Syncros Meat Hook-pedálkotyogás hogy javítható?

Linkelt termék: Syncros Meat Hook
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2015.07.14. 09:15 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201
Témaindító kérdés:

Sziasztok!

A fentiekben említett pedálom van, amit kéz alól vettem kiváló állapotban.Idén nem is kapott túl sokat, és túl keményen, mégis el kezdett a bal oldali pedálom kotyogni.Egy ilyen kategóriájú pedáltól nem vártam volna,h ilyen rövid idő alatt megadja magát.Most egy számomra baromi irritáló, kattogó hangot hallat amikor tekerek.A szerviz szerint ebben a fajta pedálban csak a csapágyazás cserélhető, így használjam amíg bírja és utána kuka.Esetleg valaki tud rá megoldást?

Előre is köszi a segítséget :)

                                Üdv:Zoli

Elküldve: 2015.07.17. 10:33 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

Bennem is érik az elhatározás,h SPD-re váltok.Ha találok jó áron SPD-platform pedálkombót valszeg beruházok rá.Az biztos,h többé nem veszek ilyen méregdrága cuccot, főleg egy,számomra kevésbé jelentős alkatrészben!

Elküldve: 2015.07.16. 07:43 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

@drummerdevil: Igazán nincs mit. Egyébként én meg egy Exustar E-PB56-os pedállal fürödtem be, pedig eredeti áron 20000-be került volna. Ez a pedál már újonnan is idegesítő fémes kattogó hangokat adott ki magából, pedig kézzel teljesen simán forgott. Most még egy Shimano PD-MX80 (SAINT) típusú pedállal kísérletezem, mivel eléggé népszerű. Erről majd még később írok. Ebben a pedálban legalább két konuszos golyóscsapágy van, amelyek elvileg szervízelhetők. Az egyik kollégámnak SPD-s pedálja van, szintén Shimano, neki 50000 km után kotyogósodott ki, pedig egyszer sem szedte szét, ráadásul esőben, szélben, fagyban egyaránt használja.

Elküldve: 2015.07.15. 09:16 drummerdevil 

  • drummerdevil avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 201

köszönöm a választ, és a segítséget.Azt hiszem ez volt az első-utolsó ilyen kategóriájú, és áru pedálom :S Egy kevésbé jó nevű, de lényegesen olcsóbb pedál miatt nem fogok idegeskedni :)

Elküldve: 2015.07.14. 14:44 Zoltán-san 

  • Zoltán-san avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 127

Szia,

Sajnos nekem úgy tűnik hogy a csúszópersely adta meg magát, amely ráadásul nem is cserélhető. Magával a golyóscsapággyal, amely a zárókupak alatt található (ez veszi fel a nagyobb terhelést) nem szokott probléma lenni. Ha nem túl nagy a kotyogás akkor pucold ki a pedált és kend újra a csúszóperselyt hátha ez segít valamit, de csodákat ne várj!

Üdv,

Zoli

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!