Suntour Swing Shock kiállva tekerés közben hogyan viselkedik?

Linkelt termék: Suntour Swing Shock
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2012.04.24. 20:05 bakoszsolt 

  • bakoszsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Hobbi túrázó vagyok, és néha rossz minőségű kátyús aszfalon használnám. Van egy Sixteam Overlander trekking (28-as) kerékpárom, aminek váza teleszkópos villához lett tervezve, de egyenes kormánnyal és országúri üléssel van szerelve, így sportosabb a külseje, és enyhén előre kell dőlni rajta. Sárvédő és csomagtartó nincs rajta.

Arra lennék kíváncs, hogyha a Suntour Swing Shock villával szerelném fel a kerót, akkor hogyan viselkedne kiállva tekerés során, ill. emelkedőn felfelé? Örülnék, ha merev villaként viselkedne, mert a mostani teleszkópom nem lock-olható, így emelekedőn és kiállva tekeréskor mozog a teleszkóp, ami sok energiát elvesz. A másik problémám, hogy killva tekeréskor nem is szimetrikusan mozog a teló ezért felváltva a V-fékbetét ide-oda beleér a felnibe, de a Suntour Swing Shock-al ez úgy nézem lehetetlen.

180 cm magas vagyok, 80 kg súlyú.

Elküldve: 2012.04.24. 23:50 bakoszsolt 

  • bakoszsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Köszönöm a válaszokat.

Tudtam én, hogy égető ennek a csudatelónak a cseréje, már majdnem hogy életveszélyes is lehet bizonyos helyzetekben.

Azért még várom ide is továbbra a választ a kérdésemre, vagy bármilye tapasztalatot a Suntour Swing Shock-ról.

Elküldve: 2012.04.24. 21:56 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Jahogy Omni. Na az megint más. Annál bármi lehet. A bowden nem feszülhet, mert végig házban fut, tehát annak elvileg mindegy (no persze vannak csuda parajelenségek olykor), de ez esetben simán elképzelhető, hogy ennyit nyeklik a villa.

Igazából, bármi mást teszel bele, ilyen bajod jó eséllyel nem lesz.

http://revomag.hu/impresszum/ itt vannak a szerkesztők, és az elérhetőségeik, de atom-nak pont nincs. Szerintem azért ha bármelyik másiknak írsz, fogja továbbítani.

Elküldve: 2012.04.24. 21:37 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@bakoszsolt: valószínű, hogy a telószárai hajlonganak jobbra-balra, és ezért ér bele a fék a felnibe. Telócsere. Ezek az alap RST-k nagyon satnyák, és nem a merevségükről híresek.

Elküldve: 2012.04.24. 21:04 bakoszsolt 

  • bakoszsolt avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

Helló, kösz hogy válaszoltál.

Nem hiszem, hogy a kerékkel lehet gond. A teló egy rst omni 790, ami mozog ha kell ha nem. Még gondoltam arra is, hogy az első fék bovdene egy kicsit megfeszült, amikor beljebb kerültek a fékváltókarok a kormányszarv miatt, aztán lehet, hogy a teló nem szimertikus mocorgása jobban feszíteti a bovdent és ezért néha befékez kiállva tekerésnél.

A belinkelt tesztet olvastam, és - mint te is mondtad - nincs benne az emelkedéskori és a kiállva tekeréskori viselkedése a villának, így megpróbáltam itt, hátha van valakinek.

Elküldve: 2012.04.24. 20:36 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia! Nem tudom találkoztál-e evvel a teszttel, ha nem, akkor íme:

http://revomag.hu/2012/suntour-swing-shock-villateszt/

Mondjuk a kiállva tekerésről konkrétan nem ír, ahogy most így újra átfutottam, de a cikk írója szerintem elérhető, és tud válaszolni.

Viszont az, hogy a mostani telódnál hozzáért a fékpofa a kerékhez, na az nem normális. Vagy a teleszkóp nagyon csirke, vagy a kerék. Utóbbit nézted, hogy elég feszesek-e a küllők? Ha nyeklik egy kicsit a kerék, az is okozhat ilyent.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!