Teleszkóp finomhangolás (ROCK SHOX Recon Silver TK SoloAir)

1-3 (3 hozzászólás)

Elküldve: 2017.03.23. 21:59 mattyos 

  • mattyos avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 1
Témaindító hozzászólás:

Lassan egy hónapja sikerült vennem egy montit(Kellys Thorx 10 2016). Ez az első komolyabb bringám, amit nem csak aszfalton használok. Elég sokat használtam mostanában "rusztikus" erdei utakon(endurozni). Teleszkóp dolgozik, amit érzek is, csak nem igazán tudom, hogy mi az optimális beállítás. Sokat megyek vele lockolt állapotban. Ma mikor beértem az erdőbe, el is felejtettem, hogy a teló lockolva volt, de megmondom őszintén, nem igen zavart. Amikor nyitott állapotban van, olyan érzésem van mintha nem jönne elég info a talajról, tudom hülyén hangzik, de nem tudom máshogy leírni. Meg amit nem tudok, hogy így kell e lennie, használat közben, ha teljesen egyenes sima úton megyek a teleszkóp egy 2-3centit leül. 81-82kg körül vagyok, a gyári beállításokat még nem piszkáltam, gondoltam először itt kérek ki a hozzáértőktől véleményt, mielőtt elbaszom a beállítást. Véleményem szerint ez a gyári beállítás nekem nem elég kemény, meg talán nem is az én súlyomnak optimális (olyan mintha túl puha lenne). Ha valakinek sikerült kibogozni amit írtam, köszönöm előre is a segítséget!

Üdv: Máté

Elküldve: 2017.03.24. 12:57 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@mattyos: Én úgy tudom, hogy 25% az ideális alap süllyedés a legtöbb XC teleszkópnál, ami pl. 10cm teljes rugóútnál 25mm-t jelent.

Elküldve: 2017.03.24. 11:07 gepetto 

  • gepetto avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 10

Szia!

A 2 cm szerintem még normális.Én 120 kg vagyok és nekem is beül annyit.Persze a gyári táblázat alapján fújtam fel a telót.Lehet még játszani a visszaúttal is ha keményebbre akarod állítani. Minimálisan be kell ülnie.Ha széthúzod a telót és kiveszed a 2 cm-es távtartót akkor 120-as lesz.Bár nem tudom neked melyik változat van.

Üdv, István

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!