Suntour RUX DJ 100 általános szervíz nehézsége?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2017.01.19. 22:12 kopajoe 

  • kopajoe avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Van egy alsó-középkategóriás Suntour teleszkópom,olajos csillapítás van benne. Mennyire bonyolult ennek a szerkezete,összetétele? Alap szerviz tudással neki essek? Még nem csináltam ilyet. Csak ki szeretném tisztogatni,olajat cserélni. Esetleg ha valaki tudna ebben segíteni,elmagyarázni,megköszönném:)

Elküldve: 2017.02.02. 16:04 kopajoe 

  • kopajoe avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

Nos tegnap nekiálltam, kitakarítottam az egészet,bezsíroztam mindent,raktam bele olajat. Az előző olaj nagyon híg volt,a mostani pedig sokkal sűrűbb.. Elég lassú a visszaút,szóval szereznem kell bele jobb olajat,de ezt eltekintve sokkal szebben mozog mint eddig :)

Elküldve: 2017.01.29. 13:05 kopajoe 

  • kopajoe avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

@zagyva.ferenc76: Sima motorolaj miért lenne savas?

Elküldve: 2017.01.28. 11:25 zagyva.ferenc76 

  • zagyva.ferenc76 avatar
  • hozzászólások: 6

Nyugodtan rakj bele akármit. Legfeljebb majd a savas kémhatású olaj jól szétcseszi a teleszkópodat.

Elküldve: 2017.01.27. 17:25 kopajoe 

  • kopajoe avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

10W-s olajat találtam itthon,és hidraulika olaj ami még van. Gondolom hidraulika olaj nem jó bele,10W-sel megpróbálom majd,max ha nem lesz valami jó,jövőhéten szerzek hozzá 5W-set:)

Elküldve: 2017.01.27. 12:37 kopajoe 

  • kopajoe avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 5

@sipi88: Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Szerintem 2-3 éve nem volt olaj cserélve benne, a belsejét is ki szeretném törölgetni. Majd írok mire jutottam :)

Elküldve: 2017.01.20. 13:42 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

A láb alján kicsavarod a csavart. Ha folyik belőle olaj, akkor nyíltolajas. Felmész a suntour oldalára http://www.srsuntour-cycling.com/pl/service/ , és az "identify your product" alatt beírod a széria számot. Ha szerencséd van robbantott ábrát találsz használati útmutatással. Leengeded a régi olajat, és újat töltesz bele, ennyi az egész. Sokan szétszedik, és szárazra törlik a belső részeket, de az is megteszi, ha gyakran cserélsz olajat. A régi olajat akkor is érdemes lecserélni, ha tiszta, mert az olajnak is van szavatossági ideje, jellemzően 1 év. Minél nagyobb a viszkozitás száma, annál lassabb lesz a visszaút. Motorex, Motul, Repsol, ezek mind jó olajak. Általában 5W, vagy 7,5W a gyári ajánlás, de tölthetsz bele "sűrűbbet", vagy "hígabbat" is felhasználástól függően.

Ha nem jön ki belőle olaj még egyszerűbb dolgod van. Kicsavarod a csavart a láb alján, és a csavart egy kalapáccsal gyengén megütöd. Ha megfelelő erővel ütöd érezni fogod, hogy a csavar elengedett. Ezután széthúzod a teleszkópot, becsúszót, szimeringet, perselyeket szárazra törlöd, és bőségesen újrakened a perselyeket, és a porvédő szimeringeket, főleg az utóbbinál ne sajnáld a zsírt. Ezt ajánlott minél gyakrabban, akár 1-2 hetente is megcsinálni, mivel itt csak egy kevés zsír ken, és véd a portól. Ez az egész művelet csak 15-20 perc kb., de a teleszkópod meghálálja. Felül a kupakokat is csavard ki, és a rugókat zsírozd újra, de ezt csak ritkán, évente is elég megcsinálnod, és ha csattog a rugó, érdemes rá zsugorcsövet húzni.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!