Suntour Epicon TAD- hogyan kell szétszedni a bal oldalát?

Linkelt termék: Suntour Epicon XC TAD
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2013.03.10. 11:30 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

A címben szereplő villám van. A kérdésem az, hogy van-e valakinek korrekt videója, leírása, ne adj isten robbantott ábrája a bal lábról, és/vagy annak a szétszedéséről.

A gyártó honlapján sem külön, sem a nagy szerelési kézikönyvekben nincs róla.

Gyengébbek kedvéért ez a kormányról útállítós típus, aminél seeger gyűrű tartja egyben a bal oldali belsőséget, ezért nem merészeltem még szétszedni. Az egyszerűbb Suntour levegőpatronokat ismerem, szereltem is párszor, tehát konkrétan csak az erre vonatkozó információk érdekelnek, akkor írj, ha erről tudsz hasznosat szólni.

Köszönöm!

Elküldve: 2014.05.16. 11:25 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Csúth Gábor: Szia!

  1. fújd fel! kis nyomáson valóban összemehet.
  2. a 80 és a 100-as közt csak egy pöcök áthelyezése a különbség, van fenn videó a gyártó honlapján az átállításról.

Sok sikert (,

Elküldve: 2014.05.10. 13:07 Csúth Gábor 

  • Csúth Gábor avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 8

Sziasztok ! Vettem egy Suntour Epicon XC-t Ebayről elvileg 100mm es, de a becsúszószár 8 centis volt, viszont mikor kicsomagoltam , eresztettem le belőle elég sok levegőt, lehetséges, hogy emiatt "összébb"megy a teló, vagy csak szimplán nem azt kaptam amiért fizettem ? sajna még visszafújni nem volt időm

Elküldve: 2013.03.23. 13:18 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Elmondtátok ugyanazt, amit én is tudtam, és a kérdésben is leírtam, de köszi hogy fáradtatok vele.

Elküldve: 2013.03.22. 15:36 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@dr.anonimus: sikeresen kitöröltem egy sort: Ha összejön akkor szerencséd van ez esetben fotókat kérünk.

Elküldve: 2013.03.22. 15:34 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

RS-nak compession damper cuccosát se lehet elvben szétszedni. Szétszedtem, rájöttem hogy törött és össze is raktam próbaképp. És működött is volna... Ez próba szerencse dolog. Ha van hirtelen 100eurónak megfelelő forintod, akkor szerintem megér egy próbát. Ha nem az szívás, de legalább azonnal tudsz rendelni másikat, mert a pénz megvan rá.

Elküldve: 2013.03.22. 15:26 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@Krupcheck: workshop book-ban sincs további szétszerelést bemutató rész!

Elküldve: 2013.03.22. 15:20 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@Krupcheck: én se merném szétkapni! :-) mint a kalasnyikov a hadseregnél ahol a manual szerint ennél a pontnál jobban tilos tovább szétszedni a fegyvert (kivéve fegyvermester szinten).

A fun040-01 ta-unit eldobható alkatrész amit kb 100 euro áron lehet kapni külföldi weboldalakon, biztos hogy szervizben sem szedik szét hanem cserélik, mint a tintasugaras nyomtatókhoz a patront!

http://www.herold-radsport.de/Federweg-Kartusche-SR-Suntour-fuer-Epicon-XC-TAD

Valószínűleg olyan megoldásokkal van összerakva hogy ha szétbontod többé már nem lehet újra összerakni! Gondolok itt esetleges fröccsöntött műanyag karmokra belül amik letörnek, és egyéb EGYSZER oldható kötések tárházára.

Elküldve: 2013.03.21. 21:45 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Nitronaut: köszi, ennyire azért nem vagyok amatőr. A Suntour honlapját betéve ismerem, de avval, hogy az ott a "TA Unit" pont kitörölhetem. Nekem az kell, ami azon belül van, mivel jelenleg csak tippjeim vannak, de nem merem szétkapni.

De azért köszi.

Elküldve: 2013.03.21. 18:48 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

@Krupcheck: Azt hittem kifogsz rajtam, de:

http://www.srsuntour-cycling.com/customGates/scripts/download.php?filename=explosions2011%2FSF9EPICON-DS-XC-TAD-15QLC-CTS.pdf

Remélem ez az a villa.

Aztán itt van egy képgaléria XCR szétszedésről, remélem azért köszönőviszonyban vannak valamennyire: http://forums.mtbr.com/tooltime/suntour-xcr-fork-maintenance-disassembly-repair-fix-service-753451.html

Itt meg az "aranybánya" minden suntourosnak, ki kell választani az évjáratot és ott vannak hegyekben a pdf robbantott ábrák: http://www.srsuntour-cycling.com/index.php?screen=mi.downloadarea&downloadtyp=explosions2014&downloadyear=explosions2011

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!