldve: 2013.06.26. 11:14 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@nyulcipo: Hi, A legkevésbé sem szeretnék vitatkozni de, hidd el pontosan azért tudod állítani mert nem kormányról lehet lockolni. Ott vagy be van kapcsolva vagy nincs. Nincs rajta tekerentyü amit állítani lehet. Az asszonynak Raidon LOD van és ugyanígy működik. Ergo úgy állítja a feszességet ahogy akarja. Ja és nem hidro-s. Üdv: T.

Elküldve: 2013.06.26. 10:44 nyulcipo 

  • nyulcipo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Performix: Nem azért mert nem kormányról lockolható, hanem azért mert a gyártó tudatosan így oldotta meg ennél a típusnál a lockot. Ha érdekel a dolog olvasd el az oldalon a véleményeknél a Suntour Axon D-RL véleményeket (sokan odaírják hogy nekik a dlo változat van), ott rajtam kívül leírják még páran hogy miként működik a lockout ennél a modelnél.

Elküldve: 2013.06.26. 06:08 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@nyulcipo: Hi, Értem mire gondoltál. Mivel nem kormányról lockolható, úgy tekergeted a kis kart ahogy akarod. Így valóban tudod állítani.

Üdv: T.

Elküldve: 2013.06.25. 22:56 nyulcipo 

  • nyulcipo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@Performix: A dlo változatban hidraulikus lockout van, ami egy tekerővel fokozatosan állítható a gyors mozgástól az egyre lomhábbon keresztül a lockolt állapotig. Lockolt állapotban is mozog 1-2 centit mivel állítólag van benne egy szelep ami ilyenkor nagyobb ütés esetén engedi mozogni a telót hogy ne menjen tönkre.

Elküldve: 2013.06.25. 18:43 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@nyulcipo: Hi, A lockoutot hogy tudod fokozatosan állítani? Az vagy be van kapcsolva vagy nincs. Nem tudok róla, hogy lenne rajta valamiféle állító. @sipi88: Nem hinném, hogy rosszat fogtam ki, csak simán ennyi tellett ettől a villától. Azért kerül annyiba amennyibe.

Üdv: T.

Elküldve: 2013.06.25. 12:13 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Köszönöm a hasznos választ. Igazából nincs szükségem új villára, csak megvenném ezt ha nagyon jó vétel lenne a későbbiekre:)

Elküldve: 2013.06.25. 11:48 nyulcipo 

  • nyulcipo avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 4

@sipi88: Nem 1600g! Ennek a villának a tömege 2200g (mérés alapján). Az újabb változatoknak 1600g a tömege. Egyébként nem az a gagyi kategóriás alapvilla mint amire sokan gondolnak. Olcsó mert 2006-os konstrukció, ellenben jó anyagokból van összerakva és jól is mozog. Az előfeszítés bár nem túl tág határok között, de állítható, a csillapítás pedig a lockout fokozatos állításával változtatható elég tág határok között. Egyébként a lockout sok más mai nem is annyira alap villával szemben igen masszív. Ha nincs sok pénzed akkor szerintem próbáld ki, mert ez nem az a szétesős, merev villaként funkcionáló teló, ami ebben az ársávban főleg új telóknál nem túl gyakori.

Elküldve: 2013.06.21. 09:41 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@Performix: Nekem állítólag valami jobb fajta van : http://foto.testbike.hu/jget.php?pic=./media/pics/galleries/13425/1_8049.jpg&width=1188&height=668 , ha csak simán ugrálok rajta akkor 8,5 cm-et, erdőbe jóval 9 cm fölött mozog. Amikor hó volt és kimentem mozgott kb 7 cm-et, igaz max csak 1 óráig voltam és garázsban volt a bicaj. Lehet hogy csak rossz teleszkópot fogtál ki, a gepidánál volt olyan hogy gyártási jogot kaptak az rst-re, azok full gagyik voltak. Szerintem az SR-nél is lehet ilyen. Annyi bicajt szerelnek xcm-el hogy az nem igaz. Havernak xct-je van, az is tökéletesen működik: http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://i.bike-shop.hu/ter/neuzer_storm-7207.jpg&imgrefurl=http://www.bike-shop.hu/kerekpar/mtb-kerekpar/neuzer/storm&h=480&w=640&sz=41&tbnid=w-Sa7998EzaUQM:&tbnh=91&tbnw=121&prev=/search%3Fq%3Dneuzer%2Bstorm%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=neuzer+storm&usg=__yptrmZEEicfVrwvFo-iTiI7t0tk=&docid=Ma5UQvoqsNsuHM&sa=X&ei=NQPEUdbAHYuw4QTR9IHoDg&ved=0CDMQ9QEwAQ&dur=435.

Elküldve: 2013.06.21. 06:34 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@sipi88: Hi,

Nemáááá. Nekem XCM V3 RLD-m volt és pont azért cseréltem le mert alig mozgott a legkönnyebbre állítva(75kg vagyok). Kb a felét mozogta ki pedig hajtottam hegyen völgyön. Na az Axon(nem a legalapabb) az kimozogja a teljes utat beállítástól függően. http://www.testbike.hu/velemeny/elso-teleszkop/suntour-axon-rld Szerintem gyűjtsél még egy kicsit és vegyél egy jobbat. Használtan is lehet kapni egész jókat igaz nem 15-ért.

Üdv: T.

Elküldve: 2013.06.20. 22:56 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Értem, azt gondoltam hogy egy jó minőségű anyagokból összerakott villa alacsony súllyal. Igen 60 kg vagyok, az xcm kimozogja az útját.

Elküldve: 2013.06.20. 22:49 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@sipi88: ha új, akkor nagyjából mindegy az évjárat. De gondold végig: nulla állíthatóság, 100 mm névleges rugóút, gyakorlatban jóval kevesebb, ráadásul mintha 60 kg körül lennél. Alattad a leglágyabbra állított rugóelőfeszítésnél sem fog egetrengetően mozogni. Nincs értelme ilyet venned.

Elküldve: 2013.06.20. 22:45 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Jó lenne a Maliba, az xcm meg mehetne a Meridába:D Állítólag csak 1600 gramm, kíváncsi vagyok rá hogy acél villanyakkal meg becsúszószárral hogy csinálták ilyen könnyűre. A másik meg az hogy elég régi, gondolom 2005 körüli, nagy baj ez?

Elküldve: 2013.06.20. 22:41 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

Végülis megéri, de értelme nincs ilyen alap villát venni. Szerintem.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!