Trelock LS 750 meghülyült?

Linkelt termék: Trelock LS 750
1-5 (5 válasz)

Elküldve: 2014.03.01. 09:48 lich 

  • lich avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Idegbajt kapok  peterexxx -től. csapat
  • Idegbajt kapok peterexxx -től. csapat
  • hozzászólások: 3
Témaindító kérdés:

Olyan gebasz nőtt, hogy berakom az elemet, ilyenkor ugye villog párat hogy "kaptam enni". utána bekapcsolva marad kb 5-7 mp-ig, utána stroboszkóp módba vált, amit ugye elvileg nem is tudna, és ki sem lehet kapcsolni, csak az elem kivételével. ötlet valaki, hogy miért csinálja, illetve hogy lehet ezt az anomáliát megszüntetni?

Elküldve: 2015.12.08. 21:03 mikiegér 

  • mikiegér avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 1

@lich és @Powerlich :

Ennek a lámpának az egyik változatánál dokumentált feature, a másiknál nem, de benne van: ha bekapcskor sokáig nyomod a gombot, akkor vált villogó és fix fény között. Tehát ha neked villog, akkor kapcsold ki, majd a következő bekapcskor addig nyomd a gombot, amíg át nem áll fix fényre :)

Nektek valszeg már késő, de hátha másnak jól jön :D

Elküldve: 2014.09.23. 09:10 Powerlich 

  • Powerlich avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 1

@lich: Szia, nekem ugyanezt csinálja a régebbi ilyen lámpám, azóta sem tudtam megoldani a problémát, neked esetleg sikerült?

Elküldve: 2014.03.01. 12:06 lich 

  • lich avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Idegbajt kapok  peterexxx -től. csapat
  • Idegbajt kapok peterexxx -től. csapat
  • hozzászólások: 3

köszi. én is valami ilyentől tartottam, de még 17 napig garanciás. :-) meglássuk mit szólnak hozzá a boltban.

Elküldve: 2014.03.01. 10:15 XCode 

  • XCode avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • Hétköznapi kerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 1487

@lich: Minden világító diódával szerelt lámpa így viselkedik, ha megbolondul az elektronika.

Jobb esetben (ha lehet ezt mondani) víz került a nyomtatott áramkörre (beázás, pára). A mindenütt jelen levő szennyeződések megnövelik a víz vezetőképességét: átmeneti rövidzárlat keletkezik az alkatrészek, vezetékek között. A kiszárítás és tisztogatás (utána némi szilikonolaj a nedvesség ellen) segíthet a bajon.

Rosszabb esetben kifolyott az áramforrásokból némi elektrolit. A szárítás és az alapos tisztogatás, a szilikonolaj stb. olykor segít, többnyire azonban nem. Az elektrolit tökéletesen aligha távolítható el. Nedves, párás időben a lámpa bármikor újra megbolondulhat.

Ocsmány hiba, de előfordul: a félvezetők a melegedés, öregedés stb. hatására megváltoztatják tulajdonságaikat. Egy tranzisztor, kondenzátor stb. hibája felborítja az elektronika működését. A hiba nem orvosolható, az egész szerkentyűt egyetlen lapkán alakítják ki. Külön elektronika rendszerint nem kapható, vagy ha mégis, drágább, mint a lámpa maga.

 
Új válasz:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!