Tektro TR180 tárcsa bizonyos sebességnél zizeg

Linkelt termék: Tektro Super Light Polygon
1-30 (30 válasz)

Elküldve: 2013.05.28. 14:51 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45
Témaindító kérdés:

Adott egy Tektro TR180 féktárcsa, nevéhez illően 180mm-es, elöl használom. 18km/h sebességnél elkezd zizegni, ciceregni, majd 20km/h sebességet elérve a zizegés megszűnik. A tárcsa nem üt, jól be van állítva, üresben megforgatva sehol sem ér bele a betétbe. A hang jellemzően olyan, mintha a gumi mintázata miatt a kerékben fellépő vibráció hatása miatt berezonálna a tárcsa. Hátul ugyanezt használom, csak 160-as átmérőben, ott nem jelentkezik ez a probléma. A fék egyébként jó, de a hang már idegesít, ezért lecserélném a tárcsát szívem szerint, de mi a garancia arra hogy más tárcsával nem lesz ugyanez a helyzet? Mivel ez az első tárcsás bringám, tapasztalattal rendelkező urak segítségét várom! :)

Elküldve: 2014.05.23. 20:20 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

Lecseréltem a gumikat, azóta csend van!

Elküldve: 2013.06.06. 23:43 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@perelli: Normál esetben nem ér hozzá a betétekhez. Egy bizonyos sebességtartományban (18-20km/h) beremeg a gumi miatt a tárcsa, és ilyenkor szerintem belever a betétekbe. Legalábbis szerintem beleverhet, mert mióta állítottam rajta azóta jelentősen kisebb mértékben adja a hangot. A probléma alapja azonban továbbra is a tárcsa berezonálása.

Elküldve: 2013.06.06. 16:40 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

@csmisi: most nem arról volt szó, hogy nem ér a betétekhez hozzá? Mert ha igen, akkor az a ciripelés elég általános probléma.

Elküldve: 2013.06.06. 16:36 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

Időközben javítottam kissé a dolgon, kb 80%-al jobb lett. Kivettem a betéteket, és a köztük lévő lemezen kissé széjelebb hajlítottam, hogy feszesebben tartsák a betéteket. Azonkívül a betéteket kicsit távolabbra állítottam a tárcsától, hogy amikor beremeg ne verjen bele olyan könnyen a betétekbe. Így már sokkal jobb, de még nem tökéletes, agyalok még kicsit...

Elküldve: 2013.06.06. 13:52 tib82 

  • tib82 avatar
  • sima XC-s
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • hozzászólások: 37

Létezik CenterLock átalakító - 6 csavarosra, kb annyiba kerül, mint egy tárcsa :) ui: nem olvastam végig a problémát, ezért gondoltam a csiszolgatásra, bocsesz

Elküldve: 2013.05.31. 22:55 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@csmisi: legjobb tudomásom szerint minden Shimano tárcsából létezik hatcsavaros változat is. Techdocs tudja biztosra mondani. Bár a CL Shimano kiötölmény, tehát szeretik erőltetni... :)

Elküldve: 2013.05.31. 18:36 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@johnny336: Sajnos a vélemények között igencsak kevés található a tárcsa szegmensben, így kénytelen leszek a saját orrom után menni. A Shimanonak jó kis tárcsái vannak -centerlockos rögzítéssel :( Agyat nem akarok cserélni, így marad az imént belinkelt Shimano. Azután meg el kellene gondolkodni a betéteken is, bár annak még nem jött el az ideje, még nem igazán koptak el.

Elküldve: 2013.05.31. 16:47 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@csmisi: szerintem jól hangzik.

Elküldve: 2013.05.31. 16:42 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@johnny336: Akkor viszont ezt kellene venni: http://www.bringabutik.hu/vasarlas/kerekpar-alkatresz-kiegeszito/fek/fektarcsa/shimano-6-csavaros-fektarcsa-180-mm-3.html , ez már fémszemcsés betéttel is használható lenne, ha a jövőben arra váltanék.

Elküldve: 2013.05.31. 16:37 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@csmisi: megnéztem a bringádat, ugyanolyan féktested van, mint nekem (más száma van, mert valamelyikünké szérián kívüli Alivio-szint, másik pedig konkrétan Alivio). Cimborának is ilyen fék van, ő Avid G2-t használ, és elégedett. BBB-ből fékbetétet használok, és nem ájultam el tőle...

Szerintem rendszerben gondolkodj, tehát Shimano fékhez Shimano alkatrészek - betét, tárcsa.

Elküldve: 2013.05.31. 16:31 csmisi 

Elküldve: 2013.05.31. 16:19 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@csmisi: én alap Shimano RT-51-et használok, Kenda Klaw XT 2.1 külsőkkel. Nincs rezonancia, csak a villa nyeglesége miatt van néha ciripelés, illetve túlzott hőhatásra minimális deformáció, ami természetesen megszűnik. Nehéz jó receptet mondani, vélemények között nézelődj a minőségibb tárcsák között. Szerintem a modern, szendvicsszerkezetű Shimano tárcsák már megfelelő merevséget nyújtanak.

Elküldve: 2013.05.31. 15:47 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@johnny336: Így van, a hang nem fékezéskor jelentkezik, hanem egy adott sebességtartományban, amikor a betét nem ér hozzá a tárcsához! Valószínűleg gyenge a tárcsa, csak nem tudom milyenre kellene cserélni ami jó minőségű és nem túl drága...

Elküldve: 2013.05.31. 15:34 johnny336 

  • johnny336 avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 931

@tib82: ezzel csak a fékezésnél fellépő hangeffektet, illetve fogáspontnál jelentkező rezonanciát tudod csökkenteni. A probléma valószínűleg: a tárcsa nem elég merev, ezért tud rezonálni. Többiek is ezt írták.

Elküldve: 2013.05.31. 14:37 Csakisahegy 

  • Csakisahegy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 39

@tib82: aztán ahogy kopik a betét, úgy eltűnik a rádiusz....

Elküldve: 2013.05.31. 10:29 tib82 

  • tib82 avatar
  • sima XC-s
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • Mecseki Hegyi Menők csapat
  • hozzászólások: 37

Szia!

Se tárcsát, sem féket nem kell cserélned, a megoldás egyszerű és nem is gondolnál rá :)

Kiveszed a betéteket és simára csiszolod, a betét belső felének élét kerekítsd le kicsit, az a probléma gyökere. 99%-ban megszűnik a hang effek

Elküldve: 2013.05.30. 21:35 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Tóth János: Ezek szerint egy drágább, márkásabb tárcsa merevebb. Na, akkor körülnézek mit kellene venni...

Elküldve: 2013.05.30. 21:33 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Vilmos23: Ez egy új bringa, párszáz kilométerrel, és újkora óta zizeg. Az agynak nincs semmi baja, én a Tektro tárcsákra gyanakszom, szerintem egy jobb tárcsa nem zizegne, ezért vártam tapasztalatokat arról hogy más tárcsák is ciceregnek-e?

Elküldve: 2013.05.30. 20:05 Csakisahegy 

  • Csakisahegy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 39

@csmisi: Nekem az egyik bicómon 180-as TeKTRO van, és zizeg,van másik kettő, amin szintén 180-as van, csak az HAYES-na azok nem zizegnek, jóval stabilabbak, no meg kicsit minőségibbek is. Csodák nincsenek...

Elküldve: 2013.05.30. 19:44 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@csmisi: kerékagy rendben van? mert mi van ha az agyon belül van bibi(értem ez alatt hogy a csapágy üt de nagyon minimálisan és ez kihat a tárcsára?)kónusz nincs berágva vagy ilyesmi?

Elküldve: 2013.05.30. 19:19 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Vilmos23: Erre én is gondoltam, de nemigen lenne értelme.

Elküldve: 2013.05.30. 19:18 Vilmos23 

  • Vilmos23 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 241

@csmisi: lehet hogy hülyeség de esetleg valami vékony gumialátét a csavarok közé? tudom hogy nem sok a hely és ha még aláteszed akkor beleér a fékbe de hátha:)

Elküldve: 2013.05.30. 19:13 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@Tóth János: 160-asra nem szeretnék váltani, mert a plusz fékerő jól jön a 108 kilómhoz :) Az alubakos tárcsák is rezonálnak? Vagy esetleg olyan tárcsa amelyiknek több, vastagabb küllője van? Van valaki akié nem rezonál, vagy mind ilyen? Help :)

Elküldve: 2013.05.30. 09:00 Csakisahegy 

  • Csakisahegy avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 39

@csmisi: terepgumival egy bizonyos fordulaton mindig be fog rezonálni, simával soha. a 160-as azért nem rezonál, mert kisebb a tárcsa küllők hossza, és így merevebb.

Elküldve: 2013.05.29. 20:06 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@mirage: Azokkal kezdtem az ellenőrzést anno, rendben vannak!

Elküldve: 2013.05.29. 20:04 mirage 

  • mirage avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 164

Fektarcsa rogzito csavarok???? de passz..ez csak egy otlet..:(

Elküldve: 2013.05.29. 17:58 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

Senkinek nincs ötlete?

Elküldve: 2013.05.28. 19:13 csmisi 

  • csmisi avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 45

@ikarus266: De mit lehet tenni ellene? Esetleg egy drágább tárcsa megszünteti a gondot? Sajna a slick az én esetemben nem jó választás, mert 50-50%-ban használom terepen és aszfalton.

Elküldve: 2013.05.28. 17:52 ikarus266 

  • ikarus266 avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 192

Rezonancia. Nekem Slick guminál egyáltalán nem, terepguminál 25 km/h sebesség felett mutatkozik Alligator tárcsánál.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!