Suntour NCX-D LO AIR teleszkóp alkatrész

Linkelt termék: Suntour NCX D Lite 700c
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2021.06.29. 18:16 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Suntour NCX-D LO AIR teleszkóphoz szeretnék venni alkatrészeket. Próbáltam beazonosítani őket, bár számomra kissé kaotikus a termékek elnevezése. Ha minden igaz, ez egy SF11-es teleszkóp (ez valamiféle évjárat lenne?), itt találtam hozzá egy robbantott rajzot. Az ábra alapján nekem a 6-os számú lockout karra (FEE809-10), illetve a 4e jelzésű fogaskerékre (FKE214-02) lenne szükségem. Utóbbi azonban cikkszám alapján olyannyira beszerezhetetlen, hogy jószerivel találatot se ad rá a Google. Természetesen terméknév alapján is próbálkoztam mindenféle módon, de egyértelmű találat így sem volt. Más típushoz találok, kép alapján ugyanaz, de valószínűleg nem véletlen tér el a cikkszám. Szívesen fogadnék mindenféle ötletet, hol, miként keressem, mivel lehetne helyettesíteni, esetleg mely más teleszkópok kompatibilisek vele (lelhető fel benne ugyanez a fogaskerék), hátha sikerül kifognom egy más szempontból selejteset "fillérekért", amit donornak használhatnék.

Köszönöm a segítséget.

Elküldve: 2021.08.07. 11:31 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

@Medox021:

Szia!

Csak most olvasom a problémád. Igen, nekem a muziker.hu-n sikerült rendelnem kupakot, bár ahogy látom van az ebike.hu-n is, igaz drágábban. Ez azért érdekes, mert amikor érdeklődtem, azt írták beszerezhetetlen, de pár nappal később láttam, hogy már raktáron van nekik. Mindenki azt mondja, hogy a nagykernek sincs, tehát max. saját készletet lehet találni, vagy ha más forrásból szerzik be. Ami még hiányzik, az a FEE813-10 kupak, bár ez kevésbé lényeges, illetve megvan az eredeti is, csak letört az egyik rögzítő fül. Végső soron rá lehetne barkácsolni, de inkább vennék, ha kapható lenne.

Elküldve: 2021.08.01. 09:38 Medox021 

  • Medox021 avatar
  • hozzászólások: 1

Szia!

Nekem ugyanez a problémám sajnos, elhagytam a lock out kupakot…senki nem tud segíteni beszerezhetetlen az alkatrész minden nagyobb bringanoltba…. Ha esetleg sikerül célt érned , vagy itthon vagy külföldön megosztod velem a forrást?:) Az én villám suntour ncx-d lo air 2016-os ktm life action bringa. A szerelő szerint nem jó ha megázik de alkatrészt senki nem tud…hát köszi…. Az emailcimem horvath.feco@icloud.com ha esetleg sikerül beszerezned hálás lennék ha tudsz segíteni!Szép napot!

Elküldve: 2021.06.30. 17:02 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Azt esetleg megpróbálhatod, hogy a Neuzert rávenni arra, hogy ők rendeljék be neked az alkatrészt. Ők nyilván úgyis rendelnek tonna számra cuccokat. Így talán megúszható a posta költség külföldről. Persze kérdéses az átfutási ideje, mert a nagykerek nem rendelnek minden nap. De jobb ötletem nincs. Amúgy ez tényleg szívás sajnos. Lényegében minden kisebb/nagyobb pót alkatrésszel ez a helyzet itthon. Beszerezhetetlen sajnos. :(

Elküldve: 2021.06.30. 16:37 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Itthon ilyen apróságokat kb lehetetlen beszerezni.

Elküldve: 2021.06.30. 16:11 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

Illetve a Neuzernek van saját kisker webshopja is viddabringat.hu címen, náluk sincs semmilyen alkatrész hozzá. Azért egy e-mailt megér, de sok reményt hozzájuk nem fűzök.

Elküldve: 2021.06.30. 16:07 VodkaTam 

  • VodkaTam avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 27

Köszi a tippet, de ezen már túl vagyok sajnos, a Neuzer-t én is megtaláltam, és részben ettől független a szokásos szervizemben (ők is forgalmazzák) megemlítettem az óhajom. Röviden azt a választ kaptam, hogy ők még Suntour alkatrésszel külön sosem találkoztak, kb. tőlem tudták meg, hogy egyáltalán kapható hozzá. Igaz nem csapdostam az asztalt, hogy márpedig rendeljétek meg. Az ebike.hu-n szintén van folyamatban egy rendelésem, ők is visszadobták az ide vonatkozó dolgokat, hogy nem beszerezhető. Annyival vagyok előrébb, hogy sorozatszám alapján sikerült beazonosítanom a konkrét terméket, így kiderült, hogy SF15-ös modell, nem pedig SF11. A robbantott rajz viszont hibás (vagy azóta változtattak a cikkszámokon), azon FEE296 cikkszámmal fut a fogaskerék, a hozzá való tengely pedig FEE259, de előbbi egyáltalán nem létezik, utóbbi se túl gyakori. Egy másik táblázat alapján eljutottam oda, hogy ehhez az FKA066-10 cikkszámú fogaskerék tartozik, a lock out kar pedig ugyanaz, mint az SF11-nél. Viszont a beszerzése még így sem egyszerű, külföldi webshopokban sem nagyon találni, a szállítási költséggel meg duplájára nő az ára. Viszont még így is közel ott vagyok, mint a magyar webshopokban (már ahol kapni) szállítás nélkül, és az itt sincs ingyen. Szóval most vagy találok egy donort olcsón, vagy marad a külföldi rendelés kiegészítve még pár fogyóeszközzel (amik kint olcsóbb), hogy kicsit kevésbé fájjon a vége.

Elküldve: 2021.06.30. 14:24 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Elküldve: 2021.06.30. 14:23 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 763

Ha jól tudom, akkor a neuzer forgalmazza a Suntour villákat. A honlapjukon fönt vannak a viszonteladói partnerek. Szerintem keress fel egy ilyen üzletet a problémáddal és ne hagyd magad elhajtani! :)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!