TestBike '14 fejlesztési ötletek

1-34 (34 hozzászólás)

Elküldve: 2013.10.04. 11:59 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Most tervezzük a TestBike fejlesztéseket jövőre. Eddig ezeket szedtük össze a "Tedd jobbá" oldalon javasolt ötletek alapján:

  • videó megosztás
  • több kerékpár megadás a profil lapon
  • belső üzenet küldés a mostani e-mail helyett
  • fotóalbumban a képek sorrendjének beállítása
  • véleménynél több termék összehasonlítása
  • ne lehessen negatív szavazatokat leadni

Kérdésünk: ti mit szeretnétek, mit fejlesszünk a TB-n jövőre?

Elküldve: 2013.12.21. 10:32 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@hefi: Javasolnék egy blog/magazin szekciót az oldalra. Bővebben leírom majd e-mailben, hogy miért is lenne ez jó és szükséges :)

Elküldve: 2013.12.20. 12:36 hefi 

  • hefi avatar
  • sima XC-s
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 925

@KennyThePro: @hefi: Kicsit off, de kb. mikor fognak ezek a frissítések bekerülni?

Nem tudom sajnos. A terv megvan, hogy mi lesz, hogy lesz; már csak meg kell csinálni :)

Elküldve: 2013.12.19. 22:11 zoli6 

  • zoli6 avatar
  • virsli gumis/oútis
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 32
  • A termékekhez 1 fő videót tölthetne fel amit az admin elfogadása után láthatna mindenki, mint ahogy képek is vannak! Sokaknak megkönnyítené a vásárlást! Egy megfelelő véleményező minőségi rövid de tömör videót rakhatna fel! (szvsz HD-t)
  • Barátok lista is lehetne

Elküldve: 2013.12.19. 21:44 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@hefi: Kicsit off, de kb. mikor fognak ezek a frissítések bekerülni?

Elküldve: 2013.12.03. 21:11 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@Egon1976: nem az a kérdés, hogy miért jó/rossz. ha nincs kint semmilyen fotó, akkor sem ismersz fel. vagy mi van, ha kirakok egy arcképet, amin nem én vagyok? senki nem fogja megmondani.. szóval én sem tartom logikusnak, hogy csak olyan avatarom lehet, amin felismerhető vagyok. az enyémet pl törölték, mert nem látszott rajta az arcom, miközben van aki a kis felbontású fotója miatt ugyanúgy nem ismerhető fel..

Elküldve: 2013.12.03. 16:21 Egon1976 

  • Egon1976 avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 2

@tatabike: Hello! Az arcképes avatar mondjuk azért jó mert hogyha alkatrészt veszel Jóskapistától - akkor lehet hogy nem mész el mellette ötször a vasút állomáson ahol a találka meg lett beszélve.Az is lehet hogy így nem késed le a csatlakozásod vagy a visszamenő vonatot.Konkrét példa volt....

Elküldve: 2013.12.03. 12:22 Roob 

  • Roob avatar
  • sima XC-s
  • Merida Bike csapat
  • Merida Bike csapat
  • hozzászólások: 17

Verseny naptár?

Elküldve: 2013.12.02. 14:07 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

@pranksta: csak annyi, h mégis van 5 sebességes is! 2012-ben kezdett el a shimano 5 sebességes agyváltót is gyártani :)

Elküldve: 2013.12.01. 17:01 SCrappyX 

  • SCrappyX avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 23

@hefi: helló szeretném kérdezni, hogy nem lehetne bővíteni az felhasználó profilok a sima xc dh arc stb része mert nagyon nagy az á ugrás a két ágozat között :-( nekem mind egy melyik legyen csak legyen mert sok szor a véleményekben vagy mástban nem lehet annyira be határolni miben használta az alkatrészek stb xc,trail,am,enduro,fr,dh Előre is köszönöm

Elküldve: 2013.11.27. 20:29 peterszakszon 

  • peterszakszon avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 52

@tatabike: Azért kell egy felismerhető fotó, ha például csak azért regisztrál egy "sportoló" hogy eladja a lopott bringát egy szakoldalon - hidd el akad olyan hülye. Valaki felismeri az eltűnt gépét, már mehetne is az azonosítás!

Elküldve: 2013.11.27. 16:29 pranksta 

  • pranksta avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 86

néhány javaslat:

a bicikli adatlapnál jó lenne még néhány fajta alkatrészt hozzáadni. jelenleg a következőket nem lehet (én legalábbis nem tudom): agyváltó, küllő, markolat. ugyanitt az is nagy segítség lenne, ha a kerékpár története szerkesztőablak mérete vagy nagyobb lenne, vagy kézzel növelhető. négy sort látni egyszerre néha kicsit kevés.. :)

a véleményezhető termékeknél jó javaslat a gyakorlatilag azonos cuccok összevonása. én úgy képzelem el, hogy bármelyik márkanévről lehetne keresni, de a vélemények egyazon termékről szólnának.

viszont van egy másik dolog is, mégpedig az, hogy egy-egy terméknév néha túl nagy átfogást jelent. vannak olyan cuccok, aminek a különböző kiadásai között kb akkora különbség van, mintha két különböző termékről lenne szó. vegyük példának a Shimano Nexus váltókart. ennek van 3,4,7 és 8 sebességes változata is (5 nincs, az adatlappal ellentétben), valamint van markolat, pillangó és hüvelykujjas kialakítás, ezeken belül is több, dizájnban és minőségben is eltérő példány. és jelenleg ez mind egyetlen név alatt fut! ugyanez a helyzet a noname cuccokkal is. egyetlen név alá érkezik be az összes vélemény, miközben a képeken látszik, hogy az emberek teljesen különböző dolgokról beszélnek..

ja és ami tök jó lenne még: ha elfelejtenétek ezt a "beírunk még pár kulcsszót a véleményekbe, hogy előrébb kerüljünk a google találati listán" dolgot :). engem baromira zavar és úgy tudom, hogy a mennyiség nem igazán számít. úgyis ott van a címben a terméknév..

Elküldve: 2013.11.26. 18:58 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@tatabike: Még ha nem is társkereső, de egy közösségi oldal. Vagy te szívesen beszélgetsz olyanokkal, akik papírzacskóval a fejükön járkálnak az utcán?

Elküldve: 2013.11.26. 18:49 tatabike 

  • tatabike avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@peterszakszon: Egy kicsit ellentmondásos, amit írtál. Pont azért nem kellene szigorúan felismerhető önarckép avatar-nak, mert ez nem egy társkereső. Ott van értelme, itt kerékpárokról és alkatrészekről folyik a téma, ki kíváncsi, hogy Jóska Pista hogy néz ki? Szerintem senki. Meg az is elég ritka lehet, hogy valaki azért jár az x szervizbe és nem y-ba, mert az y-ban szakállas a szerelő. Kb. ennyi értelme van itt a felismerhető avatrnak. Én is szívesebben használnám az egyik bringám fotóját pl.

Elküldve: 2013.11.26. 16:57 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

@KennyThePro: Definíció szerint a freeride, DH/FR össztelós, XC/AM össztelós, 29er mind az a MTB egy-egy fajtája, nem? Ezzel nem azt akarom mondani, hogy olvasszuk be mindet az MTB kategóriába :D, csak azt, hogy ez az elnevezés túl általános. Amikor először idetévedtem és elkezdtem teszteket olvasni, csodálkoztam, hogy nem találok egy 29er-t sem az MTB-k között. Aztán persze idővel rájöttem, hogy azok itt "nem MTB-k" :D. Vagy ha szeretnék tesztet írni egy AM össztelós 29er MTB-ről, akkor melyik kategóriába rakjam a 3 közül? A lényeg, hogy szerintem szerencsésebb lenne a kerékméreteket kihagyni a kategóriákból és berakni szűrőfeltételnek, mert több kategóriában is előfordulhat többféle kerékméret. Az MTB kategória pedig lehetne "merevfarú MTB". Remélem sikerült elmagyaráznom, hogy mire gondoltam. Egyébként nem nagy gond ez szerintem. Így is megtalálhatja mindenki, amit nagyon akar. Csak gondoltam ötletelhetnénk róla.

Elküldve: 2013.11.26. 16:18 benvok 

  • benvok avatar
  • dirt/street gyerek
  • hozzászólások: 16

Esetleg személyek (trollok) tiltása lehetőség lehetne!

Elküldve: 2013.11.26. 15:33 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@Knight_: Miért is kellene a 29er-t megszüntetni? "Sok kategória"?! Van Merev és Összteleszkópos...milyen "sok" kategóriáról beszélsz?

Elküldve: 2013.11.26. 08:38 Knight_ 

  • Knight_ avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 220

Nem lenne rossz egy kicsit több szerkesztési lehetőség a véleményeknél (pl. táblázat). A kategóriákat is át kellene gondolni, mert vannak átfedések meg hiányzó elemek. Például az MTB kategóriát ki kéne egészíteni azzal, hogy "merev farú", a 29-ert meg kéne szüntetni (és betenni szűrő feltételnek a többi kategóriába), mert sok kategóriával van átfedésben. Vagy ha marad, akkor meg a 650b-nek is kéne egy kategória, mert szerintem hamarosan sok teszt várható ilyen gépekről.

Elküldve: 2013.11.26. 07:12 peterszakszon 

  • peterszakszon avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 52

@Csokimánia: Szia! Nem osztom a véleményed! Ez nem az anonim alkoholisták klubja, nem is online társkereső. Magamból kiindulva miért ne vállalhatnám az arcom? Én személy szerint itt ismertem meg olyan bringást, akivel Tekerés közben többször találkoztam szembe egy bringással, de sosem álltunk meg beszélgetni, fogalmam sem volt ki ő. Viszont itt szóba elegyedtünk, mert felismertük egymást. Szerintem ez tök jó. Persze ez csak az én véleményem.

De hogy mindenkinek jó legyen, talán lehetne egy mondjuk 5 képben maximalizált profil album, ahol legalább 1 képen kellene, hogy felismerhető legyen a felhasználó. Így alapértelmezett képként akár egy mezei nünüke képét is használhatná a user.

Elküldve: 2013.11.26. 05:55 Csokimánia 

  • Csokimánia avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 51

Profilkép.Csak olyan fotót lehet feltölteni,amin felismerhető a felhasználó.Ezt hülyeségnek tartom!Miért ne lehetne használni olyan képet,amilyent csak akarunk?Én például sokkal jobban kifejezhetném magam ezzel:

https://lh3.googleusercontent.com/-n-biyFe2udE/UhktnpM7_AI/AAAAAAAABMg/maH4HF5oaas/s512/youtube_profile.jpg

Elküldve: 2013.11.25. 17:57 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

Apróhirdetőnél a 29es vázak kapjanak egy külön kategóriát szerintem.

Elküldve: 2013.11.18. 19:11 KennyThePro 

  • KennyThePro avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 79

@hefi: fotóalbumoknál

  • a lap aljára kijelöltek törlése
  • lap tetejére előző/következő kommentek gomb!

Azaz mindenhol legyen mindegyik. Szépségverseny moderálásnál nagy hasznát vennénk!

Elküldve: 2013.10.04. 21:10 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

Helló!

Nekem csak annyi lenne az észrevételem, hogy ha véleményezek egy terméket és később javítom, a dátum ne változzon meg utána, hanem maradjon az eredeti! Miért? Azért mert ha van több vélemény, és én menet közben módosítom azért jó lenne látni ki véleményezte először és ki az aki a többiek tapasztalataiból kanalazta össze a sajátját!

Elküldve: 2013.10.04. 20:33 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79

@NorBEE300: Ez az ötlet nagyon jó! Szerintem annyira nem is lenne bonyolult kivitelezni, esetleg ha a szerkesztőség nem ér rá, akkor itt az oldalon pár tag biztos bevállalna némi segítséget (mint pl. én is, szívesen segítenék ilyesmiben), egy-két hÍrt megszerkeszteni.

Elküldve: 2013.10.04. 20:14 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@hefi: A Témaindító hozzászólás szövegében a "Tedd jobbá" hivatkozás nem jó helyre mutat. A helyes utalás ez Tedd jobbá Bocsánat...

Elküldve: 2013.10.04. 19:31 NorBEE300 

  • NorBEE300 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • E-Bike, Pedelec csapat
  • hozzászólások: 342

Nagyon sok értelmes és hasznos javaslatot olvastam. Többségüket támogatom, jóformán a gondolataimat megfogalmazta más helyettem. Kár lenne minden hozzászólót felsorolni, ugyanis nagy százalékuk a srácoknak az ötleteket kifejtette. Viszont amit Kenny is írt, hogy jó volna egy rendezvény, verseny, esemény, stb. menüpont. Ezt én is szívesen látnám.

Viszont amit én még szívesen látnék, amivel még jobban fel lehetne lendíteni az oldal látogatottságát és megtartani az idelátogatókat/tagokat, hogy lehetne létrehozni egy hírek menüpontot. Tudom rengeteg utánajárással és időtöltéssel járna, ez tény. Viszont az oldalnak meglenne a hiányzó "olvasmányos" része is. Kényelmes lenne, mert ha kíváncsi vagyok a nagy kerékpáros világ dolgairól (technikai fejlesztés, bejelentések, sajtóközlemények, stb), akkor nem kellene ellátogatni más oldalra ezen információkat begyűjteni.

Ugyan kevés esély látok a kivitelezésre, csupán ez egy személyes vélemény, amit már a tagságom kezdete óta hiányolok.

Elküldve: 2013.10.04. 18:49 mocsok92 

  • mocsok92 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Eastern Riders csapat
  • Eastern Riders csapat
  • hozzászólások: 40

képeket csak úgy lehessen 4répától kevesebb szavazattal illetni, ha indokot ír az illető. a másik, ami számomra undorítóan buzi dolog, az a bolhapiac...

olyan hírdetéseket látok, hogy sírni támad kedvem. csak mondok egy példát, ennek a szerencsétlennek én szereltem össze ezt a szart, tudom, hogy egy praktikeres bringából van minden a vázat és a teleszkópot nem nézve:

http://bolha.testbike.hu/hirdetes.php?clid=154042

és akkor 100.000ft-ért hirdeti? a gyerek sajnos fogyatékos, nincs tisztában semmivel. aki pedig ilyen idióta, ne hirdessen már lószart sem. az ilyen és ehhez hasonló hirdetéseket TÖRÖLNI kellene. undorító.

Elküldve: 2013.10.04. 18:35 Kenny 

  • Kenny avatar
  • triálos fenegyerek
  • hozzászólások: 79

Egy-két ötlet:

Én is támogatom azt a megmozdulást, hogy legyen eladópontozás, de valami olyan dologgal, hogy csak a vevő pontozhasson, ne legyen ebből is "bosszúállás" és féltékenység alapján pontok. Ez alapján ki lehetne szűrni a csalókat.

Egy albumon belül egyéb mappák létrehozásának lehetősége.

Rendezvények, versenyek összejöveteleket összegyűjtő menüpont, ahonnan lehetne értesülni bármilyen eseményől.

Elküldve: 2013.10.04. 17:56 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683

További ötletek:

  • vélemény oldalon az "egyéb cuccok" és a "nem bringás termékekből" ha lehet külön pontként váljon ki a kenő, tisztító és ápolóanyagok
  • a statnál legyen ott a legutolsó frissítés dátuma

Elküldve: 2013.10.04. 17:06 horika 

  • horika avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 256

@hefi:

Továbbra is támogatom,hogy ne lehessen negatív szavazatot leadni.Ahhoz,hogy lássa valaki a különbséget,elég a pozitív szavazatok száma,megléte.Ezáltal nem sok lehetősége akad a rosszindulatú,vagy a "bosszú álló" egyéneknek.

Elküldve: 2013.10.04. 16:09 perelli 

  • perelli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 619

A fotóknál van az a lehetőség, hogy meg lehet nézni a csak a mai, illetve a tegnapi képeket. Nem lenne rossz, ha ezt meg lehetne tenni a kategóriákon belül is. Pl. ha valaki a saját tekerések között szeretne böngészni, de nem akar egész albumokat végignézni, csak az új képeket.

Elküldve: 2013.10.04. 13:22 dr.anonimus 

  • dr.anonimus avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 683
  • blog szekció és videómegosztás!!!
  • Továbbá visszakereshetőek legyenek a testbike-ról elküldött levelek
  • felhasználói eladóértékelés is legyen úgy mint a bolha-kereskedőknél.
  • véleményeknél és hirdetéseknél testbike foto linkkel lehessen több képet feltölteni (tárhelyspórolás is és jóval egyszerűbb mint gépen keresni) egyenlőre ennyi, majd még írok ha eszembe jut valami :D

Elküldve: 2013.10.04. 13:09 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

Számomra a legfontosabb: Fotóalbumban a képek sorrendjének beállítása. + Albumban esetleg alalbumok létrehozásának lehetősége. Így pl. jobban át lehetne látni a tekerés, alkatrész, kerékpár albumokat...

Elküldve: 2013.10.04. 13:00 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@hefi: Számomra kicsit zavaró, és gondolom, mások is észreveszik: ugyanazt a terméket több név alatt is felfedezheti az érdeklődő. Egyik példa a Velotech 3W lámpa. Megtalálható az oldalon Kellys Gunner és Trinity JY-246 néven is. Csak idő kérdése, mikor kerül be az adatbázisba Jing Yi JY-246 (ez a gyártó által ráruházott eredeti elnevezés), Sacredfire 3W, illetve Tour de France 3W címkével, ugyanis e neveken is forgalmazzák. A különböző megjelölésű modellek között nincsen is más különbség, mint a felirat, esetleg a festés (no meg az árszabás). Másik példa a Kenda Klaw XT és a Kellys Grippen köpeny. Mindkettőt a Kenda gyártja, és a felirattól, valamint néhány apróságtól eltekintve (a Kellysnek szállított köpenyek egyik változata piros szegéllyel készül) azonosak. Agyak, féktestek, nyergek, pedálok stb. különböző elnevezései mögött is gyakorta ugyanaz a típus, illetve gyártó rejtőzik.

Ha kiderül (igazolható) két különböző nevű termék lényegi azonossága, legyen valamiféle felhívás (esetleg csatolás, kereszthivatkozás) az ugyanolyan, de más névre keresztelt gyártmányok között.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!