Trex 7.2 trekkingbe merev villa helyett mit?

1-16 (16 hozzászólás)

Elküldve: 2023.11.06. 11:50 laller2121 

  • laller2121 avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 30
Témaindító hozzászólás:

Van egy Trek 7.2 FX merev villás trekkingem. https://www.testbike.hu/velemeny/trekking/trek-72-fx

Lehetséges ebbe a merev villa helyett vmi szolidabb telót betenni? Nyilván egy batár montis teló szóba se jöhet, na de vmi szolid 60-80-as trekking teló?

A vázgeometriát megemeli az elején az biztos, kérdés ez jó-e..... Mert azt nem akarnám, hogy egy „rázós elejű“ bringa helyett kapjak egy nem rázós, na de előnytelenül magasított elejű bringát. ebben kérnék infót.

Elküldve: 2023.11.09. 20:15 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@fpeter: https://www.bringaboard.hu/rockshox-paragon-rockshox-paragon-rl-solo-air-50-700c-9qr-fekete-1-18-tk-teleszkopos-villa?utm_source=shoprenter_ads&utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&gclid=Cj0KCQiAo7KqBhDhARIsAKhZ4ugZ_8Zo_xjJ7U2FH8qw9Xa5ElzQ3nZy5kWKxOfA20bpD5iNryKAM5gaAlPPEALw_wcB 1. Találat... Annyi, hogy ez többet ér mint a bringa :) Treking villát 20 ezer alatt találsz suntour next-t vagy rst is van 30 ezerert. Persze acelrugos. Trekingbe még megvan a 15 évvel ezelőtti műszaki szinvonal. Ez nem Mtb.

Elküldve: 2023.11.09. 19:35 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 335

@opp: A modern villák jórészén már nincs V-féktüske, szóval a fékfejlesztés nem kedv kérdése lenne. ^^

Elküldve: 2023.11.08. 21:00 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@rcs2003: itt a városombam sokszor teljes szélességében szar az út. Sok helyen a nagy fák gyökerei felnyomták az aszfaltot, így nem tudsz mit csinálni, át kell hajtani rajta. Biciklizni tudok, nem az a gond, hogy béna vagyok. Abban egyetértek, hogy érdemesebb újat venni, de a kérdező ki tudja mit akar. Tipikus eset, hogy már rég eltűnt.

Elküldve: 2023.11.08. 20:44 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@rcs2003: alföldi viszonylatú fék igénybevétel mellett elhiszem, hogy elvagy 4 évig a fékolajjal. Nem hiszem hogy sokszor melegszik túl a rendszer :) De annak a veszélye sincs meg, hogy elhanyagolod, cserben hagy és egy szakadékban találod magad :) Síkon gurulni és túrázgatni, karbantartás nélkül is biztos lehet sokáig, nem veszélyes, és max hamarabb kell féket felújítani. Én az éves olajcsere híve vagyok, de ez persze felhasználás függő, egyet értek ;)

Elküldve: 2023.11.08. 16:02 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

4 évig nem kellett hozzányúlni a hidrós tárcsafékemhez, az időnkénti betétcserét leszámítva (ami kb 1 perc, próbálnád meg ezt ennyi idő alatt v-fékkel :D ). 4 év után is csak azért nyúltam hozzá mert olajat cseréltem benne. Visszatérve az eredeti kérdéshez hogy ne legyen teljesen off, nincs értelme fejlesztgetni. Ki kell fpofozni, el kell adni, aztán összespórolni egy másikra.

Elküldve: 2023.11.08. 14:07 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@bl4ckv0id: eléggé off topic a fék, szerintem hagyjuk itt a témát. Abba meg bele se menjünk, hogy mire elég egy jól beállított Vfék, mert szerintem maratonoztunk itt páran v-fékkel esőben, sárban. És pár éve, amikor nem volt még tárcsafék a párizs-roubax se volt lefújva mert "jajj esik az eső nem fog a fék..." :D Mindegy...
A kérdező mondjuk vagy el lett üldözve vagy csak nem olyan fontos a válasz neki mert azóta nem reagált :D

Elküldve: 2023.11.08. 13:44 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

@bl4ckv0id: ez már annyira közhelyes duma. Nézni kell magad előtt az utat és nem belemenni az összes lyukba-púpba hanem kikerülni. Meg kell tanulni úgy biciklizni hogy az útra figyelj közben és ne mindenfelé máshova. Igen, ezt is tanulni kell és kondicionálni magad rá. Az se hátrány ha nem tehénkedik az ember a kormányra a teljes felsőteste súlyával. Igen, ezt is tanulni kell, részben.

Elküldve: 2023.11.08. 08:18 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@rcs2003: Ez is igaz, de a magyar utak minősége kritikán aluli. Én azért jobban örülök, hogy levegős villa mozogja ki a hibákat és nem a csuklómat veri szét. Gondoltam én is erősen amikor az XCM-et váltottam le, hogy merev villát veszek a helyére, de inkább teleszkóp mellett döntöttem. Pedig a ballonos gumi adott, most is 50-584-es Contik vannak alattam. Azért is örültem volna a merevnek, mert lejött volna rögtön 1 kg tömeg, de értelmes karbon MTB villa nem nagyon kapható, vagy ha van is drágább, mint amennyi a teló volt.

Elküldve: 2023.11.08. 08:14 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@opp: Azért mert olcsó, és ahogy fpeter is írta nem nagyon találni értelmes villát. Még így is olcsóbban kijönne, mint egy alap, semmitérő rugós teleszkóppal. A V-fékhez meg kár ragaszkodni, hiába elég olyan területre ahol viszonylag kevesebbet kell fékezni. Tegnap is bebizonyosodott, hogy a nagy esőben igenis van létjogosultsága a tárcsaféknek, mert a V-fék ilyenkor semmit sem ér. Túrázás közben is elkapja az embert az eső, nem válogat. Amúgy is azt vallom, ha van rá keret, akkor alapnak kéne már így 2024 derekán lennie a tárcsának. Komolyan olcsóbb egy MT200, mint egy értelmes minőségű V-fék. A karbantartás sem vészes, simán le lehet légteleníteni, a Shimanot pofonegyszerű.

Én is amikor cseréltem a mechanikus tárcsafékeket, életemben először csináltam és simán méretre vágtam a csöveket és légtelenítettem a féket. Megvolt negyed óra alatt. Az olajat érdemes évente csekkolni, hogy milyen a színe, ha nem fekete, elég légteleníteni ha kell. Más nincs, csak fékbetéteket kell cserélni ha elkopik.

Elküldve: 2023.11.07. 17:09 rcs2003 

  • rcs2003 avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 901

Amekkora gumi belefér akkorát kell belepasszírozni, aztán nem kell kőkeményre fújni, ennyi a titka :) A legtöbben kőkeményre fújják, azt hiszik attól majd gyorsabban tudnak menni meg ilyen hülyeségek. Közben meg nagyon nincs így.

Elküldve: 2023.11.07. 10:51 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@bl4ckv0id: miért kellene cserélni mt 200-ra a féket? Hogy azonos fékhatás mellett nehezebb és karbantartásigényesebb fékje legyen? Egy alap túra bringára egy jól beállított v-fék totál elég... Csak villa fejlesztésre ment a kérdés.

Elküldve: 2023.11.07. 10:46 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

@fpeter: de csak villa fejlesztésen gondolkodik, nem akar féket módosítani :D

Elküldve: 2023.11.07. 10:09 bl4ckv0id 

  • bl4ckv0id avatar
  • túrázgató/városi harcos
  • hozzászólások: 247

@fpeter: Van Mosso meg Force aluvilla ahogy írod, plusz vennék mellé egy MT200-at.

Elküldve: 2023.11.07. 09:43 fpeter 

  • fpeter avatar
  • sima XC-s
  • hozzászólások: 335

Olyat találni, ami jó, v-fékes, olcsó, gyorszáras, és 1 1/8"-as, majdnem lehetetlen. Pl. Én nemrég találtam tárcsás, gyorszáras és 1 1/8"-as telót, de inkább merev villa mellett döntöttem. Kevesebb karbantartást igényel. Ha raksz előre tárcsát, akkor neked pl. jó vétel lenne alig 30k-ért.

Elküldve: 2023.11.06. 14:58 __opp__ 

  • __opp__ avatar
  • sima XC-s
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • Hegyikerékpárosok csapat
  • hozzászólások: 219

Szia, tudsz bele treking villát tenni (28"), viszont ami normális, szépen mozog, azt arany árba mérik, nem biztos, hogy arányba lesz a bicikli értékével. Városba, munkábajárósnak és néha kirándulni használok egy ilyen Treket és nekem egy ballonosabb gumi már elég volt a konfort javításához.

Fontos, hogy acél rugós villával jelentősen nő a bicó tömege is. És nem lesz finom a mozgása. Mert azok általában szarok. Levegős villát ami féktüskés, nem biztos, hogy sokat találsz, de az biztos drága lesz. Itt a Bolhán nézz szét esetleg. Egy merev karbon villa jó lehet, de a levegős villa árában lesz, használtan 50-80 ezer környéke. Szoval drága. Nálam a 700x38c gumi sárvédővel is elfér, és egész jó a konfort... Ha sárvédővel használod ennél nagyobbat nem fogsz tudni felrakni. De az egy egesz jo kompromisszum, akár 10.000 huf alatti ráfordítással...

 
Új hozzászólás:
(formázási lehetőségek)
kód eredmény
*dőlt* dőlt
**félkövér** félkövér
> idézet

szöveg
idézet
szöveg
\* *
* lista első elem
* lista második elem
* lista harmadik elem
  • lista első elem
  • lista második elem
  • lista harmadik elem
1. számozott lista első elem
1. számozott lista második elem
1. számozott lista harmadik elem
  1. számozott lista első elem
  2. számozott lista második elem
  3. számozott lista harmadik elem
[TestBike](https://www.testbike.hu) TestBike
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
paragrafus paragrafus paragrafus paragrafus

új paragrafus új paragrafus új paragrafus új paragrafus
Csak belépett felhasználók szólhatnak hozzá! Lépj be vagy regisztálj!