Suntour XCT-V4 MLO probléma

Linkelt termék: Suntour XCT-V4 MLO
1-9 (9 válasz)

Elküldve: 2012.03.03. 19:59 vitya81 

  • vitya81 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Adott egy a témában szereplő (Suntour XCT-V4 MLO) teleszkóp. Használtan vettem a bicajt, a teló furcsán viselkedik mikor az első kerék elemelkedik a földtől. Üt a teleszkóp, olyan érzés mintha a kerék a telóval együtt ki akarna esni, elég hangosat üt, és nagyon idegesítő. Egyébként, ha a kerék a talajjal érintkezik semmi gond nincs, tökéletesen csillapít. A hiba ugratásnál, kiemelésnél, jelentkezik. Mi lehet a gond? Le kell cserélnem a telót, vagy javítható? Vagy ez normális (ezt mondjuk nem hiszem)? Ki mit tud tanácsolni? Köszönöm

Viktor

Elküldve: 2012.05.05. 19:48 Bence321 

  • Bence321 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 14

Nitronaut leírta amit tudni kell róla, ez tényleg ilyen. Nem kell vele nagyon durvulni, és akkor nem fog kopogni :) Meg ajánlatos is nem gyilkolni, akkor sokáig kitart, nem fog kotyogni, stb., és ettől eltekintve egy egész tűrhető minőségű alkatrész a maga kategóriájában

Elküldve: 2012.05.05. 19:35 NN 

  • NN avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 84

Gyárilag nincs benne visszaút csillapítás. Ezért ha valamennyire össze van nyomva és hirtelen kiemeled az első kereket akkor kinyomja a rugó a teleszkóp szárait a végállásba, igencsak hirtelen...

... magyarul rúg mint a ló ilyenkor. Belül lévő gumibak ezt meg nem tudja oldani igazán, az olajos visszaút csillapítás az üdvösség, amikoris apró lyukakon át szivárog vissza az olaj és a rúgás helyett viszonlag lassabban nyújtózkodik ki a teleszkóp szára a végállásba. Tehát azonnali helyett 1 másodperc körül vagy több amennyiben állítható a visszaút csillapítás. Hátsó rugóstagnál láttam olyan olajos visszaút csillapítást hogy 2 másodpercbe került amíg visszaállt a teleszkóp, mindezt viszonylag hangos szörcsögéssel...

Szóval te (is) csak egy ember vagy akit zavar hogy nincs visszaút csillapítás. Én ezeket a hirtelen kilökődő mozgásokat már észre sem veszem, ha bántana vennék egy másik teleszkópot amiben van visszaút csili.

Elküldve: 2012.03.03. 22:14 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@vitya81: nagyon szívesen, pláne Suntour témában :D

Az, hogy mikor pihen a bicó nem rúg vissza, csak menet közben, az normális jelenség ugyanis a bringán ülve a tömegedből valamennyi jut előre is, amitől kicsit beül a teló (szaknyelven ez a beülés a SAG), nyilván mikor kiemeled az elejét, akkor megszűnvén a nyomóerő, a rugó kirúgja magát.

Elküldve: 2012.03.03. 21:59 vitya81 

  • vitya81 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Krupcheck: tompán, nem fémesen 'kattan'. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ütődik, de pl. annyira hogy a küllőkön levő prizmák beremegnek. Tényleg csak úgy tudom leírni a jelenséget mintha a kerék a telóval együtt ki akarna esni a helyéről.

Érdekes, hogy ha nem megyek vele, és felemelem az elejét, hogy megállapítsam tényleg mozog-e az egész le-fel, akkor meg sem mozdul a teló, csak ha használom a bicajt, tehát megyek vele. Na mindegy, lesz ami lesz. Műszaki érzékem végül is van valamennyi, tehát ha nem bonyolult a szerkezet, akkor rajzok/leírások alapján biztos szét tudnám szedni, meg összerakni.

Egyszer majd ha lecserélem, akkor veszek egy rendes, minőségibb telót, de bevallom őszintén, hogy ez az első ilyen típusú (drága) kerékpárom (amiben van teleszkóp), imádok bicajozni már kisgyerek korom óta. Úgy gondolom, hogy 'első teleszkópos' bicajnak ez nekem megfelel.

Még egyszer köszönöm, hogy segítettél.

Viktor

Elküldve: 2012.03.03. 21:50 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

Ja, ha szétszeded, és azt látod, hogy a gumibak szétment, akkor nem kell sokat aggódni rajta, keresni kell bármit, ami kemény gumiból van, és rá lehet tolni a nyomórúdra (külső átmérő, vastagság jobb esetben egyezzen meg a gyárival), és annyi.

Nekem anno egy RST-ben vmi vízvezetékszerelési tömítőgyűrűk voltak berakva, mert a gyárit megette (megj. 14-5 éves voltam akkor, és szétszereltem, összeraktam, szóval annyira nem egy nagy wasistdas ami benne van ezekben).

Elküldve: 2012.03.03. 21:47 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

@vitya81: hát.. amennyiben a gumibakot már szétverte, akkor sok más hibalehetőség nem maradt (:

Hogy kattan? Fémesen, zengőn, vagy tompábban? Ha fémes, akkor nagyobb a baj, mert akkor előbb vagy utóbb, de meg fogják egymást enni a nyomórúd meg a becsúszószárak alja. Az meg egyiknek sem válik egészségére.

Egyébként sok hozzáértés nem kell, ha van némi műszaki érzéked, akkor bátran fogj neki. Ha nincs benne hidraulikus bizbasz, akkor nagyon egyszerű a szerkezet, ha van, akkor azt hagyd egybe, azon az oldalon (ha van, akkor a jobb szárban van) úgysincs semmi amivel jelen esetben foglalkozni kéne.

http://www.srsuntour-cycling.com

Itt találsz elég korrekt robbantott ábrákat, ha nem is pont erről, de valami közeli típusról, meg mindenféle szervizelési útmutatók, videók, könyvek is akadnak /többek közt ezért szeretem a Suntour-t, egy RockShoxnál vagy akárminél ilyent nem találsz/

Elküldve: 2012.03.03. 20:39 vitya81 

  • vitya81 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Krupcheck: Tényleg nincs semmi rutinom, és tapasztalatom teló szerelés terén, épp ezért nem is vagyok biztos hogy nekiálljak, lehet szervíz lesz belőle. Azzal tisztában vagyok, hogy ez egy alap teló, de azért ennyire ne üssön már :). Itt valami hiba van... Mi lehet a következménye annak, ha így hagyom, meglátjuk meddig bírja, és majd később veszek egy másik telót?

Köszönöm a tartalmas infót.

Üdv: Viktor

Elküldve: 2012.03.03. 20:06 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1009

A visszarugást tompító gumibaknál lehet hiba. Szedd szét, nézd meg, hogy a nyomórúd lapja alatt a rugó, illetve a gumibak egyben van-e.

Ha a fenti szavak nem mondanak semmit, akkor fórumon keresztül nehéz lesz, vidd be szervizbe (ezt minden rosszindulat nélkül mondom, mielőtt félreértés adódna).

Hogy normális-e? Háát... ez egy nagyon alap teló. Nem ugrabugrára van, annyi biztos, jobban szereti, ha a földön van a kerék. Nekem volt egy régi XCR-em, az nem minden kiemeléskor, csak amikor hirtelen a teljes útját visszarúgta, akkor koppant, annak ellenére, hogy ép volt benne minden. Ilyen volt /:

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!