TdF 2014 5. szakasz

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2014.07.09. 17:41 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, amit már rengeteg helyen föltettek, hogy kell-e egy ilyen Pávés szakasz egy Tour-ra? Nem túl veszélyes-e? Szerintem igenis kell, ez egy három hetes verseny, aki a világ legnagyobb preszízsű országúti versenyét meg akarja nyerni, az igenis legyen jó egy ilyen szakaszon is. Ugyanígy legyen kemény hegy, sprintbefutó, időfutam, csapatidőfutam, minden... Vélemények?

Elküldve: 2014.12.10. 14:46 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Nem akarok új topikot nyitni, azért ide jön: http://hosszabbitas.hu/kerekpar/lattak Szóval Ferrari... Oké, nem vagyok naív, biztos, h nem tiszta ma sem a kerékpársport... Nade... Ugyanaz lenne a helyzet, mint 5-10 éve? Ha ez így van... Egyre jobban kezdek egyetérteni a(z azt hiszem) német törvénnyel, miszerint csukják le a doppingolókat... Vélemények?

Elküldve: 2014.07.11. 13:36 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@ArtWolf: még tegnap olvastam, szerintem ezzel a cikkel az a legkisebb baj, hogy Froom-drukker, illetve maga a vélemény. Hanem hogy felrúgja az újságírás összes írott és íratlan szabályát. Hazudik (félrefordít), csúsztat, függetleníti magát a valós eseményektől, ebből hamis következtetéseket von le, és ráadásul magának vindikálja a jogot a tutira.

Elküldve: 2014.07.11. 11:50 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Egy Froome drukker: http://bikemag.hu/magazin/hirek/nem-nem-hosies-kuzdelem-nem-errol-szol-a-tour-ez-baromsag Nibali bevállalós volt. Contador nem. Froome meg nem a rázatón esett... Tény, hogy durva volt. De akkor is kellenek a pavék...

Elküldve: 2014.07.10. 12:28 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

Szerintem is kell, nagyon mozgalmas volt.

Ahogy Cancellara mondta, ők profik, ez meg szabadtéri sport. Froomnak elsősorban pechje volt, illetve nem is a kockaköveken esett. Másodszor pedig, ahogy a közvetítésben is volt szó, nem árt tudni jó technikával tekerni. Nibalinak mázlija volt, az tény, a sporthoz az is kell, viszont nagyon ügyes, bátor bringás. A Tour cirkusz, izgalom kell a népnek. Olyan szakaszokra van szükség, ahol történik is valami.

Elküldve: 2014.07.09. 23:57 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 301

Hali, szerintem is kell, ez volt a legjobban várt szakasz, és nem hiába! A másik, hogy a legjobb klasszikus, az a paris-roubaix, és tudjuk miért...! Froom soha nem volt esőben jó, nem a pálya milyenségére kell ezt fogni. Lásd. Nibali-t, aki egyszer sem volt a roubaix-en, és mégis végig ment nem kis sebességgel. De azért azt is látjuk, hogy ki nyerte az 5. szakaszt... :) Amit személyszerint sajnálok, hogy ezt reméltem Cancellara nyeri... :( Miatta is hajrá Trek! :)

Elküldve: 2014.07.09. 23:19 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

Froom elcseszte és nem volt szerencséje. Ezért a Froom-fanok elkezdtek picsogni hogy minek kockaköves szakasz egy Tourra. SZVSZ kell. Max lehet hogy az ítéletidőre való tekintettel megcseréltem volna egy másik szakasszal, mivel ez így eléggé darálósra sikerült.

Nibali: Egy fél életre való szerencsét elhasznált erre a szakaszra, volt pár necces helyzete, mindet megúszta.

Contador: Szerintem fejben legyőzte a szakasz, legalábbis más reális indok nagyon nincs a gyatra teljesítményére.

Összeségében: Aszfalton nagyságrenddel több bukás volt, mint pave-n. Semmi baj nem volt a szakasszal. Inkább a gerjesztett pánikkal: "ÚÚÚÚRISTEEEEEN VIZES KOCAKŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!!!!!44négy4!!! MOST MI LESZ???"

Elküldve: 2014.07.09. 17:42 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Meg persze elmondhatjátok, hogy mit szóltok Froome bukásáról, Contador hátrányáról, Nibaliról, stb.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!