Tárcsafék kompatibilitás

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2017.10.19. 14:32 Hidden Needle 

  • Hidden Needle avatar
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Adott egy Trek Fuel 90-es váz (2001 körüli modell). Szeretnék hátra tárcsaféket tenni viszont alapból semmilyen szabványos (IS, post mount) rögzítési lehetőség nincs rajta viszont a papucson van pár furat: https://prnt.sc/gzci17 a piros (nyíllal jelölt menetes) ha valaki tudna infót mondani mi célt szolgálnak ezek a furatok a papucson és vagy lehetséges e valamit kezdeni vele. +Találtam egy képet amin egy értelmes megoldás van https://prnt.sc/gzcid2 (én vázam is csutka ugyan ez) esetleg erről az adapterről valami hasznos infót mondani tudna valaki. Válaszokat előre is köszönöm.

Elküldve: 2018.02.20. 10:49 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 906

@Juhika1: Egyértelmű a válasz: vidd vissza a boltba minél hamarabb, csinálják meg. Ez így veszélyes, közúti forgalomba nem helyezhető.

Elküldve: 2018.02.20. 10:25 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 774

@Juhika1: Nyissál új témát a problémára, mert így nem fogja senki megtalálni!

Elküldve: 2018.02.19. 19:21 Juhika1 

  • Juhika1 avatar
  • hozzászólások: 2

Üdv mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni hidraulikus tárcsafékhez.Elektromos kerékpár 55 kg ami teljesen úgy néz ki mint egy robogó, úszónyerges hidraulikus tárcsaféket szereltek rá. A problémám, hogy folyamatosan fog a hátsó fékem illetve hangot hallat.Szemmel láthatóan elfordul az egész fék a fékkar húzásakor.Felívtam a boltot,hogy mi lehet a probléma,mert ők rakták össze és így került kiszállításra.A válasz, be kell kopni a fékpofáknak.ezt viccesnek tartom,mert elektromos a bringa és lemerül mire bekopik,de szerintem nem kéne hozzá érnie a fékpofának a rotorhoz.Rengeteget olvastam a témáról,de érdemleges választ nem találtam sehol.Olvastam olyat is hogy levegős a rendszer, A másik,hogy miért is fordul a fék jobbra ? Szerintem vagy a fék munkahenger miatt vagy a fékbetét miatt.Akkor viszont rosszul rakták össze.Tehát a kérdésem: szedjem szét,vagy szer víz,vagy tudtok megoldást a problémára? Előre is köszönöm a segítséget!!!

Elküldve: 2017.10.28. 08:35 Csakisahegy 

  • Csakisahegy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 39

@rcs2003: Igen, ez már megnyugtató masszív megoldás.

Elküldve: 2017.10.28. 08:32 Csakisahegy 

  • Csakisahegy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 39

@Makky: Én meg a felfogató fülek méretezésétől-ott azért nagy a hajlító igénybevétel a fékezéskor.

Elküldve: 2017.10.27. 13:20 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 906

V fékről tárcsásra, felfogatás hiányában: klikk ide

Elküldve: 2017.10.27. 10:41 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 774

@Csakisahegy: Ez még talán a legkisebb probléma, mert menetet lehet bele vágni elég egyszerűen, vagy átmenő csavarral rögzíteni. Én inkább az egész tám/lánc villa méretezéstől tartanék.

Elküldve: 2017.10.26. 14:36 Csakisahegy 

  • Csakisahegy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 39

@Hidden Needle: Az adapterek rögzítéséhez kettő darab menetes furat kell. Tehát ha csak abban az egyben van menet, akkor nagy valószínűséggel az más célt szolgál. A fék nem játék, azt rögzíteni kell rendesen.

Elküldve: 2017.10.26. 13:45 Makky 

  • Makky avatar
  • virsli gumis/oútis
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 774

@Hidden Needle: Érdekes! Azok a lyukak általában csomagtartó és sárvédő rögzítéshez szoktak a vázakon lenni. Feltéve, ha a másik oldalon is megvan a megfelelője ugyanott. De egy full telós vázon érdekesnek tartom. Nem nagyon láttam még se csomagtartót, se pálcás sárvédőt ilyen vázon! :) Szóval jó kérdés! Az adapter működhet, de azért vedd figyelembe, hogy a papucs környéke nem tárcsafékhez lett tervezve/méretezve! Vagyis nem arra a terhelésre.

Elküldve: 2017.10.19. 14:47 Hidden Needle 

  • Hidden Needle avatar
  • hozzászólások: 2

Idő közben megtaláltam a képen látható adapter https://www.sellutionmtb.com/ProductDetails.asp?ProductCode=BA-GFTP valaki használ hasonlót valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!