Suntour NRX RDL lockout kérdés.

Linkelt termék: Suntour NRX E RL
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2012.02.03. 16:01 papsoka 

  • papsoka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 9
Témaindító kérdés:

Beruháztam egy (használt) Suntour NRX RDL telóra. Eddigi teleszkópjaimnál a lockolásnál mindkét irányba rögzítette a mozgást a lockoló. Ennél csak befele fogja meg kifele engedi mozogni míg teljesen ki nem ér és akkor lesz "merev villa". Ez így természetes vagy valahogy lehet ezen állítani?

Elküldve: 2012.02.04. 20:57 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1018

Itt valami olyan lehet a móka, hogy egyutas szelep van a visszaút olajcsillapításában, vagy teljesen lezár a lock. A régi (2007-es) Suntour Axonom ha lenyomtam és lezártam, úgy maradt. A 2010-esnél ha lenyomom és lezárom feljön, de le már nem megy. Elvileg ez is mindkettő hidraulikus lock-kal rendelkezik. Feltételezésem szerint a réginél teljesen elzárta a lock az olaj útját (csap jelleggel), míg az újnál valami szelepes dolog lehet.

Ergo a jelenség normális.

Elküldve: 2012.02.03. 18:59 papsoka 

  • papsoka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 9

@meridásgaluska: Hiraulikus lock van mindegyik telónál amiről beszélek. Egy 4610 NEX és egy NCX RL. Ezek adott helyzetben rögzítenek. Szerintem ez a természetes.

Elküldve: 2012.02.03. 17:53 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

@papsoka: nekem colt egy xcm-v3 telóm és azon úgy volt hogyha lelockoltam akkor ott maradt ahol a lockolás idejébe össze volt menve. de a dart 3nál és a mostani torámnál nem ilyen. attól függ hogy milyen rendeszer zárja le a telót hogy hidraulikus a lock vagy másmilyen. a suntournál vannak ilyen telók amik úgy maradnak de ezek szerint a nrx nem iylen

Elküldve: 2012.02.03. 17:46 papsoka 

  • papsoka avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 9

@Takács Balázs: Alapállásban lockolva tökéletesen zár. Gondolom akkor is csak befele mert kifele már nem tud mozdulni mert ütközik. Kicsit vagy nagyon benyomódva a lockolás után csak befele rögzül. Ha felülök rá a súlyom alatt benyomódva lockolom akkor jobban már nem nyomódik be, de ha leszállok róla azonnal alapállásba ugrik vissza. Ha visszaülök akkor már nem tud benyomódni. Eddigi gagyi telóm lockolásnál megfogta úgy hogy se ki se be! Arra gondoltam esetleg lehet állítani valahogy, vagy esetleg olajhiánya van a csillapítónak.

Elküldve: 2012.02.03. 16:12 Takács Balázs 

  • Takács Balázs avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 345

Nem igazán értem a kérdést... Attól függően hogy mennyire van benyomódva a teleszkóp, ha rányomod a lockot, akkor csak akkor zár le, amikor teljesen kint van. Ahogy ki ér lezár, és nem engedi befele mozdulni újra. Illetve van olyan ami még engedi minimálisan befelé is mozdulni, hogy a felütések ne vágják tönkre a telót.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!