Téli tekerések, túrázások

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2014.11.26. 17:04 Jocci 

  • Jocci avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 20
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Szerintem lassan aktuális lesz a téma, és kíváncsi lennék a ti tapasztalatotokra. Mivel védekeztek a hideg ellen, apró praktikák? Vajon az aláöltöző, símaszk és így a 3+1 réteg ruha elég? Itt is igaz, mint a téli futásnál, hogy akkor jó az öltözék, ha mozgás előtt még kicsit fázol?!

A bringán változtattok valamit télire, esetleg egy jobb téli túrázáshoz?

Elküldve: 2022.01.08. 13:29 azaki71 

  • azaki71 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 679

Nem a reklám helye, de nekem bevált a Decathlon SH520 túranadrág montizáshoz. Nagyon kényelmes rugalmas anyagból van, ami nem akadályoz a tekerésben. Van rajta két oldali szellőző cipzár és két derék tépőzáras pánttal jól méretre igazítható, de egy áruházi próba nélkül azért senki ne rendelje meg. Az én komfortomnak 0-10fok között tökéletes, 0 fok alatt alá öltözővel használom, 10 fok felet meg már túl meleg.

Elküldve: 2014.12.24. 17:07 frizzi 

  • frizzi avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 54

Mivel én elég termetes vagyok, elég nehéz téli nagyméretű bringás ruhát kapnom.Ami jó lenne, az nem az én pénztárcámhoz van méretezve.Így felveszem a rövid bringás nadrágot, arra egy szűk szárú melegítőt.Felül póló, valami kardigán szerűség, szükség szerint bélelt mellény, vagy vékonyabb kabát.Igaz ebbe könnyű bele izzadni, de ez van.Ha kell vastagabb sapi, és vastagabb bringás kesztyű.Ha rosszabbak az útviszonyok, akkor az MTB hajtom.A Kellys (igaz a térd műtétem miatt is) két hónapja pihen a szobámban.Vizes, latyakos útra ki nem viszem...:) Most a mountival edzem a lábam egyelőre.

Elküldve: 2014.12.24. 15:42 m41V43 

  • m41V43 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 28

Szia!

Nekem külön téli bicikli van a zordabb, havas időszakra. Lásd a képeim közt. Az országútim és a többi szép állapotú fedett helyen várja a tavaszt. Érdemes női vázas téli biciklit használni a könnyebb fel és leszállás végett.

Elküldve: 2014.11.26. 18:55 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

Igen, itt is igaz, h picit fázni kell elindulás előtt. Sárvédő erősen ajánlott szerintem, ugyanis a hó nálunk az utakon inkább sáros latyakot jelent. Ezen kívül kenésre jobban oda kell figyelni, csapágyak jó tömítésűek legyenek. Alu és acél alkatrészekre figyeljünk jobban (sós latyak!). De majd jönnek a tapasztaltabb téli bringások, és megmondják! :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!