Teleszkóp gumiharmónikát mivel lehetne puhítani?

1-11 (11 hozzászólás)

Elküldve: 2016.12.03. 17:02 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464
Témaindító hozzászólás:

Teleszkóp gumiharmónikát mivel lehetne puhítani? Eddig jó volt, de valamitől bekeményedett. Benzináztatás, öblítős langyos víz, meleg víz puhítja és akkor olyan, mint az eredeti, de amint megszárad bekeményedik. Fél napot volt glicerinben, egy éjen át volt öblítős vízben, 1 napon át volt bekenve napolajjal, bekentem szilikon balzsammal, semmi.

Elküldve: 2017.01.07. 15:56 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@freeride69x: Ha olyan egyszerű lett volna, akkor vettem volna még a kérdés előtt. De mivel 2000-es a teló, nehéz hozzá alkatrészeket szerezni. Az az infóm volt, hogy nincs már gumiharmónika, de rákérdeztem azért még egyszer és átirányítottak máshova, egy másik céghez, akik átvették a boltot. Az átvétel során előkerült jó pár gumiharmónika, ami ugyan nem gyárilag X-Vert-hez van csomagolva, hanem máshoz, viszont ugyanaz, mint az X-Vert. Szóval már van új. Ennek ellenére jó lenne tudni, mivel lehet máskor megmenteni ilyesmit. https://foto.testbike.hu/index.php?p=foto&gid=1347&id=670&pp=mygl

Elküldve: 2017.01.06. 17:31 freeride69x 

  • freeride69x avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 140

@Rober-to: Amennyi energiát használsz a kérdésre, már simán vehettél volna egy másik gumiharmonikát vagy más egyéb becsúszószár védőt és kész.

Elküldve: 2017.01.06. 17:19 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@DöG-1: Köszi!

Próbáltam már, de sajnos nem használt. :(

Elküldve: 2017.01.06. 16:23 DöG-1 

  • DöG-1 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

Öreg gumit (ha tényleg gumi, és nem valami szintetikus anyag) Glicerinbe érdemes áztatni ~1napig!

-Nekem egyszer egy kívül már összerepedezet, belül meg megfolyni készülő magnó dörzskereket teljesen használhatóra regenerált egy glicerines áztatás... :)

Elküldve: 2016.12.09. 22:07 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

@ghostgear: Semmi. Bekeményedett. Visszaraktam benzinbe, megpuhult, úgy maradt kb. Vettem szilikont, lefújtam, totál bekeményedett. Betettem motorolajba 1 napra, semmi. Szerda óta benzinben van. Tegnap néztem, puhább lett, ma nem néztem.

Viszont úgy néz ki kedden lesz új gumiharmónikám, úgyhogy, ha összejön, akkor nem kell tovább tökölnöm.

Valahogy nagyon átrendeződött a részecskeszerkezet, hogy még a szilikon is keményíti...

Elküldve: 2016.12.09. 16:19 ghostgear 

  • ghostgear avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

Valami update a témábam? Mire jutottál az utolsó áztatással? Merthogy írtad, hogy este még kipróbálod aztán semmi... Jah és még egy ötlet a következő benzines lébe rakjál elkeverve egy kis szilikonpasztát és hagyd beleszáradni! elvileg akkor van esély, hogy belemenjen az anyagba...

Elküldve: 2016.12.04. 19:06 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

2000 óta meg van a teló és mindig benzinben tisztítottam. Sőt. Az összes Manitou telóm (tizenakárhány) gumiharmónikáját benzinben mostam le de még a Rock Shoxokét és Marzocchiékét is. Semmi baja nem lesz tőle.

Idén nyáron bekentem a gyári Motorex zsírral a telót, de a külső szárra is került. ott hagytam, hogy legalább keni. De bekeményítette. Csak erre tudok gondolni.

Tegnap reggeltől estig benzinben volt, estére kivettem, de nem töröltem le. Puhább, mint volt, de lehet csak az ujjaim erősebbek. Bekentem most Schwalbe gumifelrakástsegítőkenőccsel, semmi. Bekentem FinishLine láncolajjal, semmi, befújtam most polírsprayvel és láncolajjal.

8 után kimegyek, mi a hatása. Ha semmi, akkor letörlöm és napolaj megy rá.

Elküldve: 2016.12.04. 11:29 ghostgear 

  • ghostgear avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

@NorBEE300: Na ezt az infót még én is köszönöm!! (öreg verdám van) Utána is nézek a cuccnak! a jobb minőségű gumiharmónika anyaga tényleg autó gumikéderre emlékeztet engem is, úgyhogy a te ötletedre kell, hogy szavazzak...

Elküldve: 2016.12.03. 20:34 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Öööö a benzinnél már fogtam a fejem :). Amíg ázik addig minden okés, rugalmas, stb. De utána megridegül és lehet integetni... Az egyik legegyszerűbb valóban a szilikon aeroszol és társai. Viszont merem ajánlani az ún. gumikéder ápolót. Autós ápolószer, nagyon bevált dolog. Az öreg autóknál szoktam használni, mert pl. a csomagtartó gumijai egy 20-30 éves autónál már elég ridegek, rugalmasságukat elveszítik. Ezzel az ápolóval sokat lehet az állapotukon javítani, úgy gondolom ez alkalmazható teleszkóp gumiharangnál is. A Sonax-nak van nagyon baba terméke, de pl. a K2 is készít ilyen célra termékeket. Egy próbát megér a dolog.

Elküldve: 2016.12.03. 17:25 ghostgear 

  • ghostgear avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 23

Üdv! Semmiféle ásványi olaj származék nem használ neki, sőt kifejezetten árt! Ezek után cserésnek hangzik... A következőnél majd még időben kezdj el szilikon sprével fújkálni, de akkor meg kegyetlenül koszmágnes lesz!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!