Suntour Raidon RLD bekeményedés

Linkelt termék: Suntour Raidon RLD
1-8 (8 válasz)

Elküldve: 2013.09.15. 13:00 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

Egy raidon 100mm-es levegős telóm van a 3 hónapos bicómban. Azt vettem észre a napokban, hogy elég jelentősen bekeményedett, és mosás után a tiszta becsúszóra is egyből hozza felfele a fekete száraz kinézetű olajnyomokat.

Ez miért lehet? Ennyit bírt a szimering?

Elküldve: 2013.09.18. 14:04 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Baksa89: ezt remélem poénnak szántad, így képernyőkön át nem mindig egyértelmű. A kenőanyagok közti különbség kicsit többről szól, mint színbéli eltérések (:

A szilikon jót tesz a gumialkatrészeknek, mert megvédi őket az öregedésből (eleve van bennük, csak kiszáradnak, így vissza kell pótolni), és ken is.

A gépzsír fém a fémen kapcsolatra ideális, nem vagyok annyira benne a témában, de nyilván a tulajdonságai ilyen körülményekhez az ideálisak. Ártani nem ártasz vele, de a szilikon jobb.

Egy tubus szilikonzsír kb. 300 Ft, elég sokáig elég, érdemes befektetni. Én a Brüsszeli krt-on vettem, a Heavy Pedáltól pár saroknyira, a "keményebbik" fajtát (nagyobb hőmérsékleten olvad meg, nyárra is jó), javallom szerezz be ilyent, szereti a teló.

Elküldve: 2013.09.17. 09:12 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

@Krupcheck: én gépzsírral kentem be tegnap, de gondolom az is ugyanolyan jó, csak színbeli eltérés van a szilikonzsírral szemben, igaz? :)

Elküldve: 2013.09.16. 21:38 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Baksa89: valószínűleg ha a becsúszó átmérő nagyjából stimmel is (de szinte biztos, hogy valami párszázadnyi eltérés abban is lesz), a külső kialakítása, amely részével a lábakba passzol, valószínűleg nem fog stimmelni.

Nekem régóta vannak Suntourjaim, egyiken sem valami húdeprofi a szimmering, de ha minden komolyabb túra után áttörli az ember a becsúszót, és ken rá egy kis szilikonzsírt akkor nincs gond. Oké, belemegy a kosz, de a zsír szépen ki is hozza még úgy frissiben. Be szoktam kenni, megnyomkodni, letörölni a dzsuvát, aztán lehet neki csapni másnap is. Meg utána is. Meg akár évek múltán is.

Elküldve: 2013.09.16. 21:16 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

@Don Pepe: ma kipucoltam és valami álom! :) Utoljára akkor ért így fülig a szám miatta, amikor megvettem és először ültem rá.

De a szimering tényleg gyengusz. Ehhez a részéhez nem értek annyira: vehetek bele másik gyártótól is szimeringeket? Arra gondolok, hogy egy suntour szimering olyan 2e/db a raidonhoz, de ha megéri venni egy rock shox szimeringet dupla ennyiért akkor azt teszem inkább. Feltéve, hogy jó lesz hozzá?

Elküldve: 2013.09.16. 18:17 Don Pepe 

  • Don Pepe avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

@Baksa89: Hat, beszelj Salaval, hatha tud valamit, amugy jo kis telo az, de nelegyenek akkora igenyeid:) ebben a ketgoriaban egy hasznalt Toraval 100X jobban jarsz:)

Elküldve: 2013.09.15. 18:40 Baksa89 

  • Baksa89 avatar
  • sima XC-s
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • KELLYS Bicycles Team csapat
  • hozzászólások: 43

@Don Pepe: értem...

És lehet venni hozzá olyan szimeringet ami jobban bírja?

Vagy mit csináljak vele? Cseréljem le az egész telót?

Elküldve: 2013.09.15. 18:20 Don Pepe 

  • Don Pepe avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 29

R etkes belulrol, ki kene takaritani, ujra zsirozni.egyebkent oigen ritkaszar szimeringei vannak, neke is havonta megtelt dzsuvaval.A villa kulkonben igenyes lenne, de a kikotyosodo persellyel, es a semmit nem zaro szimeringgel eltoltak suntourek, amugy jol allithato, konnyu, es jol mozog.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!