Trekking hajtómű mtb-ra?

Linkelt termék: Shimano Deore XT trekking
1-7 (7 válasz)

Elküldve: 2015.06.01. 22:27 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381
Témaindító kérdés:

Üdv!

Sokszor látok jó áron trekking hajtóműveket pl. ilyen xt-t. Ha vennék egyet akkor az gond nélkül bírná a mtb használatot? Persze megfelelő karhosszal és a legnagyobb lánctányér nélkül. (36-os középső tányér pont jó)

Elküldve: 2015.06.02. 15:46 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@meridásgaluska: Annyi negatívum van benne, hogy kényes a váltásra. Nekem yokeos a láncvillám és közel van hozzá a lánctányér. Ha felkapódik könnyen belemar a lánc. Terhelés alatt nem jó váltani.

Elküldve: 2015.06.02. 15:28 Zero-X 

  • Zero-X avatar
  • DH/Freeride arc
  • hozzászólások: 181

@meridásgaluska: Én is röptettem a nagylánctányért. Lejtőzés/tereptúra használatra nekem bevált az elől 36T, hátúl 11T-s hajtómű.

Elküldve: 2015.06.02. 12:05 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

*tévedtem 40/28-as karom van, de igazából lényegtelen.

Elküldve: 2015.06.02. 12:03 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Az egytányéros rendszer szerintem akkor járható út, ha A) bazinagy hátsó tányérod van, és előre is tehetsz nagyot B) van módod versenyenként/pályánként áttételtartomány módosítani, és így elég, ha akkor egy szűkebb tartomány áll rendelkezésedre.

Szerintem a legjobb megoldás, ha megnézed milyen végáttételeket szoktál használni, és kiszámolod, hogy a tervezett rendszer végáttételei mekkorák lesznek. Én magam ódzkodtam a 2 tányérostól is, de kijött, hogy ha a régi 11-26-os hátsó soromat 11-32-esre cserélem, akkor 38-26-os hajtással alul még nyerek is, felül pedig csak a 70-nel lefelé száguldást veszítem el, de abból meg amúgy is kiöregedtem.

Szóval a matek a válasz minden kérdésedre :D

Elküldve: 2015.06.02. 11:45 meridásgaluska 

  • meridásgaluska avatar
  • sima XC-s
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 381

Köszi a választ! Én is így gondoltam, miért is gyártanának két külön hajtókart mtbra és trekkingre. A 36-os tányéron filózok, furcsa, hogy EWS-en egy tányérral mennek sokan. Van aki 34*11-en megy... Néha kell a legnagyobb tányér a hajtóművemen, betonos lefeléken, viszont terepen a 36 lehet elég lenne, mert oda meg fizikailag nagy a 40+ tányér, könnyen leér.

Elküldve: 2015.06.02. 08:54 Krupcheck 

  • Krupcheck avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • TestBike Team csapat
  • TestBike Team csapat
  • hozzászólások: 1007

Szia! Persze, azok ugyanolyanok, mint az MTB, csak a fokozatkiosztás más. De el is szoktak férni a bringán, meg bírják is ugyanúgy a strapát.

A 36-os középső még szerintem könnyen el fog fogyni, főleg ha néha lefelé is jössz, nem csak felfelé meg síkon tekersz, de ezt te érzed. "Műszakilag" nem gond.

(btw. nekem is volt trekkinges XT karom, mert akciósan iszonyat olcsó volt újonnan+ 0 km-esen eladtam róla a tányérokat, és így ropiért megkaptam magát a kart, tányérjaim meg voltak. Szóval megérte azt venni, nem MTB-st.)

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!