Suntour Raidon DA

Linkelt termék: Suntour Raidon DA
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2021.11.07. 06:41 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

A kerékpáromon van ez a Suntour rugóstag 184x44mm-es kivitelben. Szeretném lecserélni. Ahogy nézegetem, ezzel a szemtávolsággal nem sok lehetőségem van. Viszont ahogy nézem 185mm-es szemtávolsággal már igen. 185x47,5mm-est néztem. Ez belerakható a bringába? Az-az 1mm befolyásolja a geometriát? Én nem gondolnám. A rugózásnál is az a 3,5mm, nem hiszem, hogy emiatt, hozzá érne egymáshoz a váz és a villa. Szerintetek?

Elküldve: 2021.11.08. 17:41 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

Bocs az előző béna írásért, de telefonrol pötyögtem autóban. Most néztem miket írtam. (hogy helyett higy... stb) De a lényeg. Méricskéltem kicsit és közben leengedtem a telót teljesen üresre. Az a furcsa, hogy a rugó út tényleg 44mm, de maga a szár az 48mm. 4mm ott marad a végén ahova már nem tudom lenyomni a telót. Érdekes. Teljesen lenyomott állapotban a villa és a váz között 4mm hely maradt. Még számolgatok egy kicsit, aztán meglátjuk.

Elküldve: 2021.11.08. 16:08 Bisza 

  • Bisza avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Igazán sokat segítettetek. Tisztában viltam vele, hogy a hátsó rugó út a gyár szerint 120mm, dehohy ez higy ellenőrizhető, arrol fogalmam sem volt. Az a furcsa, higy a suntour gyári könyvét is letöltöttem a neten. Azt írja, hogy a kanna átmérője ennek a típusnak 44mm. Megmérve meg 48mm mutat. Sőt a rugó út is 48mm-re jön ki nekem tolómérővel mérve, nem 44-re.

Elküldve: 2021.11.08. 10:49 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Szia,

Valós, vázon mért rugóút/teleszkóp útja = rugózó mechanika áttételi aránya.

Ezzel a kapott számmal szorozd fel ezt a 2,5-3,5 mm-nyi többletutat, és nézd meg, hogy ha még ennyit beül a váz, akkor az okozhat-e bárhol összeérést.

Vagy akár vedd ki a tagot, és tegyél be helyette egy ennyivel rövidebbre szabott vasat, fadarabot, akármit, csak legyen rajta 2 furat a fentiek szerinti méretben (tag szemtávja mínusz rugóút).

A többlet rugóutat így le tudod ellenőrizni.

Az 1 mm többlet hossz nem hinném, hogy olyan mértékben befolyásolja a geometriát, hogy az észrevehető lenne, de a fenti számítás erre is hoz eredményt, azaz hogy ennyivel emeli ki jobban a bringa seggét a hosszabb tag.

Elküldve: 2021.11.08. 07:50 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 208

@Bisza: szia, akkor váladzolok én. A teljes hosszban az 1 mm nem fog sok vizet zavarni. A rugóútnál 3,5 mm nem tűnik soknak, illetve el os tudod csalni a SAG beállításnál. Viszont az hogy ez a plusz 3.5 mm mozgás ( ami a plusz 1 mm szemtáv miatt már inkább 2,5mm) eredményezheti-e, hogy összeér a váz csak méréssel lehet tisztázni, de nem hiszem... A kanna átmérőjét is nézd meg ha eltér, hogy a csere alkatrész biztos beférjen.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!