Tektro tárcsafék probléma

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2020.05.01. 20:37 Kovács61 

  • Kovács61 avatar
  • hozzászólások: 2
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Pár hete vettem egy BTWIN rockrider 560-as kerékpárt. Bejáratás megvolt, mentem már vele pár száz km-t, de a fékkel nem vagyok kibékülve. Elvileg Tektro hidraulikus fék van rajta (pontos típusáról gőzöm sincs, talán Draco), a fékkarra nagy erőt kell kifejteni, hogy fékezzen, illetve blokkolja a kereket. A régi bicajomon Avid BB5-ös volt, ott kisujjal tudom blokkolni a kerekeket. Olvastam valahol, hogy a benne lévő gyári fékbetét nem a legjobb, ki is cseréltem Shimano B01S-re. Ezáltal egy hajszálnyival jobb lett, de még mindig messze van az ideálistól. A tárcsát már zsírtalanítottam is. Mi lehet a gond?

Elküldve: 2020.05.05. 12:49 Rideriron 

  • Rideriron avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5

@Kovács61: Végigjártam ezt a betét / tárcsa csere utat. Sehova nem vezet. Egyszerűen nem tud elegendő erővel szorítani a munkahenger. Használtan veszel egy első shimano féket és beljebb vagy.

Elküldve: 2020.05.05. 12:18 Kovács61 

  • Kovács61 avatar
  • hozzászólások: 2

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Vadi új bicaj, próbálom kizárni a hibalehetőségeket.
A dugattyúk szépen mozognak benne, nem hiszem, hogy az lenne a gond. A fékkar könnyen jár, csak azért kell erősen tépni, mert egyszerűen nem lassul a bicaj úgy, ahogy a régi tette az Avid BB5-ös fékekkel. Vissza vinni nem nagyon akarnám, nem lenne addig bicajom, meg ugye ráfognák, hogy ez hibátlan. Megpróbálom cserélgetni a tárcsát is és a betétet is, hátha sikerül nagyobb fékerőt kicsikarni belőle.

Elküldve: 2020.05.05. 11:39 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1011

@Kovács61: a Tektro féktárcsái is elég ergyák szoktak lenni, még jó fékkel se fognak. Nekem most pont egy BB5-ös van a városimon Tektro tárcsával, háááát... előbb-utóbb kell egy rendes tárcsát vennem. Érdemes lenne kipróbálnod egy akármilyen Shimano tárcsával (mondjuk ami a betéthez javasolt).

Elküldve: 2020.05.05. 10:02 Rideriron 

  • Rideriron avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 5

@Kovács61: A legsilányabb alivio / altus szintű Shimano hidraulikus tárcsafék is fényéveket ver a Dracóra. Tapasztalatból íróm.

Elküldve: 2020.05.04. 16:33 GeoMan 

  • GeoMan avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 55

@Pál László: Nem hinném, hogy levegős, akkor nagyon könnyen behúzná, de mégsem fogna a fék, viszont Ő azt írta, nagyon nehezen tudja behúzni. Én inkább arra gondolok, például, hogy a dugattyú és a féktest között hiányzik a zsír, és így nem csúsznak rendesen a dugattyúk, bár ehhez jó lenne tudni, mennyire gyorsan "rúg vissza" fékezés után. Vagy szimplán el van dugulva valahol a rendszer és emiatt le van lassulva az áramlás, és nagy erőt kell kifejtenie, hogy át tudja préselni a folyadékot a lecsökkent keresztmetszeten, de ez a jelenség szintén hatással van a visszarúgás szakaszára is, és ott is lassított felvételként kellene visszaérnie a fékkarnak a kiindulási pozícióba. Amúgy meg igen, vigye csak szépen vissza, dolgozzanak meg csak szépen a Decathlonos szerelők a pénzükért. :) Biztos ott állt már néhány hónapja a bicikli a raktáron, jól kiszáradt mindene, aztán használat közben elkezdtek kijönni az ebből adódó hibák.

Elküldve: 2020.05.02. 08:49 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 894

Jó eséllyel kifogtál egy rosszat. Vidd vissza.

Elküldve: 2020.05.02. 01:05 Pál László 

  • Pál László avatar
  • brutálfutár
  • hozzászólások: 1

@Kovács61: Levegős garanciába csinálják ha nincs gari akkor kb 5-10e közt javítják légtelenítes olajcsere

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!