Suntour M3000 helyett milyen telót?

1-12 (12 hozzászólás)

Elküldve: 2013.05.10. 11:12 molngab 

  • molngab avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59
Témaindító hozzászólás:

Üdv!

A MTB kerékpáromban gyárilag beépítették a teleszkópot. Suntour M3000. A neten utánaolvasva ez nem egy nagy minőségű teleszkóp, bár a bringa árába nyilván ez fér bele.

Kérdésem: milyen teleszkópot (konkrét márka típus) tudtok ajánlani, ami anyagilag is passzol a bringához, de nem „teszkó” minőség? Mivel a bringa (26-os ffi MTB) újonnan kb.60-70-kerül, vagy még annyiba se, így nem vehetek bele 50-ért csak telót nyilván.

Köszönöm a tippeket

Elküldve: 2013.05.12. 10:54 BluElefantino 

  • BluElefantino avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

Én tavaly vettem egy XCM V3 HLO telot(rugó + olajpatron) és szépen teszi a dolgát, csak ajánlani tudom!

Elküldve: 2013.05.11. 21:07 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@perelli: Ott a pont :)

Elküldve: 2013.05.11. 19:24 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@molngab: kérdeztél, kaptál rá konkrét választ, mégsem hiszed el. Pedig tapasztalatból írták. A 100 ezer meg nem jelent semmit. Ha összeadod az alkatrészeket, rájöhetsz, hogy bizony drága egy bringa. Minden gyártó kivétel nélkül ott spórol, ahol tud. Különben 80-90 ezreseken nem lenne használhatatlan pedál, borzalmas markolat vagy éppen menetes kerékagy, stb. Ez van.

@Vilmos23: A kerékpárboltokban a bicikliket általában nem multik gyártják? Azért van ennyi ilyen villa, mert ezt rendelik, nem pedig azért szerelik ezzel, mert ezt gyártják. Ma már nincs KGST.

Elküldve: 2013.05.11. 19:08 molngab 

  • molngab avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59

igen ár, de a három év gari az él a biciklire és alkatrészeire is. a telóra is. na most három év az kemény. akkor olyan nagyon rossz nem lehet a cucc, ha be merik vállalni.

@Vilmos23:

Elküldve: 2013.05.10. 22:36 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@molngab: a Hervist ne akard összehasonlítani egy színvonalas kerékpárbolttal. A multik célja hogy minél drágábban eladni a silány minőséget;) Amúgy meg azért adják ezt a gyári kerékpárhoz mert másképp nem tudnák értékesíteni ugyanis millió számban vannak piacon az ilyen villák és mivel simán nem tudják eladni így kénytelenek hozzáadni kerékpárokhoz meg másként rájuk rohad:D

Elküldve: 2013.05.10. 21:26 molngab 

  • molngab avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59

érdekesség: ma voltam benn a Hervisben. Millió kerékpár. szinte nem is találni olyat aminél ne Suntour M3000 lenne a gyári teló. Bőven 100.000 feletti kerékpárokon is ez van. Elgondolkodtató. Ha ilyen kaliberű bicóknál ezt a telót be merik vállalni a gyártók... érdekes.

Elküldve: 2013.05.10. 15:34 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@molngab: Szerintem a Suntour XCM, vagy az XCR nem említhető egy napon az M3000-el! A te bringádba szerintem az XCM megfelelő választás lehet, erősebb, könyebb, állítható előfeszítés, lock, árban is 15-20 között megkapod változattól függően, ennél jobb telót én nem tennék egy 60 ezres bicajba! Én is XCM-et használok, 110 kiló vagyok, 180-as féktárcsával használom, és bírja a kiképzést. Nyilván nem a legjobb teló, de ebben az árban szerintem egyértelműen a legjobb vétel. Vagy ha van egy kicsit több pénz rá, akkor egy XCR-re is beruházhatsz!

Elküldve: 2013.05.10. 14:28 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@molngab: parancsoljál még hogy nem kapható már semelyik:) http://ebike.hu/termekek/villa/teleszkop/mtb-26-szimplavallas/?p=2

Elküldve: 2013.05.10. 13:42 molngab 

  • molngab avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 59

hát nem tudom. végignézegettem a teszteket, de nekem úgy tűnik, ami még kapható ezek közül, az kb egy kaliber a mostanival. vagyis nem vagyok előrébb. a régiek meg max használtan kaphatóak=nem kell.

Elküldve: 2013.05.10. 12:19 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

vagy még régebbi rock shox judy illetve RST gila

Elküldve: 2013.05.10. 12:18 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

Suntour XCM, XCR, esetleg régebbi axxon rock shox dart1 dart2 manitou axel ezek viszonylag korrekt teleszkópok egy ilyen árkategóriájú bicajhoz

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!