Suntour XCM-V3 MLO-t hogy kell karbantartani?

Linkelt termék: Suntour XCM-V3 MLO
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2015.07.09. 20:05 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223
Témaindító kérdés:

Üdv Hozzáértők. Hasonló teleszkópom van, és szeretném karban tartani, lezsírozni a becsúszókat. Levenném a láb részt és ott. Az lenne a kérdésem, hogy bármilyen zsírral leápolhatóm, vagy csak erre való speckó zsírral lehet kenni. Kérdeztem az itt lévő boltokat, ők azt mondták hogy javasolt speciális hozzá való zsírt használni, de amikor venni akartam, mindenki csak szét tárta a karját, hogy "nálunk az nincs". Egy helyen mondták azt hogy ennek a villának nem ártok másmilyen zsírral se. Nekem van Total Multis2 zsírom, az a kérdés használhatom-e. A tanácsokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2016.03.15. 08:48 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@XCode: Okés, akkor majd ráfekszek a dolgokra :)

Elküldve: 2016.03.15. 07:09 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@kpityu79: Utánanéztem a kérdésedben szereplő zsírnak. A biztonsági adatlap szerint megfelel a célnak. Nevében is benne van az NLGI fokozat száma: Multis2. Ha van belőle bőven, nem kell vásárolnod.

Elküldve: 2016.03.14. 19:42 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@XCode: Ez barátságosabb megoldásnak tűnik. Az Ro5-öst már meg is vettem. Csapágyzsírt nem kaptam, mert ugyebár hosszú hétvége van :). De ami késik, nem múlik, ugyebár :) Köszi a tanácsot.

Elküldve: 2016.03.14. 11:58 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@kpityu79: Tanácsos védelemmel ellátni a rozsdásodó felületeket. Ha nagyon rozsdás a vas, valóban, le lehet csiszolni a javát. Munka közben az óvatosság természetesen nem árt. A maradék rozsdát Evipass vagy Ro5 nevezetű foszforsavas oldattal kell kezelni. Ez a szer a fémtiszta vasat nem bántja, csak a rozsdát alakítja át. Beáztatod vagy ecseteled a vasakat. (Ne legyenek zsírosak.) Ha kell, többször is. A csúnya vas-foszfátot finom csiszolóval leszeded, míg a felület mentes lesz a revétől, salaktól. Utolsó műveletként még egyszer bekened foszforsavval az illető részt, de a felületet már nem csiszolod le. A foszfátréteg kb. egy évig védelmet biztosít a rozsda ellen. Tovább is, ha nem éri víz stb. a vasakat.

Kenőanyagként lágy csapágyzsír kell. A boltokban többnyire ilyeneket lehet kapni. Ha nem vagy biztos a dolgodban: NLGI 2 osztályú legyen a zsír. Sokszor a kence nevében is benne foglaltatik a szám, pl. MOL Liton 2M. A tömörebb zsír esetleg fékezi az alkatrészeket mozgás közben. Főleg hidegben. A lágyabb zsír meg kifolyik a kenési helyekről.

Elküldve: 2016.03.14. 11:22 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

@JPeti86: Köszi a tanácsot. Szerintem is valami ilyesmi megoldás lesz, aztán reméljük nem fog tovább rozsdásodni.

Elküldve: 2016.03.14. 09:11 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@kpityu79: ja, nekem is azt mondták, hogy bármilyen gépzsír jó bele. Ez egy egyszerű szerkezet, nem számít neki. az ennél 5-ször drágább komolyabb teleszkópoknál szokás a kenőanyagra odafigyelni.

Elküldve: 2016.03.14. 09:08 JPeti86 

  • JPeti86 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 252

@kpityu79: Én az enyémet Motorex nyomásálló zsírral kentem be, meg a becsúszókat két hetente letörlöm olajos törlőpapíral. A rozsdásodás arra utalhat, hogy kifogtál valami olyan példányt amit nem kentek be a gyárban eléggé. (állítólag előfordult már az életben valamelyik gyártó által)

Eltávolítás: látás nélkül annyit tudok mondani, ha csak kicsi a rozsda, akkor nagyon finom csiszolópapírral, ha durvább, akkor pl. Dremel vagy hasonló minigép drótkoronggal. csak a jó részeket ne rontsd el.

Elküldve: 2016.03.13. 10:36 kpityu79 

  • kpityu79 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 223

Szétszedtem a telót karbantartás céllal, és egy kis rosdásodást találta a becsúszón.A szimeringek jó zárnak, úgyhogy nem tudom mitől kezdhetett el rozsdásodni.Valami ötlet, hogy mitől lehet? Hogy távolíthatom el?

Elküldve: 2015.07.09. 23:51 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Udv! hasznalhatod nyugodtan. A szimmeringek szeretik a szilikonzsirt de mastol se lesz bajuk.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!