Suntour XCT-V4 MLO

Linkelt termék: Suntour XCT-V4 MLO
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2017.07.08. 16:17 KrZzz 

  • KrZzz avatar
  • hozzászólások: 2
Témaindító kérdés:

Előre is elnézést, amatőr kérdés lesz, de eddig nem találtam olyan leíráat ami megválaszolta volna.

Suntour XCT DS 26 teleszkópom van, nem lockout-os, mindkét villa csúcsán PRELOAD állító van. A PRELOAD nem ugyan abban a pozícióban van a két oldalon, amit furcsállok, mert ha PRELOAD akkor elvileg szerintem a két rugót egyformán kellene előfeszíteni.

Nem akartam neki esni ész nélkül tekergeni aztán majd csak lesz valami. Tudnátok tanácsot adni hogyan lehetne mindkét villának az előfeszítését egyformára beállítani? Azt szeretném elkerülni (új bringa), hogy az egyiket jobban terhelje mint a másikat és ne egyenletesen használódjon. Mivel nem tudom mire van állítva a bal, illetve a jobb oldali PRELOAD, gondolom a legjobb az lenne, ha alapra vissza (kérdés hogyan?) és onnan elindulni.

Válaszokat és segítséget előre is nagyon köszönöm!

Elküldve: 2017.07.16. 22:44 KrZzz 

  • KrZzz avatar
  • hozzászólások: 2

Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat. Holnap megpróbálom azért beállítani egyforma előfeszítésre. Keresgéltem én már mindenhol, de konkrétan erre nem igazán találtam választ. Köszi még1x. Ha nagyon (túlságosan) elállítottam még jövök :)

Elküldve: 2017.07.10. 16:06 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Kb semmit nem számít ha tekergeted amúgy, nekem is Suntuor telóm van (csak XCM) ugyanilyen kivitelben. :)

Elküldve: 2017.07.10. 13:43 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@KrZzz: Próbáld meg úgy beállítani, hogy ha rajta ülsz a bringán, akkor kb. a teljes rugóút 1/4-éig süllyedjen be a becsúszó.

Elküldve: 2017.07.10. 12:36 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 893

Tekerd kifelé mindkettőt amíg el nem éred a végállást. Onnantól egyszerre tudod feszíteni mindkettőt. Egyébként nem fog tönkremenni akkor sem ha az egyik fullra van feszítve és a másik teljesen laza.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!