Szublimáló fékolaj egy éjszaka alatt?

1-7 (7 hozzászólás)

Elküldve: 2019.01.08. 18:54 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok, a helyzet a következő: vettem az első kerékbe egy nagyobb féktárcsát, ehhez kellett adapter is. 160-ról 180-asra ( Shim SM-RT66M) váltottam, szereltem volna össze tegnap a cuccot, de arra nem gondoltam, hogy az adapter miatt egy hosszabb csavar fog kelleni ahhoz, hogy összefogja a tárcsaféket, az adaptert és elérje magát a villát is, ahova bement volna a menet vége. Nem volt ekkora csavarom itthon, úgyhogy szétszedve hagytam estére a bringát, ma pedig elmentem a boltba, venni 1 centivel hosszabb csavart. Hazaértem, álltam volna neki a dolognak és csak akkor vettem észre, hogy teljesen felpuhult az első kerék fékkarja, mintha nem lenne benne olaj (hidraulikus tárcsafék). Ezen meglepődtem, mert állítva hagytam a bringát, semmit nem csavartam ki, ami indokolta volna ezt, sőt, még a dugattyúk közé is a lehető legvastagabb távtartót passzíroztam be, nehogy "valahogy" beljebb csússzanak. Olajfolyást sehol nem láttam. Emiatt mindenképp szervizbe kell vinnem a cangát a napokban, mert én nem tudom házilag feltölteni. Az már csak hab a tortán, hogy ettől függetlenül azért megpróbáltam belőni a tárcsát, de az istennek nem tudtam úgy bekalibrálni, hogy egy kerékpördítés után ne halljak fordulatonként egy súrlódó hangot. Lényeg a lényeg, vajon mitől puhulhatott fel a fékkar másnapra, ha senki hozzá nem nyúlt és elvileg nem folyhatott ki a rendszerből az olaj? Tudom, látatlanban nem könnyű válaszolni, de minden info/tipp érdekelne. Maga a fékrendszer egyébként egy Tektro hd-m285.

Elküldve: 2019.04.30. 18:04 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Nem kell túldramatizálni a dolgot, új tüske és roppantógyűrű. Nem egy rossz konstrukció ez a fék.

Elküldve: 2019.04.29. 21:49 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53

@GeoMan: sose fog kiderülni, azóta már Deore fék van :)

Elküldve: 2019.04.29. 12:07 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@verespeter: az előző hozzászólás akkor különösen áll, ha még ráadásul a fékkarod nem volt magasabban, mint a féked, mert akkor még a hidrosztatkiai nyomás sem tudta ellensúlyozni a valószínűleg nem jól záró rendszeredben megnőtt belső nyomást

Elküldve: 2019.01.09. 07:06 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53

@verespeter: hát akkor ideje lenne cserélni. filózok rajta egy ideje, de akkor muszáj lesz mostanában. egyébként ja, tudom, hogy nem a legjobb minőség.

Elküldve: 2019.01.08. 23:49 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 878

Azt olvastam hogy ócskán zár ennek a Tektro fékkarnak a csavarja. AZ is lehet hogy mivel szétnyomkodtad a dugattyúkat, ezért megnövekedett a nyomás ami kipréselte fent a fékkarból az olajat. Nem sok jót olvasni ezekről a tektro fékekről az biztos :D

Elküldve: 2019.01.08. 18:59 verespeter 

  • verespeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 53

breaking news a fékkarnál folyt ki az olaj, most nézem, de az oka egyelőre ismeretlen (valószínűleg az is marad).

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!