Suntour Axon RLD nehezen kezd mozogni

Linkelt termék: Suntour Axon RLD
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2013.06.11. 06:58 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63
Témaindító kérdés:

Sziasztok,

Egy tavalyi AXON RLD villám van és akárhányszor tekerek az első elindulásnál mindig darabosan indul. Értem ezalatt, hogy olyan mintha be lenne nyomva a lockout. Egy kis lökés elég neki, hogy magához térjen, utána már tökéletesen működik egész nap. Korábban sosem volt levegős villám, és nem is tapasztaltam ilyent. Új korában is tapasztaltam ezt így szétszedtem, de a levegő patront nem bombáztam szét. Lehet ez a jelenség a levegős villák sajátossága? Bár ezt kétlem. Tapasztaltatok már hasonlót, mi volt a megoldás?

Üdv: T.

Elküldve: 2013.06.17. 06:27 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@Krupcheck: Hali,

Kis mértékűnek nem igazán mondanám. Rák kell tehénkedni, hogy meginduljon. Lerakom a gépet eltelik 10-20 perc utána megint ragad. Egy kis tehénkedés aztán megy szépen. Mondta a szervizes srác, hogy ha megint gondom lesz vele, vigyem vissza és atomjaira szedi. Nem igazán akarok már túl sokat fizetni szervizért. Mondanám, hogy megmutatom, de Szeged kicsit messze van.

Üdv: T.

Elküldve: 2013.06.16. 21:32 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Performix: lehet, csak nem olcsó. De az olajpatron nem nagyon tud ilyen csinálni szerintem. Hamarabb a levegős oldal. az megragadhat. Nem tudom ez élőben milyen érzés, az első megindulásnál nálam is ragadt egy nagyon picit, utána mozgott szépen, ez kb. normális dolog. Az Epiconomnál ez jobban érződik, mivel az útállítós, és több marhaság van magánál a dugattyúnál, így nagyobb a felület is. De az első mozdítás sem vészes, azután meg szépen mozog.

Szóval kis mértékben normális a jelenség, ha durva, akkor próbálkozz garanciával.

Elküldve: 2013.06.16. 11:20 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@Performix: Bocs, olajpatront akartam írni.

Elküldve: 2013.06.16. 11:12 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@Krupcheck: Helló,

Szerviz megvolt, kenés minden stimmelt. Sajnos a probléma még mindig fennáll :( A levegőpatront lehet külön cserélni ha esetleg az lesz a ludas? Mást nem nagyon tudok elképzelni, hogy befolyásolná.

Üdv: T.

Elküldve: 2013.06.11. 17:16 Performix 

  • Performix avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 63

@Krupcheck: Szia,

Köszi a segítséget. Igen mindenképpen szervizbe viszem nem merek nekiállni otthon. Pont ma voltam az egyik boltban tanácsért és van nekik egy Suntour guru szerelőjük csak hívjam fel és segít. Viszont az érdekes, hogy mondhatni új villa és máris kenni kell. Kb 100km van benne. Említetted, hogy jó minőségű anyagot használnak. Ezek szerint kifogtam egyet amiben el van öregedve :(

Üdv: T.

Elküldve: 2013.06.11. 15:03 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

Valószínűleg a kenőanyag a dugattyú körül kicsit beragad, besűrűsödik. Az első lökésre megszűnik ez a szorulás, utána már megy rendesen.

Valószínűleg ráérne a villára egy friss kenés. Ha még nem csináltál ilyent, érdemes szerelőre bízni, illetve nagyon tiszta munkakörnyezetet igényel a levegőpatron.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!