Suntour XCM-V3 RLD remote lock átrakható egy Raidonba?

Linkelt termék: Suntour XCM-V3 HLO
1-6 (6 válasz)

Elküldve: 2012.11.18. 17:26 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Adott egy Suntour XCM V3 tip. teló, kormányról zárható lock outtal. Ezt a telót szeretném lecserélni egy Raidonra. Mivel árban jobban jönnék ki egy sima, azaz nem kormányról zárható változattal, arra gondoltam hogy a kormányról záró részt áttenném bele. Tehát ezután a Raidon lenne kormányról zárható, az XCM pedig sima, villán kapcsolható. Kivitelezhető a csere? Előre is köszi!

Elküldve: 2012.11.26. 21:56 pokolfiu 

  • pokolfiu avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 2

sziasztok,

egy kis segítség kellene. van egy GT sensor 4.0-ás gépem, most ismerkedem vele, minden klappol, de a hátsó "rugóstag" mintha túl finom lenne. nem lehet pl lock-olni, beleng a súlyom alatt, ami 88kg, úyg vélem nem olyan vészes ez... olvastam pár dolgott itt az oldalon, s abból az jött le nekem, és ide kérnék megerősítést vagy tanácsot, hoyg a légszelepen keresztül kellene levegőt befújni? egy x-fusion 02 r-ről van szó. lehetséges, hoyg emiatt lágy túlságosan? minden építő jellegű tanácsot, és kritikát is szívesen fogadok... :)

Elküldve: 2012.11.23. 17:03 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Krupcheck: Én is ebben reménykedem, hogy elég csak a felső részt cserélni, de még az is lehet hogy nem is lesz rá szükség, mivel talán nagyobb összeget is rá tudok áldozni, és lehetségessé válik egy komolyabb teló beszerzése.

Elküldve: 2012.11.21. 13:23 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Közben leesett, hogy az új raidon is lockos, csak nem kormányról, ez esetben lehetséges, hogy elég a lockout egység felső szekcióját átpakolászni. Amennyiben a két LO egység hossza/menete/akármi nem egyezik meg, abban az esetben ez lesz a megoldás, de ha ezek egyeznek, akkor érdemesebb kompletten átpakolni, mint megbontani, kevesebb a szopás.

És immáron az előbb felvetett olajmennyiség probléma sem prombléma.

Elküldve: 2012.11.19. 19:31 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Krupcheck: Igen, én is kb ezen a vonalon gondolkodtam, köszönöm a megerősítést!

Elküldve: 2012.11.19. 08:46 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Szia!

Ha az XCM-ed valóban HLO, tehát hidraulikus lockos, akkor valószínűleg működni fog. Nem tudom, hogy a lockout egység hossza függ-e a rugóúttól, de gondolom amúgy is hasonló rugóutúra cseréled a telót, mint ami előtte volt.

A becsúszó vastagsága pedig tudomásom szerint mindkét telónál 32 mm, amiből következik, hogy a tetejében lévő menet is azonos méretű, tehát át fog menni a lockout egység a Raidonba.

Amivel viszont valószínűleg trükközni kell majd, az az olaj mennyisége, mivel a lockos telók nincsenek teletöltve, az olaj épp csak ellepi a záróegység dugattyúját, vagy kicsit az fölé ér, ha tele van, nem tud működni.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!