Trekking irányítási kompatibilitás

1-9 (9 hozzászólás)

Elküldve: 2018.09.11. 20:51 András Péter 

  • András Péter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 17

Elküldve: 2018.09.19. 20:19 András Péter 

  • András Péter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 17

@szekelyk: köszönöm màr ràjöttem magamtól és nagyon örültem neki, nem utolsó sorban a dölése miatt mert maximum elöredöntve a leg zordabb nyereg is egész elviselhetõ..

Elküldve: 2018.09.18. 13:52 szekelyk 

  • szekelyk avatar
  • hozzászólások: 25

Szerintem pár centit a nyereg beállítással is lehet kompenzálni, a pálcák mentén tudod előre hátra csúsztatni.

Elküldve: 2018.09.12. 19:20 András Péter 

  • András Péter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 17

@OKdoki: @OKdoki: igazad is lett, írt a Wayfától Liu Xingwu úr, és felajánlott egy másik, festetlen kormányt a fenti helyett. Holott az oldala szerint 100db van neki raktáron. Ez, hogy pár milligramm festék miatt érdemes volt megkeresnie, abszolút jellemzi a kínai gazdasági versenyhelyzetet, (PRC) De sajnos az én anyagi helyzetem se felemelőbb.. Remélem, hogy alapjában az Ali expressel van a gond, és nem magával a kormánnyal. A váz valóban rövidebb, és mivel a stücni is így kénytelen voltam valamit tenni. igen, vannak 30 fokos stücnik is, de azok jóval rövidebbek, vagy nagyon drágák mint ahogy ez a Ritchey is.. (15 és 5 ezer forint között van különbség, és az Uno 20-30g al könnyebb is. Az állíthatóak pedig nevetségesen nehezek.
Remélem nem lesz a carbonnal baj, egy kormánynak azért elég nagy terhelést kel hogy kibírjon, és ahogy néztem szettbe is árulják 120 as kormánynyakkal az u riser kormányt, tehát biztonságosnak kell elvileg hogy legyen. Ja a bizonytalanságot akkor kezdtem el érezni, mikor láttam egy Thomson X2-esről képet, amin egy triatlonos szétcsattintotta, az előlapnál. Minél rövidebb egy szár, annál jobban bírja(szerintem annál kevésbé tudja eldeformálni a forgatónyomaték) Ez a fenti Uno azért lehet jó, mert a kormányszár fedél 2 db-ből áll, így ha az egyik eltörik még maradat annyi tartása hogy meg tudsz álli, és lehúzódni az útról vele.

Elküldve: 2018.09.12. 19:19 András Péter 

  • András Péter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 17

@OKdoki: igazad is lett, írt a Wayfától Liu Xingwu úr, és felajánlott egy másik, festetlen kormányt a fenti helyett. Holott az oldala szerint 100db van neki raktáron. Ez, hogy pár milligramm festék miatt érdemes volt megkeresnie, abszolút jellemzi a kínai gazdasági versenyhelyzetet, (PRC) De sajnos az én anyagi helyzetem se felemelőbb.. Remélem, hogy alapjában az Ali expressel van a gond, és nem magával a kormánnyal. A váz valóban rövdeb, és mivel a stücni is így kénytelen voltam valamit tenni. igen, vannak 30 fokos stücnik is, de azok jóval rövidebbek, vagy nagyon drágák mint ahogy ez a Ritchey is.. (15 és 5 ezer forint között van különbség, és az Uno 20-30g al könnyebb is. Az állíthatóak pedig nevetségesen nehezek.
Remélem nem lesz a carbonnal baj, egy kormánynak azért elég nagy terhelést kel hogy kibírjon, és ahogy néztem szettbe is árulják 120 as kormánynyakkal az u riser kormányt, tehát biztonságosnak kell elvileg hogy legyen. Ja a bizonytalanságot akkor kezdtem el érezni, mikor láttam egy Thomson X2-esről képet, amin egy triatlonos szétcsattintotta, az előlapnál. Minél rövidebb egy szár, annál jobban bírja(szerintem annál kevésbé tudja eldeformálni a forgatónyomaték) Ez a fenti Uno azért lehet jó, mert a kormányszár fedél 2 db-ből áll, így ha az egyik eltörik még maradat annyi tartása hogy meg tudsz álli, és lehúzódni az útról vele.

Elküldve: 2018.09.12. 14:26 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@András Péter: Léteznek 30 fok emelésű stucnik is. Nem lehet, hogy az jobb lenne rövidebb változatban? Nem nézne ki annyira ormótlanul. https://eu.ritcheylogic.com/eu_en/comp-4-axis-30d-stem

Elküldve: 2018.09.12. 14:18 OKdoki 

  • OKdoki avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Cross trekking csapat
  • Cross trekking csapat
  • hozzászólások: 683

@András Péter: Nem túl sok trekkinges fog tudni erre neked választ adni, már ha valaha erre jár. Az UNO ismert tajvani márka. Az rendben van. De a Wanyifa! Ez valami hátsó udvari márka lehet. Lényegében csak az AliExpress ismeri. A vacak módon karbonból készült alkatrészek nem könnyebbek egy alumíniumnál. És mégsem megbízhatóak, rövid életűek. Bár lehet, hogy ez az alkatrész nem annyira rossz, én nem vennék ilyet. Vegyél egy jó alumínium kormányt. Nem lesz gond a csavaroknál a meghúzásnál, stb. 17 fokos stucnival kevesen használnak kerékpárt. Gond azonban nem lesz vele. A furcsa az, hogy azt mondod, minél egyenesebb gerinccel. Ennyire rövid a váz? Pedig azt írod, hogy 1 cm rövidebb az előzőhöz képest, ami egyébként teljesen rendben van. Mi az, hogy 8 cm-vel rövidebb a kormány? Nem tudom jól elképzelni.

Elküldve: 2018.09.11. 21:18 András Péter 

  • András Péter avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • KROSS kerékpárosok klubja csapat
  • hozzászólások: 17

@rcs2003: biciklit cseréltem és 1 cm el kisebb lett az új vàzmérete, 8cm el rövidebb a kormàny, és 1cm el rövidebb a stucni. Ezeket szeretném kompenzàlni ezekkel az alkatrészekkel. Mivel nem montiról van szó, a legfontosabb a minél egyenesebb gerinc, kényelmesebb fogàs. A kérdésem arra vonatkozna, hogy megbízható e ez a Wanyifa illetve Uno, gyàrtó,kinek vannak velük tapasztalataik. Alu stücnihez jo e a karbon kormàny anyagàt tekintve. Elsösorban trekkingesek véleményére lennék kívàncsi, hogy 17 fokos hosszabb stücnivel hasznàltak e màr U riser kormànyt. Köszi!

Elküldve: 2018.09.11. 20:59 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 889

Helló! Ezt senki sem fogja tudni neked megmondani, mivel teljesen alkati és személyes kényelmi kérdés. Mid van most? mi a cél? Miért kell ilyen hosszú stucni? Ha az avatarodon az aktuális biciklid van, akkor ott alapvető gondok vannak a beállításokkal mert a pl. nyerged teljesen normálatlan szögben van befogatva. Ha ehhez veszel egy 130mm-es stucnit akkor akkor le fogsz esni a bicikliről 10 méter után :)

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!