Teló átalakítás menetesről A-Headre

1-6 (6 hozzászólás)

Elküldve: 2022.04.08. 19:41 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246
Témaindító hozzászólás:

Jelenleg egy ZOOM 585 típusú 1" menetes telóm van, de vázat váltok, modernebb 1 1/8-as A-Head-re. A jelenlegi vázam egy Noname olasz 20"-os acél "csoda". A telótól a kerékpár eleje megemelkedett, ami jót tett, mert kicsi a váz nekem. Most találtam egy Nakamura MX Xery 26-os vázat, ami 54 cm üléscső magasságú. Jelenleg szállítás alatt van, így még nem tudom, hogy elég lesz-e a beépítési magassága (480 mm a telónak). Na és itt jön a fő kérdés. Beválhat-e egy adapter + persely amivel át tudnám építeni az A-Head-es fejcsövű vázba? Erről kevés az infó az interneten.

Elküldve: 2022.05.03. 07:28 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@bl4ckv0id: Végül le kellett mondanom az XCE-t, mert a boltos a megadott időre nem tudta volna leszállítani, én meg nem akartam a bicikliépítést halogatni. Így végül egy hete összeállt a gép és egy Suntour XCM-P LO lett a befutó, ami már olajpatronos csillapítású. Szépen működik a rossz minőségű utakon, ezerszer jobb, mint ez előző gagyi Zoom rugós vacak.

Elküldve: 2022.04.15. 08:00 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@bl4ckv0id: Nézegettem ezer helyen egyébként és az alkatrészhiány miatt értelmes merev villát nem kapni, így maradt a teló. Esetleg használtan tetszett volna egy Carbon villa, de az még ritkább sehol sem kapni.

Elküldve: 2022.04.15. 07:58 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@rcs2003: Köszönöm, átgondoltoltam és rendeltem egy 100 mm rugóutas SR Suntour XCE-P 1 1/8"-as telót. A Zoom teló meg megy fel apróra vagy asszony Cruiser biciklijébe.

Elküldve: 2022.04.10. 11:28 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 892

Szerintem érdemesebb lenne egy egyszerű 100mm-es telót bele, vagy méginkább egy azzal ekvivalens beépítési magasságú merev villát. Ahogy láttam a neten, ez a Zoom teló csak 70mm-es. Jó eséllyel Nagyon be fog esni az orra a bringának és megborulhat a nyeregcső szög is, lentebb kerül a középcsapágy... Szerintem nem sokat kell hozzátenni egy ilyen menetes-ahead átalakítós csapágy árához hogy egy fapados suntour ahead telót vásárolj. A menetes megoldás az már a régmúlt.

Elküldve: 2022.04.08. 19:45 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 246

@bl4ckv0id: Az lemaradt, hogyha kicsi a teló, akkor tudtok ajánlani valamilyen A-Head 1 1/8"-as villát? Városban használom a biciklit, így a teló majdnem hogy csak dísz a jelenlegivel. Azért alakitanám egyelőre át, hogy ideiglenesen ne kelljen venni semmit. Később ki lesz cserélve valamilyen levegős használt telóra.

Másik kérdésem hogy nem annyira tömeg vázak adatait honnan lehet kideríteni? A Nakamura vázról szinte semmit sem találtam, pedig a gyári teló már jó kiindulási pont lenne nekem a beépítési magasság miatt.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!