Szingó szelepes felnit át lehet alakítani autószelepesre?

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2012.06.14. 15:25 toronte 

  • toronte avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23
Témaindító hozzászólás:

Üdv! Nagyon amatőr vagyok és elnézést ha banális a kérdésem.

Szingó szelepes gyárilag a biciklim. Mivel praktikusabbnak tartom az autószelepet, ezért szeretném arra cserélni. Ezzel kapcsolatban szeretném megtudni, hogy min múlik, hogy kompatibilis-e a felnim autószeleppel? Csak szingós belső helyett autósat veszek és ennyi? Esetleg a felnin fel kell fúrni a lyukat, hogy beleférjen az autószelep? (egyébként Alex DT17-es felnik)

Elküldve: 2012.06.15. 16:07 toronte 

  • toronte avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

@zazie87: Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkész hozzászólásokat!

Elküldve: 2012.06.15. 16:05 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

Akkor kedves toronte, a megoldás alant olvasható :) Remélem tudtunk segíteni :))) Jó tekerést!

Elküldve: 2012.06.15. 15:56 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@zazie87: szelep kinyit, átalakító fel, pumpál, átalakító le, szelep beteker, átalakító vissza szelepsapival megtoldva.

Elküldve: 2012.06.15. 15:51 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@dr.anonimus: Lehet, hogy neked akkor egy jobb minőségű van, az enyémnek elég gagyesz a menete. Azon viszont csodálkozom, hogy nem ereszt a nyitott állású szelep. Bár őszintén szólva nem próbáltam még, de akkor ezek szerint ez a megoldás is működhet...

Elküldve: 2012.06.15. 15:49 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@toronte: Igen, tudom, nekem is van olyan, sz*rt sem ér :) Lehet kapni komolyabbakat, amivel normálisan lehet pumpálni, a nyomást is kijelzi és picire össze lehet csukni. Csak hát befektetés. Én szerencsére egy benznkút mellett lakom, ott megoldom a pumpálást, illetve hosszabb túrákra a kis gagyit viszem, de még nem volt baj. A Slime-nak vannak hátrányos tulajdonságai is, Ikarus266 írt róla pár napja, olvasd el, ha még nem láttad, hasznos:

http://www.testbike.hu/velemeny/egyeb-cuccok/slime-tube-seleant?rvid=35090

Elküldve: 2012.06.15. 15:47 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

@zazie87: Határozottan mondhatom NEM tekeredik le. Tavaly ősszel mikor megvettem az EQ21-et nekem is volt egy ilyen szelepmizériám. Aztán úgy döntöttem marad a szingó, rajta egy átalakítóval. Azóta is rajta van.

Elküldve: 2012.06.15. 15:41 toronte 

  • toronte avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

@zazie87:

Teljesen igazad van. Hosszabb túrákra mindenképpen viszek magammal foltot és pumpát. Az autósba tudnék tölteni "slime"-ot. Azt olvastam elég jól működik.

A fúrást elvetettem, mert elég keskeny a felni azon része és nem szívesen gyengíteném el.

Marad az átalakítózás :/

A pumpámat nem szeretem, tettem már vele tönkre belsőt. Annyira rászorul a szelepre, hogy úgy kell lefeszítenem róla. Arról nem is beszélve, hogy 2 bart belerakni is komoly feladat.(kis vázra szerelhető bizbasz)

Elküldve: 2012.06.15. 15:25 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@1: Nem tudja. Mert akkor a szingószelep nyitva van, és ereszteni fog... Meg azért elg könnyen letekeredik, csak alkalmi felhasználásra van kitalálva...

Elküldve: 2012.06.15. 15:17 1 

  • 1 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 105

Fenthagyod az átalakitót a szelepen.Akkor nem hagyod el,max ellopják

Elküldve: 2012.06.15. 15:13 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

@toronte: Ebből arra következtetek, hogy pumpa és folt sincs nálad. Egy esetleges defekt esetén meg igazából mindegy, milyen a szeleped, ha hazáig tolod a bájkot (vagy a kocsiig). Ha meg otthon vagy benyókúton kell pumpálni, arra úgyis felkészülsz, viheted magaddal az átalakítantyút (illetve otthon csak nem veszik el). De te tudod, csak ha egyszer defekted lesz, akkor semmit nem érsz az autoszeleppel, ha nem tudod egyből kicserélni - így is, úgy is macera... Ja meg még annyi, hogy ha kifúrod a felnit, akkor az értékét is elveszti, ha netán el akarnád adni, vagy ilyesmi. De tégy belátásod szerint, ha neked kényelmesebb fúrni, akkor fúrj :)

Elküldve: 2012.06.15. 15:02 toronte 

  • toronte avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

@sniper:

Köszi, van átalakító szelepem, de még őt is macerának érzem magammal vinni (könnyen elhagynám). Amikor biciklizni indulok szeretek minden mást otthon hagyni (telefon,pénztárca stb.)így nincs helye a biciklin :(

Elküldve: 2012.06.14. 18:48 sniper 

  • sniper avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 148

@toronte: Üdv!Csatlakozom zazie87-kommentjéhez! Én is ezt a módszert használom.Egy kis segítség: http://ridebike.hu/termekek/kerek/belso/szelep-alkatresz/szelep-atalakito/8593+noname+szelep%C3%A1talak%C3%ADt%C3%B3+an+menetes/

Elküldve: 2012.06.14. 18:38 zazie87 

  • zazie87 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 52

Nincs szükség átalakításra, sem fúrásra, mert bármelyik bringaboltban kapsz 300 Ft-os áron egy átalakítót, amit pumpálás előtt felcsavarhatsz a szelepre és voilá: máris autószelepes :) Én is így használom és semmivel sem bonyolultabb, mintha autószelepes lenne, ugyanúgy tudom bármivel pumpálni, benzinkúton is. A pénztárcámban hordom és így nem is hagyom otthon soha...

Elküldve: 2012.06.14. 15:31 toronte 

  • toronte avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

Köszönöm szépen a segítséged!

Elküldve: 2012.06.14. 15:29 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

Igen, a felnidet fel kell fúrni egy 8-8,5 mm-es fúróval, hogy kiférjen rajta az autószelep. Más teendő nincs. Csak venni persze egy autószelepes belsőt (:

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!