Tippek hosszabb tekerésekhez?

1-8 (8 hozzászólás)

Elküldve: 2014.05.04. 09:49 Jocci 

  • Jocci avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 20
Témaindító hozzászólás:

Így a szezon kezdetén, stílust váltva és új bringát vásárolva, kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra. Hosszabb hegyi tekerésekhez (50-80km), milyen praktikus lépések és trükkök vannak? Örök kérdés például az ülés magassága, annak beállítása. Jelenleg úgy van beállítva, hogy a legalsó pedálállásban majdnem kinyújtott lábbal vagyok, viszont így értelemszerűen ha akarom sem ér le a lábam az ülésből a földig. Másik téma a tekerés/hajtás technikája. Többen mondták már hogy sima pedállal is próbáljam meg húzni a hajtókart felfele, ne csak nyomni le. Mi a ti meglátásotok?

Milyen tapasztalatotok van hasonló túrákról, ehhez szükséges felszerelésekről és hasonlók? :)

Elküldve: 2014.07.05. 15:16 jegg 

  • jegg avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 3

@Jocci: Ülésmagasságnál az a jó ha lábujj hegyre tudsz támaszkodni miközben a nyeregben vagy így nem esel el. kaja pia terén messor szépen leírta de ez edzettség kérdése hogy miből menyit viszel, folyadék a legfontosabb de abból sem érdemes 2L vinni ha 1L iszol csak meg ez is egyén függő és terep függő. felszerelés: pumpa, defektjavító vagy pótbelső vagy erős dh belsők vagy defektvédő folyadékkal feltöltött belső én a dh belsőt használom eddig bevált miniszerszám jó ha van de én még nem használtam, 1db patentszem sem árt nem nagy nem nehéz mindig van nálam. táska: hátizsákba sok minden elfér de ekkora túránál nem sok értelme van 1-2h után fájni fog a hátad tőle, mez zsebeibe sok minden elfér de ha kevés a hej nyeregtáska, váztáska a legjobb tekerés: amit ArtWolf írt az hülyeség mtb-nál, ne is próbáld ki, terepen veszélyes lecsúszik a lábad bevered az ágyékod eltaknyolsz aztán kitudja mi lesz veled aszfalton lehet hogy működik ott próbálgathatod de máshol ne! ha csak taposód van akkor csak taposd nem kell húzni, ha van fasza spd-d akkor húzhatod is.

Elküldve: 2014.07.05. 14:15 ArtWolf 

  • ArtWolf avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • Csapassuk a Pilisben csapat
  • hozzászólások: 478

@messor: Lehet húzni a taposót is, meg kell billentein előre a pedált, gyakorlatilag függőleges lesz a lábfej, tulajdonképpen hátrafelé tolva lehet "húzni". Nem igazi húzás, közel sem ér annyit, mint a klipsz vagy főleg a patent, de a semminél több.

Elküldve: 2014.05.04. 12:49 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Jocci: Akkor egy monti tehát. Az ülésmagasságot neked kell kitapasztalnod mint írtam mert így elég nehéz tanácsot adni ebben. Kicsit talán lejjebb mint írtam próbáld akkor meg csak egy centivel. Ja a táskára meg a válaszom egy kisebb hátizsák talán megfelel.

Elküldve: 2014.05.04. 12:41 Jocci 

  • Jocci avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 20

@messor: Egy Haibike Power SL kerékpárról beszélünk, de egyébként nem teljesen kinyújtott a jelenlegi pozícióban. Akkor kerül kinyújtott állapotba a lábam, ha a legalsó állásban a sarkam lenyomom

Elküldve: 2014.05.04. 12:36 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

@Jocci: Így hogy nem tudom milyen kerékpárról beszélünk nehéz lesz. Mindenesetre ha teljesen nyújtott a lábad az alsó pozícióban engedd lejjebb kb. 2-3 centivel az ülést de ezt neked kell kitapasztalnod.

Elküldve: 2014.05.04. 12:27 Jocci 

  • Jocci avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • Heves megyei XC, outi bringások csapat
  • hozzászólások: 20

Köszönöm a gyors választ!

Az ülésen akkor mindenképp változtatni fogok, esetleg kis segítségként mit tanácsolsz, milyen lehet az optimális beállítás? A felszerelések alatt táskákra, stb-re gondoltam ami szükséges lehet a tapasztalatok alapján. Üléstáska van, azokba belemegy néhány dolog, meg természetesen lámpák stb.

Elküldve: 2014.05.04. 10:53 messor 

  • messor avatar
  • virsli gumis/oútis
  • hozzászólások: 212

A technikához először is azért ismerned kell az útvonalat az emelkedők legyőzéséhez, mert nem csak fizikálisan hanem mentálisan is felkészültnek kell lenned! Ezután jönnek csak a beállítások. Úgy kell beállítsd az ülést ha már megemlítetted, hogy hosszútávon is kényelmes legyen. A teljesen kinyújtott lábú beállítás HIBÁS! Tehát ezen kell állítanod. Azután az ülés dőlésszöge is fontos! Sokan mondják hogy vízszintesnek kell lennie, ez szintén nem igaz. Ugyanis ha nagyon alacsonyan van a kormány és Te előredőlt pozícióban tekersz hosszú távon, ez kellemetlen nyomást gyakorolhat a prosztata tájékra ez akkor áll fenn ha nagy az ülés és a kormány közötti magasságeltérés (15-20 centinél több!)az ülés "javára". Szóval pedálozási technika: igen érdemes húzni is a pedált ha már patent pedálról beszélünk ill. klipszről, hogy a combizmokat kicsit "pihentessük". Sima pedálnál nem tudom mire gondolt aki a húzást javasolta. Netán kézzel? :) Mert hogy máshogy a normál pedáloknál ésszerűen nem megy. ;) Felszerelések: Mire gondolsz? Ha a táplálékra akkor energiaszeletek energiazselék aszalt gyümölcsök, banán stb. Folyadéknak elegendő mennyiségű víz főleg ha útközben nem tudod pótolni! Fontosak az izotóniás italok mert a kiizzadt ásványi anyagokat a vízzel nem tudod pótolni. Ja majd elfelejtettem! Szőlőcukor sem árt ha van nálad a gyors energiapótlásra. Lehet hogy ez leírva soknak tűnik de hidd el a mez hátsó zsebében elfér, és fontos is ha tényleg ilyen távú hegyi túrázásokat tervezel!

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!