Trekking bicikliből fixit? "Há' hülye vagy fiam?"

1-5 (5 hozzászólás)

Elküldve: 2016.11.06. 14:27 Sponkli 

  • Sponkli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7
Témaindító hozzászólás:

Sziasztok!

Ha jól emlékszem most írok először ide a fórumba szóval még ilyen téren szűz vagyok. Mint ahogy a kerékpárok terén is. Nos, mint ahogyan a címből is olvasható egy érdekes felvetés kering mostanában a fejemben. Egy fixit szeretnék építeni egy bizonyos Kellys trekking "vázra". Miért pont erre a vázra, kérdezhetitek. Azért elsősorban mert egy nagyon erős és masszív váznak tartom és nem nagyon szeretném hogy eladó sorba kerüljön. Egy Kellys exquisite vázról lenne szó. Laikus szemmel még én is megmondom, hogy szépek a hegesztések rajta arról nem is beszélve, hogy lassan 5 éves nyüstölöm a jószágot, semmi csavarodás törés semmi ilyesmi nincs rajta/vele. De akkor minek akarod átalakítani? Ezt is kérdezhetné sok ember és el kell, hogy mondjam, hogy szeretnék egy kis vérfrissítést így lassan 4 év után. Leírtam ez a szép kis bevezetőt szóval most rátérnék a levél témájára konkrétan. 1. Ez egyáltalán lehetséges-e. Annyit tudok azért hogy nem a váz teszi a fixit tehát elméletben lehetséges. 2. Szeretném ki kérni a hozzáértő fórumozók véleményét ez ügyben mert ugye csak ti értetek hozzá jobban. Mennyire életképes az ötlet, illetve ti mit tennétek a helyemben. Ennyit szerettem volna így elsőre, és előre is megköszönöm minden fórumozó társamnak a tanácsát.

További szép napot! :)

Elküldve: 2016.11.09. 16:57 Sponkli 

  • Sponkli avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 7

@szellemkutya: Tisztában vagyok vele hogy ez egy kockázatos váltás lesz és könnyen bukta lehet belőle de úgy vagyok vele aki nem kockáztat nem is nyerhet szóval nem vette el a kedvem inkább jobban odafigyelek majd hogy mit hogy és merre szóval, köszi a tanácsot :)

Elküldve: 2016.11.08. 19:45 szellemkutya 

  • szellemkutya avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 104

sandorp9-nél az öt pont! lánc feszítővel nem fixi és soha nem is lesz az! Az, hogy nem a váz teszi a fixit, szerintem nem teljesen igaz! Igazából minden biciklit a váza határoz meg, csak legfeljebb, el lehet térni az eredeti felhasználástól (amire készítették). Sok fajta átalakítást találsz a neten. Szerintem a Te vázad nem lehet át papucsolni, az trekknek lett gyártva! Jobban jársz akár egy régi outival, de arra figyelj, ha nem jön be nem fogod tudni eladni annyiért mint amennyibe lesz! :) Remélem nem vettem el a kedved, nem az volt a cél! :) Hajrá!

Békét

Elküldve: 2016.11.07. 07:45 sandorp9 

  • sandorp9 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 300

@Sponkli: Szia, láncfeszítővel bajos lesz fixizni, max SS-ként használva, de az nem fix hajtásos... Csak csúszópapucsos váz játszik(!). Szerintem hagyd meg a Kelly's-edet trekkingnek, és van 20E-30E Ft.-ért erre készített váz, csináld abból. Mellesleg a láncvonal sem mindegy, arra is figyelni kell. Ha nem gurultál még fixivel, akkor olcsón rakd össze (Joytech, Csepel, Altrix Spieder, stb. és persze mehet a használt is, ha szép és tökéletes) szerintem, mert ha mégsem jön be, akkor nem buksz sokat...

Elküldve: 2016.11.06. 17:35 Rober-to 

  • Rober-to avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 464

A fixihez szükséges a csúszópapucsos váz. Így tudod szépen, feszesen meghúzni a kereket és a láncot. Meg lehet csinálni más papucsos vázzal is, de akkor kell egy láncfeszítő, ami viszont már eleve fura kinézetűvé teszi a "fixit".

Amúgy meg leszeded a hajtókarról a fölösleges tányérokat, a fogaskoszorúból kiválasztasz egy fogaskereket és a többi helyére hézagoló gyűrűket teszel, ha Single Speed megfelel, ha nem, akkor meg venned kell egy fixi hátsó kereket.

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!