Szerintetek jó vétel lenne egy ÚJ Mavic Crossride UB 47.500Ft-ért?

Linkelt termék: Mavic Crossride
1-10 (10 válasz)

Elküldve: 2012.01.09. 19:58 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216
Témaindító kérdés:

Ő lenne: http://www.bikestore24.hu/product_info.php/products_id/154525/cPath/518_110_51_709 Főként XC-re maratonra használnám. (+ országút, Balaton-kör,stb.) Nekem nagyon bejön, kinézetre és tudásra is bőven elég lenne, bár nem tudom, hogy mit bír. Talán amitől tartok az a küllőzés, mert ilyen ritka, kereszt nélküli, radiál küllőzést fixiknél szoktak rakni, és azért ez terepen nem annyit fog kapni. Ha valaki próbált már ilyet, vagy van valamiféle tapasztalata róla az mindenképpen írjon!!

Elküldve: 2012.01.10. 17:27 bighead 

  • bighead avatar
  • sima XC-s
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • hozzászólások: 43

@veszigeri: láttam már pár mavic felnit szegecselésnél elrepedni (ez a túlfeszített küllők miatt van általában) + a mavic felnik fékező felületét nagyon zabálja a v-fék. A kerékszett amit példaként említettem ( Novatec iparis + Sapim küllők + Mavic xm317) szerintem bőven hozza a Crossride szintjét. Nekem a másik bringámban ez az épített kerék van. Ha akarsz emelni kicsit a bringa presztízsén akkor csináld mavic felnivel a kereket, de a Sun is elég jó . Az árakat annyira nem vágom, meg értelemszerüen nem is fogok nekiállni számítgatni. Egy javaslat még: nézegess hirdetéseket testbike bolhán, vagy bikemag-on. Én a helyedben nem láncból és sorból vennék komolyabbat, ha 8-as rendszered van, szerintem elég egy Alivio szintű sor és lánc. Inkább váltót vegyél MINIMUM Deore-t, ha jól látom, Tourney van a gépen, szerintem még a jelenlegi kerékszetted is többet kibírna versenyen, mint az a váltó.

Elküldve: 2012.01.10. 17:10 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@bighead: kösz, végre valaki aki megpróbál segíteni. Hát van benne valami, mert amit összeraktam magamnak e-bike-on kerékszettet, abban lenne Novatech 2db iparis agy, BTS küllő+ küllőanyák+ Sun Equalizer 21 STS felni. Az úgy fűzéssel+ centírral jönne ki kb 40e ből. Azért gondolkodok egy Mavicban, mert az Mavic. Ez elvileg garancia a minőségre. Csak sajnos a minőségnek ára van. Még meggondolom, lehet, h inkább ebből a pénzből egy kategóriával jobb Sram láncot + sort lehetne venni.

Elküldve: 2012.01.10. 17:04 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Igaza van

Elküldve: 2012.01.10. 17:03 bighead 

  • bighead avatar
  • sima XC-s
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • Akik körbe tekerték a Balatont csapat
  • hozzászólások: 43

@veszigeri: Nekem ilyen van, igaz régebbi, de szintén V-fékes. Nagyon jó kerék, de Mavic...kevés helyen tudják szervizelni, ilyen küllőket nem kapsz akárhol. egy új kazettatest 13eFt (itt nem a fogaskoszorúra gondolok) és ha utánaolvasgatsz, többen is írják, hogy a kazetta egy gyenge pontja a keréknek. Ezt én is alá tudom támasztani sajnos, nekem lassan cserés lesz. Szerintem a te tudásodhoz (ne érts félre nem akarlak megbántani) bőven elég lenne egy novatec iparicsapágyas agyra fűzött könnyű xc felni pl.:( Mavic xm317 v-fékes). Így maradna pénzed másra, pl. váltókra, aminél szintén elengedhetetlen a minőség, főleg ha maratonra is akarsz menni...

Elküldve: 2012.01.10. 16:52 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@dr.anonimus: értem, hogy egy fűzetett kerékszettel lehetne spórolni pár 100g-ot. Nekem ez a legkevesebb, nem vagyok grammhuszár, mert tudom, hogy nálam nem sokat tesz, ha az edzőkörömet 12mp-vel gyorsabban teszem meg, mert 200g-mal könnyebb a bringám. A fűzetésbe gondolkodtam már én is, csak akkor az már nem egy gyári Mavic lenne. Meg, ha jól tudom ilyen agyat pl nem lehet külön kapni, csak így szettként.(ha fűzetnék, akkor azt ha jól tudom neked már leírtam h miből)

Elküldve: 2012.01.10. 16:49 veszigeri 

  • veszigeri avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 216

@mematyi: nem igazán értelek... egy új kerékszettől miért ne lenne jobb a bringa?? Mindenképpen veszek új kerékszettet, mert a jelenlegiben elkopott a felni fékezőfelülete, mert már jó pár 1000Km benne van. Hogy én is idézzek egy híre Tour versenyző mondta még régen, hogy " a bringa legfontosabb része a kerék" Szerintem nem véletlenül mondta ezt. De igazából nem ezért nyitottam ezt a fórumot, hanem azért, hogy megtudjak valamivel többet erről a kerékszettről.

Elküldve: 2012.01.09. 21:17 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Na igen. Amúgy szerintem nem az 50 ezres kerék teszi könnyebbé a bringád, hanem ha a sok szart leszereled róla: sárvédő,fülek, vagy azok a kormánymeghosszabbító izék, táskák stb

Elküldve: 2012.01.09. 21:11 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

így van csak azt kihagytad hogy mínusz 150-200gramm az épített kerék javára megy

Elküldve: 2012.01.09. 21:09 mematyi 

  • mematyi avatar
  • sima XC-s
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • Nyíregyházi bringások csapat
  • hozzászólások: 280

Én még nem próbáltam, de téged idézlek: Szerintem attól hogy ilyet veszel, még nem lesz jó a bringa.Amúgy a szett alapára ennyi, nincs benne semmi akció. De megcsinálhatod olcsóbba is a szettet, és akkor van ugyanolyan jó kereked, de még marad kb egy 10esed másra

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!