Suntour XCT-V4 MLO vagy RST launch

Linkelt termék: Suntour XCT-V4 MLO
1-12 (12 válasz)

Elküldve: 2018.10.13. 18:24 Balint08 

  • Balint08 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 16
Témaindító kérdés:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ezt az xct -t megérie lecserélni egy launch ra?

Elküldve: 2018.11.06. 12:16 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@DenPatrik: Versenyhez, összefogáshoz emberek kellenének :) Sajna eléggé halott ez az oldal. Aktivitást itthon egyedül a facebook-os cyclingclub csoportban látok, de ott is csak majomkodás megy, már nem követem évek óta. Emlékszem egyszer egy ügyes fiatal srác kirakott egy "urbán dh" videót, és szanaszéjjel oltották, hogy miért az utcán csinálja a gyalogosok között. Persze rakja le mindenki a bicajt, de a fent említett emberek háborodnának fel a legjobban, ha az ő adóforintjukból hülye pályákat építenének, amikor úgysem biciklizik senki sem (persze hogy nem, miután elűzték őket) :D Vannak most is tehetségek, de a környezetük nagyon visszahúzza őket.

Amúgy az összes általam ismert komoly bringás helynek az a története, hogy elkezdtek építgetni illegálisan, és amikor ebből túl sok konfliktus lett, illetve látták az illetékesek, hogy itt mindenáron biciklizni fognak, csak azután kezdődtek a legalizálások.

Ha csak beállít valaki, hogy elnézést, lehetne-e itt pályát építeni, azt úgy lekoppintanák, mint annak a rendje. Ilyen csak a mesékben jönne össze. Ráadásul ezek után azonnal elővennék a srácot, ha bármilyen ugró kinőne valahol.

Elküldve: 2018.10.17. 00:07 DenPatrik 

  • DenPatrik avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 27

@sipi88: volnának tehetséges fiatalok ma is,csak nagyobb összefogás kéne ,meg dh részről inkább azt látni,h a pénzes bringásoknak kedveznek a versenyszervezők,nincs már az mint,régen h, szar keró,meg bóvli felszerelés,aztán lesz ami lesz,ami nyilván a nevezőknek is jó,mert kevesebb indulóra van bajuk,kb. ugyanannyi pénzért,és talán ezzel a verseny színvonala is nő,mert nincs annyi "jött-ment",csak így nem biztos,h ki fog derülni,h hol vannak az országban a legjobb bringások,mert attól,h valaki megkapja a segge alá anyucitól a félmillás bringát,még nem feltétlen lesz nagy penge

Elküldve: 2018.10.15. 19:36 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Attól függ melyik, és mennyiért. A régebbiek gagyi alapvillák, de az újabbak eléggé felső kategóriásak.

Elküldve: 2018.10.15. 19:21 Balint08 

  • Balint08 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 16

Az axon-okról mi a véleményetek?, én jókat halottam róla és egyet elég olcsón be tudnék szerezni

Elküldve: 2018.10.15. 17:38 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

@DenPatrik: Tudom hogy értetted. Hát na, akkoriban még mások voltak a fiatalok :) Elvetemült vaddisznó volt mind. Én még akkoriban csak xc-ztem, de testbike-ot nyomon követtem. Szóval tudom mi ment akkor, és mi megy most. Most látom, hogy te írtál a fórumba a dh/4x-el kapcsolatban. Akartam hozzá írni anno, most bepótolom. Hát nem, ezek sosem lesznek a legnépszerűbb, de még népszerűek sem. Láttam pár fiatalt bicajozni, beszéltem is sokukkal, eléggé jól ismerem ezt a generációt, és ezek teljes mértékben alkalmatlanok erre. Stagnál az egész, szerintem még csökken is. Pár régi arc még a felszínen tartja, de ők sem tekernek örökké.

Visszatérve a témához, nézzétek meg a srácnak a bicaját. Abba bőven jó az xct, vagy meg adja el az egészet, és vegyen egy célbringát.

Elküldve: 2018.10.15. 15:32 DenPatrik 

  • DenPatrik avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 27

@sipi88: úgy értettem,h haverjaim kb. 10 éve használtak ilyen villákat,1-2 év használat után mind 2 eltört,de pl. zoom endura-val 1 másik haverom szintén fának ment,de az nem tört apró darabokra,csak össze vissza hajlott a lába,pedig az 1 elég kis csirke villa,de jól bírta na,még 2m-ről is ugrottam vele párszor,aztán kezdett bejáródni :)

Elküldve: 2018.10.15. 14:46 sipi88 

  • sipi88 avatar
  • sima XC-s
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 352

Azért azt ne feledjük, hogy az említett villák már 10+ évesek. Ennyi idő alatt már elfárad az alu rendeltetésszerű használatban. Az újabb xct-nél biztosan nem jobb a launch, a réginél esetleg, vagy kb. egy szinten vannak. Régi manitou, marzo mx pro szerintem felejtős. Ha bármi bajuk van, akkor húzós a szervizelésük, már ha kapsz hozzá alkatrészt.

Ha találsz jó állapotú rux-ot, vagy dj-e-t, azt érdemes lehet megvenni. A dirt villa ezeknél kezdődik. A duro-d-nek a nyaka gyenge. De az előbbi villákból már nem túl nagy a választék. Igazából bármelyik 32-es nem dirt-re tervezett villa jó lehet, mint pl. a tora, de azok is eléggé drágán mennek. Miért nem veszel egy xcr32-t 24 ezerért újonnan https://bikepro.hu/alkatresz_001/teleszkop_es_rugostag_236/26_colos_mtb_teleszkop/suntour_xcr32-ds-lo_26-os_mtb_teleszkop_1_18_colos_a-head_nyakkal_286_x_255_mm_100_mm_rugout_feher ? Szerintem most ez a bestbuy, kb. egy duro-val van egy szinten. Próbáltam már, jó cucc.

Elküldve: 2018.10.15. 10:45 DenPatrik 

  • DenPatrik avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 27

@Balint08: haveromnak volt kb 10 évvel ezelőtt umf-ben gyárilag launch,de nem sokáig bírta,de híresek is arról h,törnek,1 másik haverom alatt 1 rst gila tört szarrá a szemem láttára,miután neki ment egy fának,tele volt az erdő kis villa maradványokkal :)valami nagyon szar kovácsolt aluból lehet a válluk,meg a lábuk is 1kalap szar,persze jól néz ki 32-es becsúszó meg kb. 130mm szemtáv,de hidd el nem éri meg,és még a mozgása is szarabb mint akármilyen suntour-nak,tudom,mert azokból meg volt is pár nálam

Elküldve: 2018.10.15. 09:25 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Kb egy kategóriában vannak. Mindkettő jó cucc. Én marzó párti vagyok, de van itthon black-em is, az is jó kis villa szerintem. Azt válaszd amelyik jobb állapotban van.

Elküldve: 2018.10.14. 19:35 Balint08 

  • Balint08 avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 16

Rendben köszi. Még az lenne a kérdésem hogy Manitou black vagy marzochi mx pro -t ajánljátok?

Elküldve: 2018.10.13. 19:04 KBalazs 

  • KBalazs avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 170

Szart szarabbra már ne cserélj! Nem akarunk rosszat neked, hidd el. Vegyél egy normálisat végre, évente egyszer leszervizeled (vagy megcsináltatod mással) azt nem lesz vele gondod többé. https://apro.bikemag.hu/apro/bringabol-bontott-jo-allapotu-rock-shox-tora-302--13329 Tessék ez pl. nem is tűnik rossznak, kicsit alkudsz belőle azt fasza. Vagy mondjuk egy rs xc30, árulnak egy pár Judy-t is testbike-on, lehet neked az is elég lenne. Manitouból is van egy pár mondjuk egy Black, azok tök olcsók, Skareb, vagy Stance ha kicsit komolyabbat akarsz, Marzóból is kb mindig van valami. Dirt jumperekkel Dunát lehet rekeszteni, mx comp, all mountain, meg még jó pár más ami most nem jut eszembe. Főleg ezt a 3 márkát érdemes nézni mert ezekhez még lehet kapni cuccokat. Esetleg régi Fox 32... vagy f100 de azok kicsit drágábbak.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!